4077531 steam deck

Valve, Steam Deck Tanıtımı!

Steam Deck OLED revizyonunun duyurulmasının ardından Valve, popüler PC oyun taşınabilir cihazının potansiyel halefi hakkındaki soruları yanıtlıyor. Valve’ın Steam Deck OLED’i, daha uzun pil ömrü, daha iyi soğutma ve daha fazla depolama seçeneği gibi önemli iyileştirmeler getirerek onu avuçiçi oyun pazarında güçlü bir rakip haline getiriyor. Potansiyel bir Steam Deck 2 için resmi bir çıkış tarihi olmasa da Valve’ın tasarımcısı, hayranların teknolojideki ilerlemeleri bekledikleri için donanımda önemli bir ilerleme görmelerinin biraz zaman alacağını belirtti.

Steam Deck OLED screen

Artan rekabete rağmen Steam Deck, uygun fiyatı ve SteamOS işletim sistemi nedeniyle oyuncular arasında popüler bir seçim olmaya devam ediyor. OLED modeli, merakla beklenen Steam Deck 2 gelene kadar daha da fazla seçenek sunuyor.

Valve, Steam Deck OLED Tanıtımının Ardından Steam Deck 2’nin Geliştirilmesi Hakkında Yorum Yaptı

En son Steam Deck revizyonunun ortaya çıkışıyla ilgili toz henüz yatışmadı ve Valve’den popüler taşınabilir oyun bilgisayarının uygun halefi hakkında yorum yapması isteniyor. Valve kısa süre önce Steam Deck OLED’i duyurdu ancak oyuncular şimdiden taşınabilir PC oyun platformunun geleceğine bakıyor.

steam deck oled duyuruldu iste ozellikleri ve fiyati

OLED modeli bir Steam Deck 2 olmayabilir, ancak revizyon kesinlikle yükseltilmiş ekranının ötesinde bazı etkileyici iyileştirmeler de içeriyor. Aslında OLED modeli, daha uzun pil ömrü, daha iyi soğutma ve ek depolama seçenekleri de dahil olmak üzere oyuncuların Steam Deck 2’den istediği çeşitli iyileştirmeleri zaten uygulamaya koydu.

OLED revizyonunun orijinal Steam Deck modelleriyle aynı fiyat noktasında geldiğinden bahsetmiyorum bile. Bu eski yinelemeler hala mevcuttur, ancak artık daha düşük bir maliyetle. Tüm bu iyileştirmelerle oyuncular, potansiyel Steam Deck 2’nin nasıl görüneceğini merak ediyor.

IGN ile yapılan bir görüşmede, Steam Deck tasarımcısı Jay Shaw’a özellikle hayranların Steam Deck’in devamını ne zaman görmeyi bekleyebilecekleri soruldu. Shaw’un kesin bir cevabı yoktu ancak “uzun bir süre olacağını” düşündüğünü açıkça belirtti. Valve, teknolojinin donanımın önemli bir ilerleme görebileceği bir noktaya ilerlemesini beklediğinden herhangi bir potansiyel Steam Deck 2 için belirlenmiş bir tarih yok. İlginç bir şekilde Shaw, ekibin “her zaman Steam Deck 2’yi düşündüğünü” ekledi.

Main Edit.00 00 25 10.Still005

Bu yüzden her zaman Steam Deck 2’yi düşünüyoruz, ancak sanırım burada o kadar memnunuz ki bu gerçekten yapmak istediğimiz şeyin bir tür üst noktası.

Şu anda Steam Deck ekibi OLED modeline yaptıkları çalışmadan gurur duyuyor. Revizyondan önce bile Steam Deck piyasadaki en iyi taşınabilir ve elde taşınır oyun konsolları arasında yer alıyordu. Geliştirilmiş pil ömrü, daha iyi soğutma ve OLED ekranla, tartışmasız en iyi taşınabilir oyun bilgisayarlarından biri daha da iyi hale gelmiş gibi görünüyor.

Bu, Valve’ın Steam Deck’in potansiyel halefi hakkında yaptığı ilk yorum değil. Bir Valve temsilcisi kısa süre önce Steam Deck 2’den bahsetti ve cihazın 2025’in sonuna kadar veya muhtemelen daha sonra piyasaya sürülmeyeceğini iddia etti. Bu, Shaw’un hayranların yeni donanımı görmesinin “uzun bir süre” alacağı yönündeki iddialarıyla örtüşüyor.

1x 1

Taşınabilir PC oyun alanında giderek artan sayıda rakip olmasına rağmen, pek çok hayran, nispeten düşük fiyatı ve SteamOS işletim sistemi nedeniyle hala Steam Deck’i tercih ediyor. Yeni duyurulan OLED modeli, çok tartışılan Steam Deck 2 nihayet gelene kadar oyunculara daha da fazla seçenek sunacak.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir