the 2023 wallpaper looks amazing can anyone resize it to v0 tq7z5kp2j85b1

Xbox Series X/S Sızdırılan Bilgiler

Microsoft‘un, Federal Ticaret Komisyonu’nun şirketin Haziran ayında Activision Blizzard‘ı satın almasını engellemeye yönelik başarısız mahkeme mücadelesinden elde edilen yeni sızıntılara dayanarak, Xbox Series X/S’nin dördüncü yılı için büyük planları var. Teknoloji devi, revize edilmiş Series S’ye ek olarak, daha güçlü Series X’e, daha iyi dokunsal geri bildirim sağlayan yeni bir denetleyiciyle tamamlanan silindirik, disksiz bir güncelleme de planlıyor.

thumb 1920 1325519

Ürünler fiili olarak gönderilmeden önce her zaman değişikliğe tabi olan bilgiler, Kaliforniya Kuzey Bölge Mahkemesi tarafından yüklenen ilgisiz dosyalara gömülmüştür ve üzerinde düzenleme yapılmamış devasa bir belge hazinesinin parçasıdır. Xbox markası için 2030’a kadar uzanan bir strateji yol haritası, Series S yenilemesinin (kod adı Ellewood) ve Series X yenilemesinin (kod adı Brooklin) tamamen yeni bir Xbox kontrol cihazıyla (kod adı Sebile) birlikte 2024 sonlarında piyasaya sürülmesinin planlandığını gösteriyor.

Fiyatlar 300$ ve 500$ Arasında

Sızan belgelere göre, konsolların yeni sürümleri mevcut 300$ ve 500$ fiyat noktalarını koruyacak ancak bir dizi yükseltilmiş özellik sunacak. Yeni Xbox Series X silindirik bir şekle sahip olacak ve disk sürücüsüne de sahip olmayacak, bu da Microsoft’un tamamen dijital bir geleceğe doğru gidebileceğini gösteriyor.

Mevcut lansman konsoluyla aynı 16 GB ram ve 12 teraflop özelliklerini koruyacak olsa da, 1 TB yerine 2 TB dahili depolamaya, daha hızlı Wi-Fi 6E desteğine, Bluetooth 5.2 radyoya, yüzde 15 daha az güç tüketimine ve USB- Ön tarafta C portu.

Bu arada yeni denetleyici iki tonlu olacak ve şarj edilebilir ve değiştirilebilir bir pille gelecek. Daha da önemlisi, Microsoft’un dahili strateji belgeleri, hassas dokunsal geri bildirim, daha sessiz düğmeler ve kontrol çubukları ve bir ivmeölçer sunacağını iddia ediyor.

Kontrol cihazının bir düğmeye basmak yerine basitçe elinize alındığında açılacağı da görülüyor. Görünüşe göre fiyatı 70 dolar olacak.

image 2022 11 07t13 52 39 538z e0c808

Xbox Series X mi Yoksa Series S mi?

Yol haritasına göre kontrol cihazı mayıs ayında gelecek, ardından Eylül ayında Series S yenilemesi ve Kasım ayında Series X yenilemesi gelecek. Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer daha önce Bloomberg ve diğerlerine yaz boyunca yapılan röportajlarda şirketin bir sonraki donanım neslinden önce mevcut konsollarına önemli bir güç yükseltmesi üzerinde çalışmadığını söylemişti ve sızıntılar şu anda 2028 için planlandığını gösteriyor.

Öte yandan Sony’nin şu anda bir PlayStation 5 Pro üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu makinenin özelliklerinin ne olabileceği hala belli değil. PS5 şu anda Xbox Series X/S’den ikiye bir daha fazla satıyor gibi görünüyor. Ancak mevcut Xbox sahiplerinin çoğunluğu şu ana kadar daha az güçlü olan Series S’yi tercih etti. FTC denemesinin bir parçası olarak yayınlanan yeni veriler, X Serisi için yüzde 25’e kıyasla bu oranın kabaca yüzde 75 olduğunu gösteriyor.

 

Devamını Oku

Post navigation

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir