4160962 3969699 dreamlight 2

Yeni Disney Dreamlight Valley House’un Büyük Bir Kusuru Var

Yeni bir Disney Dreamlight Valley evinin, estetiği konusunda endişe duyan bir hayranının işaret ettiği, bariz göze çarpan bir sorunu var.

How to change house colour in Disney Dreamlight Valley and how to get more styles

Disney Dreamlight Valley, oyunculara kendi evlerini tasarlama ve dünyalarını kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Bir hayran, önceden oluşturulmuş çim manzarasının oyunun geri kalan orman çimen rengiyle eşleşmemesi nedeniyle oyunun yeni mantar evi tasarımındaki bir kusura dikkat çekti.

Bunun gibi küçük ayrıntıları değiştirme seçeneklerinin bulunmaması deneyimden uzaklaşsa da oyuncuların hâlâ başka özelleştirme seçenekleri var ve gelecekteki güncellemelerin bu endişeleri gidereceğini umuyorlar.

Disney Dreamlight Valley House Kusuru

dreamlight valley upgrade house

Bir hayran, Disney Dreamlight Valley’deki yeni evlerden birindeki bariz bir kusura dikkat çekti. Disney’in Animal Crossing formülünü ele alması birçok oyuncuyu düzenli olarak yeni içerik geldiğinde heyecanlandırdı. İster tanıdık bir karakter ister oyuncuların kullanabileceği yeni tasarımların eklenmesi olsun, güncellemeler oyunculara ilgiyi sürdürmeye yardımcı olacak seçenekler sunar.

En yeni Disney Dreamlight Valley yaması, yeni karakterler Belle ve Beast’in de dahil olduğu, Güzel ve Çirkin’i temel alan yeni temalı bir diyarın tanıtımını içeriyordu. Yine de oyunun öne çıkan özelliği tasarımcı özelliği olmaya devam ediyor.

nBRuuzXLHUMMF8UtRihWnk

Oyuncular, hayallerindeki dünyayı inşa etmek için evlerini, kıyafetlerini ve kullanabilecekleri diğer eşyaları tasarlamaya teşvik edilir. Özel bir hayran bunu ciddiye aldı ve Disney Dreamlight Valley’de kendi sonbahar temalı mobilya setini tasarladı.

Yine de, çok sayıda seçenek ve özelleştirilebilirliğe rağmen, hala başparmak gibi öne çıkan ve değiştirilemeyen bazı şeyler var.

House Elevator

Reddit kullanıcısı iamsilow, Disney Dreamlight Valley’in yeni mantar evinde göze çarpan bir kusura dikkat çekti. Görünüşe göre ev tasarımının önceden oluşturulmuş çim manzarası, oyundaki orman çiminin rengiyle eşleşmiyor.

Henüz bu bölümün paletini ayarlama seçeneği bulunmadığından diğer oyuncular yorum bölümünden kendi düşüncelerini paylaştılar. Öneriler, bir yol ve kır çiçekleri eklemekten çim rengiyle eşleşen özel kilimler eklemeye kadar uzanıyor.

Bir yorumcu, mor ağaçlar ve buzlu yüksekliklerle ilgili aynı sorundan bahsetti. Her ne kadar oyunun kurallarını bozacak olmasa da, renkteki bariz farklılıklar oyunun içine girme hissini biraz bozuyor.

Noooo.. 😭
byu/iamsilow inDreamlightValley

Birçok kişi Disney Dreamlight Valley’i en iyi ev tasarımı oyunlarından biri olarak görse de, bunlar gibi küçük detayları değiştirme seçeneklerinin olmayışı, deneyimden biraz uzaklaşıyor. Özelleştirmeye odaklanan bir oyun, özellikle oyunun estetiğini etkileyecek faktörler söz konusu olduğunda daha fazla esnekliğe izin vermelidir.

Umarım geliştiriciler bu tür durumlara bir çözüm bulabilirler. Kabul edelim ki, Disney Dreamlight Valley’de oyuncuların evinin dış cephesini değiştirirken kullanıcıların çeşitli seçenekleri var, bu yüzden belki ek seçenekler çatı veya açık renk gibi daha küçük mikro detayların veya hatta evin dayanacağı arsa tipinin ayarlanmasına izin verebilir.

Bazı hayranlar karla kaplı verandaların bazı Dream evlerinde olmasını istedikleri bir şey olacağını belirtti. Gameloft’un gelecekteki güncellemeler için tüm bu geri bildirimleri dikkate alacağını umuyoruz.

Disney Dreamlight Valley PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcut.

 

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir