EGS Crysis3Remastered Crytek S1 2560x1440 41fbaada976a5b44bbc1e9aa22987e95

TimeSplitters Geliştiricisi Kapatılıyor Olabilir

TimeSplitters geliştiricisi Free Radical Design, ana şirket Embracer Group‘un devam eden yeniden yapılanması nedeniyle yakında kapılarını kalıcı olarak kapatabilir. TimeSplitters geliştiricisi Free Radical Design, Embracer Group tarafından devam eden yeniden yapılandırma nedeniyle kapanabilir ve bu da olası işten çıkarmalara yol açabilir. Deep Silver’ın bir yan kuruluşu olarak yeniden düzenlenmesine ve yeni bir TimeSplitters oyunu duyurmasına rağmen Free Radical’in geleceği belirsiz. Kıdemli sanatçılar ve oyun tasarımcıları da dahil olmak üzere en az 15 Free Radical çalışanı, potansiyel kapanmanın ortasında şimdiden yeni iş fırsatları aramaya başladı.

Crysis 2 remastered sistem gereksinimleri 1

TimeSplitters geliştiricisi Free Radical Design işten çıkarmalarla karşı karşıya ve yakında tamamen kapanabilir. Eğer bu gerçekleşirse, bu, İsveç şirketinin devam eden yeniden yapılanmasının bir parçası olarak kapılarını kapatan Embracer Group yan kuruluşlarının sonuncusu olacak.

2009’dan 2014’e kadar Crytek UK olarak bilinen Free Radical Design, 2000’den 2005’e kadar süren TimeSplitters serisini geliştirmesiyle tanınıyor. Seri, oyuncuların Vahşi Batı’dan geleceğe kadar uzanan zaman dilimlerinde adı geçen uzaylı ırkıyla mücadele ettiğini gördü. Crytek, 2009 yılında Haze’in piyasaya sürülmesinin ardından şirketi satın aldı ve Crysis 2, Crysis 3 ve Warface’in Xbox 360 portunu geliştirmeye devam etti.

Embracer Group, şirketi 2021’de satın alarak şirketi Deep Silver’ın bir yan kuruluşu olarak yeniden düzenledi ve henüz adı bilinmeyen bir TimeSplitters oyununu duyurdu.

EGS Warface AllodsTeam S1 2560x1440 bf3c5da7b0239523117b1ff2bba16dc9

Ancak artık Serbest Radikal’in günlerinin sayılı olduğu görülüyor. Video Games Chronicle’ın bildirdiği gibi Embracer Group’un küçülmesi kapsamında değerlendirilen yan kuruluşlardan biri. Şirket henüz nihai kararını açıklamamış olsa da, Free Radical çalışanlarının TimeSplitters geliştiricisinin potansiyel kapanması konusunda bilgilendirildiği bildirildi.

Embracer, Plaion bölümü aracılığıyla Free Radical ve Deep Silver’ı işletmektedir. Birleşik Krallık yasalarına göre Plaion’un, çalışanlar işten çıkarılmadan 30 gün önce onlarla görüşmesi gerekiyor. Bu, işten çıkarmaları önlemenin yollarını keşfetmeyi de içeriyordu. Ne yazık ki en az 15 çalışan halihazırda iş aradıklarını belirten LinkedIn ve sosyal medya paylaşımları yapmış durumda. Buna Free Radical’in kıdemli sanatçısı, kıdemli teknik sanatçısı, baş oyun tasarımcısı, oyun tasarımcısı ve BT yöneticisi dahil olmak üzere üst düzey geliştiriciler dahildir.

Embracer Group’un “Yeniden Yapılanması”

Embracer Group’un Free Radical’i kapatmak yerine satmaya çalışması hâlâ mümkün. İsveçli holding şirketinin, Embracer’ın Nisan 2021’de satın aldığı Borderlands ve Homeworld yayıncısı Gearbox’ı da satmayı planladığı bildiriliyor.

crysis 3 wallpaper

Ancak Embracer, Ağustos ayında Volition’ı da kapatarak Saints Row ve Red Faction gibi franchise’ları içeren 30 yıllık geçmişe son verdi. Öte yandan Embracer, yakın zamanda Expeditions: Rome’un geliştiricisi Campfire Cabal’ı stüdyonun açılışından bir yıldan az bir süre sonra kapattı.

Free Radical Design’ın kapanması durumunda TimeSplitters serisine ne olacağı da belli değil. Geliştiriciler, Embracer’ın Free Radical’i yapmak için açıkça yeniden başlattığı isimsiz yeni TimeSplitters oyunu hakkında pek bir şey açıklamamıştı. Oyunun ne kadar ilerlediği belli değil ve Deep Silver, oyunu tamamen iptal etmeyi mi, yoksa geliştirmeyi başka bir stüdyoya mı devretmeyi planladığını açıklamadı.

 

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir