xbox design lab new shift colors

Xbox’tan 4 Yeni Görünüm

Xbox, Microsoft tarafından üretilen ve yaygın olarak bilgisayar oyunları oynamak için kullanılan bir oyun konsolu serisidir. İlk olarak 2001 yılında piyasaya sürülen Xbox, o zamandan beri birçok farklı modeli ve güncellemesi ile oyun dünyasında önemli bir rol oynamıştır.

Xbox konsolları, yüksek kaliteli grafiklere sahip oyunları oynamak, diğer oyuncularla çevrimiçi olarak rekabet etmek ve oyun deneyimini çeşitli eğlence seçenekleriyle birleştirmek için kullanılır. Xbox Live adlı çevrimiçi hizmet, oyuncuların çevrimiçi çok oyunculu oyunlara katılmalarına ve diğer oyuncularla iletişim kurmalarına olanak tanır.

Xbox, farklı modelleriyle farklı özelliklere sahiptir ve her bir modelin performansı ve depolama kapasitesi farklılık gösterebilir. Ayrıca Xbox Game Pass gibi hizmetler, oyunculara geniş bir oyun kütüphanesine erişim sağlar.

Xbox, oyun endüstrisinde büyük bir oyuncu kitlesi tarafından sevilir ve oyun geliştiricileri tarafından desteklenir. Aynı zamanda oyun konsolu dışında, Xbox oyunlarının bazıları Windows işletim sistemli bilgisayarlarda da oynanabilir.

Xbox, Microsoft’un ürettiği bir oyun konsolu serisidir ve dünya genelinde birçok oyuncu tarafından kullanılmaktadır. Bu konsollar, yüksek kaliteli oyun deneyimleri sunmak için tasarlanmıştır ve çevrimiçi çok oyunculu oyunlar için de popüler bir platformdur.

1b147736 b3bb 426e 803f dd5176ed23fb

Xbox’tan 4 Yeni Görünüm

Microsoft, oyuncuların beğenilerine göre özelleştirebilecekleri ek Xbox denetleyicilerini desteklemek için Xbox Tasarım Laboratuvarı mağazasını güncelledi. Dört kontrol cihazı daha (Lunar Shift, Aqua Shift, Stellar Shift ve Cosmic Shift) artık Xbox Tasarım Laboratuvarı’nda destekleniyor.

xboxcontrollerstellarshift 1693510901436

Bu seçenekler başlangıç fiyatını 80 dolara çıkarıyor ve oyuncular ek 10 dolar karşılığında 16 karaktere kadar destekleyen kazınmış bir mesaj ekleyebiliyor.

Xbox Tasarım Laboratuvarı, oyuncuların Microsoft tarafından sunulanın ötesinde bir Xbox denetleyicisi oluşturmasına ve özelleştirmesine olanak tanır. Oyuncular temel denetleyici gövdesini, arka kısmı, tutma yerlerini, tamponları, kontrol çubuklarını, tetikleyicileri, d-pad’i ve AXBY ve menü düğmelerini beğenilerine göre seçebilirler.

Kullanıcılar ayrıca Tasarım Laboratuvarı’nda Xbox Elite Series 2 kumandalarını da özelleştirebilirler. Biraz ilham almak veya yardım almak isteyen herkes için Tasarım Laboratuvarı’nda, kullanıcıların başkaları tarafından tasarlanan kontrol cihazlarını görebileceği bir “Topluluk Galerisi” sekmesi bulunmaktadır.

Örneğin, mevcut en popüler Tasarım Laboratuvarı denetleyicisi, karakterin imzasını taşıyan yeşil ve altın renk şemasını taşıyan “Master Chief” olarak adlandırılıyor. Xbox One denetleyicisinin ikonik Xbox 360 gamepad’e benzemesini sağlayan bir “Xbox 360” tasarımı da mevcuttur. Ayrıca sarı ve kırmızı bir “Pikachu” tasarımı ve Elden Ring, Fallout, Mario, Batman ve diğerlerinden ilham alan başka tasarımlar da var.

Paylaşılan bir gönderi şu şekilde;

 

Son Xbox sızıntısında, Design Lab işlevselliğinin gelecekte Xbox Series X konsoluna geleceğini öne süren bir belgenin yer aldığı bildirildi, ancak bu doğrulanmadı.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir