world of warcraft kapak

World of Warcraft Yeni Druid ve Blood Elf Kişiselleştirme Seçenekleri

World of Warcraft (WoW), Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler bir MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game) oyunudur. Oyun, ilk olarak 2004 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri büyük bir oyuncu kitlesi tarafından oynanmaya devam ediyor. World of Warcraft, geniş ve zengin bir fantastik evrene dayanmaktadır ve oyunun ana teması, Horde ve Alliance adlı iki büyük rakip grup arasındaki çatışma ve işbirliği üzerine kuruludur.

maxresdefault 34

Azeroth adlı büyülü bir dünyada geçer. Oyuncular, çeşitli bölgeleri keşfedebilir, görevleri tamamlayabilir, canavarlarla savaşabilir ve diğer oyuncularla etkileşimde bulunabilir. Oyunda birçok farklı ırk ve sınıf bulunur. Her ırk kendi özel yeteneklere sahiptir ve her sınıfın kendine özgü oynanış tarzı vardır. Örneğin, Horde tarafında Orcs, Tauren, ve Undead gibi ırklar bulunurken, Alliance tarafında Humans, Dwarves, ve Night Elves gibi ırklar vardır. Oyuncular, NPC’lerden (Non-Player Character – Yapay Zeka tarafından kontrol edilen karakterler) görevler alır ve bu görevleri tamamlayarak hikaye ilerler. Oyunda genellikle büyük hikaye kampanyaları ve yan görevler bulunur.

Oyunda büyük gruplar halinde oynanan zorlu içerikler olan “raids” ve daha küçük gruplarla tamamlanan “dungeonlar” gibi grup aktiviteleri bulunur. Bu etkinliklerde oyuncular güçlü canavarlarla savaşır ve nadir eşyalar kazanır. Oyunda oyuncular arası çatışmaları teşvik eden PvP alanları ve savaşlar bulunur. Bu, oyuncuların birbirleriyle rekabet etmelerine ve düello yapmalarına olanak tanır. World of Warcraft, zaman içinde bir dizi genişletme (expansion) ile geliştirilmiştir. Bu genişletmeler, yeni bölgeler, hikaye içeriği, ırklar ve sınıflar ekler. Örneğin, “The Burning Crusade,” “Wrath of the Lich King” ve “Legion” gibi genişletmeler oyuna önemli yeni özellikler katar.

World of Warcraft Yeni Druid ve Blood Elf!

World of Warcraft, Guardians of the Dream’e gelecek Blood Elf özelleştirmelerinin ve yeni Druid şekil değiştiren formlarının resmi bir önizlemesini paylaşıyor.

World of Warcraft’ın yaklaşan Yaması 10.2, Guardians of the Dream, Blood Elfler için yeni saç renkleri ve Druidlerin şekil değiştiren formları için yeni özelleştirme seçenekleri getirecek.
Oyuncular Blood Elfler için lavanta, orman yeşili, açık mavi ve koyu camgöbeği dahil olmak üzere dört yeni saç rengi bekleyebilirler. Druidler, Emerald Dream bölgesindeki yaratıklardan ilham alan çeşitli yeni formlar arasından seçim yapabilecek. Balance Druidler için Moonkin formu, oyuncuların Barber Shop’ta renkleri, gagaları, boynuzları, tüyleri ve daha fazlasını özelleştirmesine olanak tanıyacak şekilde büyük bir revizyona tabi tutulacak. Bu, Druidlerin gelecekte diğer ırklar tarafından da oynanabileceğini gösteriyor olabilir.

World of Warcraft yakın zamanda, Guardians of the Dream adlı Yama 10.2’de gelecek olan yeni Blood Elf saç renklerini ve Druid şekil değiştiren formlarını ayrıntılarıyla anlatan bir blog yazısı paylaştı. World of Warcraft’ta Blood Elf veya Druid oynayan hayranlar, yeni içerik güncellemesi yayınlandığında Berber Dükkanını ziyaret etmek isteyecek.

Guardians of the Dream, World of Warcraft’ın bir sonraki büyük içerik güncellemesinin 7 Kasım‘da gelecek. Ondan önceki pek çok yama gibi, 10.2′de oyuncuların bir karakter oluştururken veya bir yeri ziyaret ederken seçebilecekleri bir dizi yeni karakter özelleştirme seçeneği ekliyor. Oyun Berber Dükkanı.

Patch 10.2’nin yeni özelleştirme seçenekleri Blood Elf ırkı ve Druid sınıfı içindir. Blood Elfler dört yeni saç rengine kavuşuyor: lavanta, orman yeşili, açık mavi ve koyu camgöbeği. Öte yandan Druidler, şekil değiştiren formları için çok sayıda yeni özelleştirme seçeneğine sahip oluyor.

Dönüşümlerinin her biri, birçoğu World of Warcraft Patch 10.2’deki Emerald Dream bölgesinde bulunan yaratıklardan türetilen en az bir yeni form seçeneğine sahip oluyor.

İşte World of Warcraft oyuncularının Yama 10.2, Guardians of the Dream’de açabileceği Druid formlarının tam listesi:

1 4

Ayı Formu

Sarı ayıya benzeyen Runebear.
Umbraclaw, kahverengi, beyaz ve siyah renkte bir baykuş ayı.
Yeşil ve kül renginde yeşilliklerle kaplı Bristlebruins.

2 4

Kedi Formu

Mavi, mor ve yeşil renkte rüya kılıçları.

3 1

Seyahat Formu: Kara

Gladehart yeşil, altın ve dişbudak renginde geyikler halinde geziyor.
Dreamtalon kaplan yırtıcı kuşları siyah/mor, mavi, yeşil/kırmızı, mor/mavi ve beyaz/yeşil renklerde.

Seyahat Formu: Suda

Mevcut 6 aylık World of Warcraft abonelik ödülüyle aynı Whiskerfish modelini kullanan Dreaming Nae’dra.

4 2

Seyahat Formu: Uçuş

Mor Uyuyan ve masmavi renklerin yanı sıra ateşli Anu’relos, Alevler Rehberlik görünümüne sahip Somnowls.

Ancak Balance Druidlerle ilişkili Moonkin formu büyük bir revizyondan geçiyor. Oyuncular artık belirli formlar yerine Moonkin formlarının renklerini, gagalarını, boynuzlarını, kaşlarını, bıyıklarını, tüylerini, dekorasyonlarını ve özel efektlerini World of Warcraft’taki Barber Shop’ta karıştırıp eşleştirebilecek ve bu da onları bir şekilde özelleştirmelerine olanak tanıyacak. Dragonriding ejderlerine benzer.

Druidlerin şekil değiştiren formlarına yapılan bu revizyonun, World of Warcraft’ın sınıfı herhangi bir ırk tarafından oynanabilir hale getirme yolunda ilk adım olması mümkündür. Henüz resmi olarak onaylanmadı ancak neredeyse tüm sınıflarda bunu yaptı ve WoW tasarım felsefesini bu yönde ilerletiyor gibi görünüyor. Bir Blood Elf veya Draenei Druid oynamayı ümit eden oyuncular yakında bu şansı yakalayabilirler.

World of Warcraft artık PC‘de mevcut.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir