1123064 scaled

Wild Rift Ormancı Rolü (Jungle) Nasıl Oynanmalıdır?

Wild Rift ormancı rolü nasıl oynanır? Wild Rift’in dereceli rekabet ortamında, takımınıza en çok yarar sağlayabileceğiniz rol şüphesiz ormancı rolüdür. Ormancı harita hâkimiyeti ve geniş oyun alanı sayesinde diğer oyunculara çok rahatlıkla destek verebilmektedir. Oynadığınız şampiyonaya bağlı olarak eğer orman rolünün gereksinimlerini yerine getirebilirseniz zafer size daha yakın. Seçim ekranından en son seçimi yapmaya çalışın, son sırada değilseniz diğer oyuncularla yerinizi değiştirmeye çalışın. Son sırada seçim yapmanız, karşı takımın taktiğini anlayarak ona göre seçim yapmanız için önemlidir. Rakip takımın seçtiği şampiyonlara karşı güçlü durabilecek şampiyonlar seçmeye özen gösterin. Eğer ki ilk seçimi siz yaparsanız rakip ormancı sizin daha oyuna başlamadan oyun dışına itebilir. Wild Rift ormancı rolü hakkında bilinmesi gerekenlere göz atalım.

Wild Rift Ormancı Rolü: Wild Rift’te Ormancı İçin Harita Hâkimiyeti

wild rift ormanci rolu 1

Sizin diğer takım arkadaşlarınız gibi çoğu zaman tek bir koridorda dikkatli oynama gibi durumunuz yok. Bu nedenle sürekli bir gözünüz haritada olmalı. Karşı ormancının gidebileceği yerleri veya görüldüğü yerlere sürekli sinyal göndermelisiniz ki takım arkadaşlarınız ani baskın sonucu skor vermesin. Ezilen koridorlara sürekli olarak destek vermeye çalışın. Şansınız olmayabilir ancak o durumda bile koridorda bir süre kendinizi gösterin. Rakip oyuncular sizi gördüğünde tedirgin olmaya başlayacak hatta diğer koridorlardan yardım isteyeceklerdir. Bu durumda koridordaki takım arkadaşlarınız dikkat gösterirse rakip takıma bolca vakit kaybına neden olacaktır.nnTotem yerine totemleri kırmak için tarayıcı alırsanız baskınlarınız kuvvetlenecek. Bulunduğunuz çalıda totem yoksa rakibinizin sizi görmediğinden emin olacak ve ona uygun pozisyon alacaksınız. Görülmediğiniz her an önde olan taraf, skorları toplayan, takımını hızlıca öne geçiren taraf siz olacaksınız.

Wild Rift Ormancı Rolü: Wild Rift’te Ormancı Altın Kazanımı

wild rift ormanci rolu 2

Mobilde moba tarzı oyunlar içinde altın kazanmanın en önemli olduğu oyun Wild Rift diyebiliriz. Rakibin çok dikkatli ve skor vermediğini, asist vermediğini düşünürsek ormancı için kayıplar başlıyor demektir. Bunun önüne geçmek için kendi orman kamplarınızı olabildiğince hızlı kesin. Orman kampları yeniden doğana kadar ya item almak için üssünüze geri dönün ya da koridorlara uğramaya başlayın. Kamplar doğduğunda yeniden altın kazanmaya devam edin. Bunu alışkanlık edinmeye çalışın çünkü ormancı için ana altın kaynağı orman kamplarıdır.nnRakip ormancı öldüğünde veya rakibin kuleleri açık olduğunda karşı ormana dönmeye başlayın. Böylelikle rakibinizin altın kaynağını gittikçe daraltmış olacaksınız. Rakip mavi ve kırmızı güçlendirmeleri mutlaka vermemeye çalışın. Mavi güçlendirme havuzu hızla doldurmaktadır. Kırmızı güçlendirme ise rakibe, canavarlara, minyonlara yakma etkisi uygulamaktadır. Bir diğer özelliği ise rakip oyuncuları bir miktar yavaşlatmasıdır. Orta koridorunuzun mavi güçlendirmeye sizden daha çok ihtiyacı varsa ona da bırakabilirsiniz. Kırmızı güçlendirme, oyun ilerlediği vakit saldırı gücü taşıyıcısına yani nişancıya bırakılabilir.

Wild Rift Ormancı Rolü: Wild Rift’te Baron, Ejder Vb. Önemleri

wild rift ormanci rolu 3

Wild Rift’te kazanmak için olmazsa olmaz birkaç şart vardır. Bu şartlar Ejder, Alamet, Baron ve Kadim Ejderde ağırlık koyabilmektir. Dağ ejderi, Alev ejderi, Okyanus ejderi, Bulut ejderi olmak üzere dört çeşit ejder var. Her ejderin kendine özgü özellikleri vardır. Alev ejderi saldırınızı, bulut ejderi hareket hızınızı, dağ ejderi canavarlara ve kulelere hasarınızı, okyanus ejderi ise eksik can ve mana yenilenmesini arttırmaktadır. Rasgele çıkan üç ejderden sonra kadim ejderi çıkmaktadır. Kadim ejderi ile takım savaşlarında mutlak galip olacaksınız. Kadim ejder tüm ejder etkilerini katlar ve üstüne rakiplere yüksek bir yakma etkisi uygular.nnAlamet ilk ejderden önce çıkmaktadır. Alamet ile ilk kule almayı deneyebilir ve buradan da takıma yüklü miktarda altın kazandırabilirsiniz. Alamet eğer alınabilirse oyun boyu maksimum iki adet alınabilmektedir. İki alamet ezilen koridorlara büyük etkisi olacak ve kaybedilen koridoru büyük olasılık ile kazandıracaktır.nnBaronun en büyük etkisi ise minyonlara verdiği can ve hasar güçlendirmesidir. Rakibin inhibitör kulelerini düşürdüğünüz vakit bu minyonlar ile ana kuleyi almanız kolay olacaktır. Rakip bu minyonlar arasından takım savaşı yapmak isterse, minyonların verdiği hasar da çok büyük olacağı için muhtemelen kaybedeceklerdir. Bu görevleri için mutlaka takımınızla iletişim halinde bulunun. Her görev öncesinde takımınıza sinyal gönderin ve yardım isteyin. Görevleri alırken çarp yeteneğinizi iyi ayarlamaya çalışın. Rakip ormancı görevin son canı kaldığında aranıza girip kendi çarp yeteneği ile sizden çalabilir. Garanti altına almak isterseniz de rakip ormancıyı öldürmeye çalışın ve göreve öyle başlayın.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir