download

Wild Rift Nasıl Hızlı Lig Atlanır?

Wild Rift, Riot Games tarafından üretilen MOBA tarzında bir oyundur. Çıktığı ilk andan itibaren büyük ilgi toplayan bu oyun, en iyi mobil oyunlar arasında yerini kapmıştır. Rekabetin daha da yoğun olmasını isteyen yapımcı şirket Riot Games oyun içerisine dereceli ligler yerleştirmiştir. Toplamda on adet lig bulunmaktadır:

  • Demir (4 kademeden oluşur ve her kademe için 2 damga gereklidir.)
  • Bronz (4 kademeden oluşur ve her kademe için 3 damga gereklidir.)
  • Gümüş (4 kademeden oluşur ve her kademe için 3 dalga gereklidir.)
  • Altın (4 kademeden oluşur ve her kademe için 4 damga gereklidir.)
  • Platin (4 kademeden oluşur ve her kademe için 4 damga gereklidir.)
  • Zümrüt (4 kademeden oluşur ve her kademe için 5 damga gereklidir.)
  • Elmas (4 kademeden oluşur ve her kademe için 5 damga gereklidir.)
  • Ustalık (Bir üst lige çıkmak için 20 damga gereklidir.)
  • Üstatlık (Bir üst lige çıkmak için 20+40, yani ustalık ligindeki damgaların üstüne 40 eklemeniz gereklidir.)
  • Şampiyonluk (60 damga sonrasında en üst lige girmiş olacaksınız.)

Wild Rift Takımım Çok Kötü Geliyor Ne Yapmam Lazım?

Wild Rift

Wild Rift’te hızlı lig atlamanın altın kuralı en iyi olduğunuz şampiyon ile oynamaktır. Elinizin hakim olduğu şampiyonlarla daha güzel maçlar oynayacak ve diğer takım arkadaşlarınızı sırtlayabileceksiniz. Destek rolünden uzak durmanızda yarar var. Destek rolündeki şampiyonlar altın olarak hep takımın gerisinde kalır ve hasarları her zaman düşük olur. Oyunu ve takımınızı rahatlatacak en iyi rol ise ormancı rolüdür. Ormancı rolünde ormanınızdan hızlıca altın kazanıp koridorlara sık sık uğrarsanız takım arkadaşlarınız yüksek ihtimalle öne geçecektir. Skor alamasanız bile rakibiniz ciddi rahatsız olacak ve her zaman geride oynamaya çalışacaktır.

Wild Rift Oynarken İletişim Çok Değerlidir

Wild Rift

Sürekli kaybeden oyuncuların ortak noktası takım içi iletişimin çok düşük olmasıdır. Takımınızla gerek oyun içi sinyaller olsun, gerek sohbet bölümü olsun iletişim kurmaya çalışın. Kararları tek başınıza değil takımca almaya dikkat edin. Takımda bir kişi hata yaptığı zaman kötü söz söylemek yerine kibarca uyarın. Size karşı kötü konuşan oyunculara ise kesinlikle cevap vermeden o oyuncuyu susturun. Skor tablosuna girdiğiniz oyuncunun yanında sustur butonu bulunmaktadır.nnİletişimin en çok lazım olacağı yer muhakkak ki oyunda bulunan ejder, alamet, baron ve kadim ejder görevleri olacaktır. Burada ne olursa olsun tüm takımınızı görev yerine davet edin ve gerekiyorsa sohbetten görevin önemini anlatın. Sohbette harcayacağınız saniyelere değecektir. Bu görevleri ne kadar geride olursanız olun eğer alabilirseniz ilerleyen dakikalarda takıma çok yararı olacak. Geride olan takımın alabileceği bir baron görevi işleri tam tersine döndürebilir.

Kendinize Takım Bulmaya Çalışın

Wild Rift

Wild Rift’te kendinize uygun ve takım oyununa yatkın arkadaşlar edinin. Takım kurmaya çalışın veya hazır bir takım bulun. Bunun için Wild Rift ana ekranının sol alt köşesinde oyuncu arayan takımlar bulunmaktadır. Bu takımların en büyük özelliği çoğunun sesli olarak iletişim kurmasıdır. Kendi rolünüzde açık bulunun bir takıma girin. Farklı bir rolde oynamaya kalkmak oyun içinde sorun oluşturabilir. Hâkim olduğunuz yerde, hâkim olduğunuz şampiyonla bulunun. Takımlardaki oyuncular genellikle böyle yapar ve asıl hedefte olan kaybetmeden, seri bir şekilde üst liglere çıkmaktır.

Wild Rift’te Üst Üstte Kayıplar Oluyorsa Ara Verin

Wild Rift

Birçok maç üst üste kaybettiğiniz zaman mental olarak sorunlar başlıyor ve odaklanmanız bozuluyor. 3 kayıp ile sonlanabilecek bir seri, 10 kayıp hatta daha da fazlasıyla sonuçlanabilir. Bunun için 2 veya 3 kez üst üstte kayıp maçınız olduğu zaman kendinize zaman ayırın. Eğer ısrarla oynamaya devam ederseniz kaybetmeye yüksek ihtimal devam edeceksiniz. Ara modu veya dereceli olmayan diğer maçlarla da oynamaya devam edebilirsiniz.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir