1200x627 minecraft nasil indirilir minecraft ucretsiz olarak nasil yuklenir 1597277661556

Tuhaf Minecraft Hatası Elytra’yı Kopyalıyor

End’de bir oyuncunun karşılaştığı garip bir Minecraft hatası, bir Elytra öğesinin kopyalanmasına neden olarak birçok hayranın kafasını kaşımasına neden oluyor. Sebebi ilk başta nedir bilinmiyordu ama fazlasıyla kafa karıştırıcı bir durum haline geldi.

minecraft doesnt have a ps5 version because sony didnt send e21j.1280

Elytra’yı Kopyalıyor

Minecraft’ın Bedrock Sürümü, Java Sürümü’ne göre hatalara daha yatkındır ve bu da konsol ve mobil platformlardaki oyuncular için hayal kırıklığına neden olur. Minecraft’ın Java sürümünde yakın zamanda meydana gelen bir aksaklık, Elytra’nın kopyalanmasına neden oldu ve oyuncuların bunun nasıl olduğu konusunda şaşkınlığa uğramasına neden oldu.

Birden fazla platformda istikrarı korumanın zorluklarına rağmen Mojang, hata düzeltmelerine öncelik vermeye devam ediyor ve son Minecraft Live etkinliğinde de belirtildiği gibi heyecan verici yeni içerikler üzerinde çalışıyor.

minecraft almak isteyenlere ve sahiplerine mujde 15003468 3706 amp

Minecraft’ın hatalara yabancı olmadığını söyleyebiliriz, ancak oyun topluluğundaki pek çok kişinin Elytra’nın kopyalanmasına neden olan garip bir aksaklık nedeniyle kafası karışmış durumda. Sandbox oyununun karmaşık kodu, Minecraft’ın daha teknik hayranlarının bir kısmının uzun yıllardır ilgisini çekmiştir, ancak oyunun Bedrock Sürümü, oyunculara Java Sürümü muadilinden çok daha sık sinir bozucu hatalar verme eğilimi nedeniyle kötü bir üne kavuşmuştur.

Minecraft, on yılı aşkın bir süredir kademeli olarak geliştirilen bir oyundur ve bugüne kadar düzenli içerik güncellemelerinin keyfini çıkarmaya devam etmektedir. İlk günlerindeki büyük popülaritesi, hızla konsollardan mobil cihazlara kadar yeni platformlara itilmesine yol açtı ve orijinal oyun PC için Java ile oluşturulmuş olsa da, Minecraft’ın daha yeni Bedrock Sürümü, oyunun konsol ve mobil cihazlardaki standart versiyonudur. tamamen farklı bir programlama diliyle geliştirilen PC’de de mevcuttur.

Oyunun Bedrock sürümünün Java sürümünde görülmeyen teknik sorunları sunma eğiliminde olmasının nedeni budur ve iki sürüm arasında kesinlikle farklılıklar olsa da Mojang, ikisi arasında daha uyumlu bir eşitlik elde etme çabalarına devam ediyor.

minecraft

Minecraft’taki hatalar ani ve açıklanamayan ölümlerden yanlış dünya oluşumuna ve hatta bazı durumlarda son derece tuhaf doku sorunlarına kadar değişebilir. Proud-Fisherman3075 olarak bilinen bir oyuncu, End boyutunu keşfederken farklı türde bir aksaklıkla karşılaştı ve bir End gemisinde bulunan, alevli bir okla vurulduktan sonra birçok kez kopyalanan çerçeveli Elytra’nın ekran görüntüsünü paylaştı.

Yıllar boyunca Minecraft’ta öğelerin kopyalanması çeşitli farklı yöntemlerle denenmiş ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir, ancak bu etkileşim birkaç oyuncunun bunun tam olarak nasıl mümkün olduğu konusunda kafası karışmasına neden olmuştur. Bedrock Edition’ın benzer türdeki hataları görüntüleme eğilimine rağmen, bu özel örneğin Java sürümünde meydana geldiği görülüyor.

Is This A glitch?!?
byu/Proud-Fisherman3075 inMinecraft

 

Hatalarla mücadele, Minecraft üzerinde çalışmaya devam ederken Mojang’ın önceliklerinden biri olmaya devam ediyor ve her yeni güncelleme önemli sayıda düzeltmeyi içeriyor. Oyunun istikrarını çeşitli platformlarda korumak, ekibin yeni özellikler getirme becerisini azaltan bir zorluk teşkil ediyor. Sonuç olarak bazı hayranlar, oyunun en son güncellemelerinden bazılarında aldığı içerik miktarından dolayı yetersiz kaldı.

Survival1.17

Hayranlar geçmişte çeşitli heyecan verici potansiyel özelliklerin hurdaya çıkarıldığını görse de Minecraft’ın arkasındaki ekip, paylaşacak fikir sıkıntısı olmadığını gösterdi. Mojang yakın zamanda Minecraft Live etkinliğinde Minecraft için gelecek içerikle ilgili ayrıntıları açıkladı; bu etkinlik yalnızca ufuktaki özelliklerden birkaçını tanıtmakla kalmadı, aynı zamanda Minecraft’ın 2023 topluluk mafya oylamasının kazananını da doğruladı.

Minecraft mobil cihazlarda, PC’de, PS4’te, Switch’te, Xbox One’da ve çoğu eski platformda mevcuttur.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir