thumb 1920 320441

Youtube Oyun Sektörüne Giriş Yapıyor

Popüler içerik platformu YouTube, oyun sektörüne adım attığını açıkladı. Bir oyun çıkartmıyor maalesef, mini oyunlar artık hem masaüstü hem de mobil Youtube uygulamasında erişim sağlayacak şekilde bizlere sunulacak. İşte detaylar

youtube logo 091122 1920x1440 1

Geçtiğimiz Haziran ayında Google’ın ”Playables” adlı yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Bu girişim iOS ve Android platformunda yer alan mini oyunları Youtube‘a da taşıması bekleniyordu. Bugün ise Youtube, Playables’ın ilk testlerine başladığını açıkladı. Belirli beta kullanıcılarının erişimine açılan ”Playables”, henüz başlangıç aşamasında diyebiliriz. Test kullanıcıları için ana akış içeriğinin hemen yanında görünen bu özellik, ister masaüstünde isterseniz mobil cihazınızda zaman geçiriyor olun mini oyunlara ulaşmanızı imkan sağlıyor. Ancak Playables programının bir parçası olarak hangi tür oyunların sunulacağı ayrıntılı olarak daha açıklanmadı.

Verilen bilgiler doğrultusunda bu oyunlardan biri, mobil platformlarda da yer alan Stack Bounce ​​​​​​olacak. Bu oyunun daha önce GameSnacks hizmetinde sunulduğunu hatırlatalım. Netflix ve TikTok’un bile oyun trendine dahil olduğu bu dönemde, Youtube’dan gelen bu haberin bir geç olduğunu belirtmekte fayda var diyebiliriz. Ancak Google’ın başarısız olan Stadia hizmetinin aksine, Youtube’un dikkatli adımlarla ilerlediğini düşünüyoruz.

wp8406022

Daha şimdiden ”Playables”, oyunlardaki ilerlemeyi kaydetmek için bir ”geçmiş” sekmesi sunarak daha karmaşık oyunların platforma ekleneceğini farkediyoruz fakat yeni platform oyunun kurallarını değiştirecek mi yoksa Google’ın kaybolan bir başka özellik mi olacak bilmiyoruz. Bunu bekleyip görmemiz gerekecek ve umarım bu süre uzun bir süreç olmaz.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir