thumb 1920 1325519

Xbox Fiyatları Zamlanmayacak!

Xbox başkanı Phil Spencer tarafından yapılan açıklamaya göre Xbox fiyatları zamlanmayacak! Phil Spencer, konsol fiyatlarına zam olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi ve oyun tutkunlarını sevindirdi. Oyuncular da dahil olmak üzere herkesin ekonomik anlamda zorlandığı şu günlerde oyun fiyatlarına zam olmayacağını duyurdu.

Xbox Fiyatları

 

Dünyanın en büyük ekonomileri dahi enflasyon problemi ile karşı karşıya iken bu durum firmalar tarafından tüketicilere açık bir şekilde yansıtıldı. Özellikle de teknoloji alanında birçok ürünün fiyatı yükseldi. Gerçekleştirilen zamlar, enflasyonda birinci sırada bulunan ülkemizde döviz kuru etkisiyle bize ciddi oranda yansımış durumda. Bu alandaki zamlardan en sonuncusu ise PlayStation 5’e uygulanmış idi. Sony, Avrupa’da PlayStation 5 fiyatına zam yapma kararı almıştı. Ülkemizdeki zam oranı ise yüzde 10 ile yüzde 20 şeklinde belirlenmişti. PlayStation’a gelen zam en büyük rakibi Xbox’ta da zam olacağı beklentisini teşvik etmişti. Ancak bugün markadan Xbox fiyatları ile ilgili mutlu eden bir haber geldi.

Xbox Fiyatları Zam Almıyor

Xbox Fiyatları

Xbox Başkanı Phil Spencer, CNBC International’da Xbox fiyatları hakkındaki soruları cevapladı. Bu bağlamda konsollara zam olup olmayacağı ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Ekonomik olarak her zamankinden zor ve belirsiz bir dönem olmasından ötürü konsol fiyatlarının yükselmeyeceğine vurgu yaptı. Zam yapılması durumunun ise firma açısından doğru bir hareket olmadığını belirtti. Ancak döviz etkisinden dolayı fiyatlarda değişikliklerin olma ihtimali de bulunmaktadır.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir