FOItN7FXIC4vRHX

Yeni Başlayanlar İçin Valorant Taktikleri

Riot Games’in popüler oyunu Valorant sizin de ilginizi çekiyorsa; Valorant taktikleri ile bu oyunu öğrenebilir ve oyunda öne çıkabilirsiniz. İşte, Valorant tüyoları…

Hedef Odaklama Gücünüzü Sağlamlaştırın

Yeni Başlayanlar İçin Valorant Taktikleri

Diğer pek çok FPS oyununda olduğu gibi bu oyunda da yapmanız gereken ilk şey aiminizi sağlamlaştırmak olacaktır. Silahınızı hedefe iyi odaklamalı ve düşmana atış esnasında silahınızı kontrol etmelisiniz. Bu sayede takımınıza maçı kazandırmaya yaklaşmış olursunuz.

Koştuğunuz Kadar Yürüyün

Yeni Başlayanlar İçin Valorant Taktikleri

Valorant taktikleri arasında bir diğeri de koştuğunuz kadar yürümeniz gerektiği. Çoğu oyuncunun bildiği gibi bu tarz nişancı oyunlarında ses her şey demektir. Düşmana sesinizi duyurursanız düşman sizi öldürür. Eğer ki düşmanın sesini alırsanız da onu öldürürsünüz. Bundan dolayı ses alma kabiliyetinizi geliştirmeniz için yürümeniz de gerek.

Durun ve Öyle Ateş Edin

Yeni Başlayanlar İçin Valorant Taktikleri

Bu oyun, diğer FPS oyunlarına benzemez. Bu nedenle, eğer ateş etme niyetiniz bulunuyor ise durun ve ondan sonra ateş edin. Bu detay, atışlarınızda başarı sağlamanıza olanak tanıyacaktır.

Shooting Range Kullanın

Yeni Başlayanlar İçin Valorant Taktikleri

Aiminizi kuvvetlendirmek ve ateş etmekle alakalı becerilerinizi iyileştirmek istiyorsanız; oyunun size sunmuş olduğu nimetlerden biri olan shooting range’i kullanmalısınız.

Takımla İletişimde Kalın

valorant taktikleri 5

Tüm takımsal oyunlarda olduğu gibi bunda da en önemli hususlardan biri şüphesiz ki iletişimdir. İletişime açık bir oyuncu olursanız ve takımla kaliteli iletişim kurarsanız; zafer elde etmek son derece basit olacaktır. Bu da önemli Valorant taktikleri arasında yer almaktadır.

Sabırlı Olun

valorant taktikleri 6

Oyunda sabretmeyi öğrenir ve sükunetinizi korur iseniz en zorlu olaylardan dahi kolay bir şekilde çıkmanız söz konusu olabilecektir. Bundan ötürü sakin kalmayı kendinize alışkanlık haline getirmelisiniz.

Bıçakla Koşun

valorant taktikleri 7

Valorant taktikleri listesinde bıçakla koşmak da var. Diğer pek çok FPS oyunundaki gibi Valorant’ta da hızlı bir şekilde yol almak istiyorsanız bıçakla koşmaya odaklanabilirsiniz. Ağır silahlar ile koşmaya çalışmak size yarar sağlamayacaktır.

Duvarlardan Ateş Edin

Yeni Başlayanlar İçin Valorant Taktikleri

Valorant oyununda da duvarlar geçirgendir. Taktiksel üstünlük elde etmek istiyorsanız; hangi tarz duvarlarda nasıl hamleler gerçekleştireceğinizi bilmeniz oldukça önemli. Önünüzde yer alan duvarın arkasında düşman olduğunu düşünüyorsanız; mermi harcamaktan ve ateş etmekten çekinmemelisiniz.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir