elder scrolls 6

The Elder Scrolls 6 PlayStation’da Olmayacak

The Elder Scrolls 6 için merakla beklenen konuyu aydınlatmaya geldik. Daha önce çok fazla gündeme gelen ve Microsoft‘un 2020’de Bethesda’yı satın almasından bu yana The Elder Scrolls 6’nın Xbox’a özel olup olmayacağını merak ediliyordu.

greymore pc launch 16x9 1

Nihayet beklenen açıklamanın ilk ışıklarını yakmış bulunmaktalar. Axios muhabiri Stephen Totilo, çeşitli Bethesda oyunlarının ayrıntılarını ve Microsoft’un onlarla ne yapmayı planladığını gösteren slayt gösterisinin bir fotoğrafını twitter üzerinden paylaştı. Bu yayınlanan paylaşımda ise ilk olarak gözümüze çarpan şey The Elder Scrolls 6 oldu. Yapılan paylaşımda oyunların hangi platformlarda olduğunu gösteren çizelgede The Elder Scrolls 6 PlayStation için bir çarpı işareti görüldü.

2026 veya Sonrasında yayınlanacak

 

Totilo,

“Elder Scrolls 6 burada Xbox ve PC olarak listeleniyor ve 2026 veya sonrasında yayınlanacak”

dedi.

Duruşmadaki ifade sırasında Xbox’tan Phil Spencer, oyunun en az beş yıllık olduğunu ve platformların teknik olarak belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Yayınlanan tweet’e bakıldığı zaman şu ana kadar doğruluğu kanıtlandı. 2023’te, yani bu slayt gösterisinin hazırlanmasından bir yıl sonra, Starfield ve Redfall Xbox ve PC’de piyasaya sürüldü, ancak PlayStation için piyasaya sürülmedi. Bu oyun için yalnızca Xbox ve PC olarak kalacağı netleşmiş gibi gözüküyor.

thegeek elder scroll 6

Kesinlikle PlayStation’ı atlayıp Xbox/PC ayrıcalığını tercih edecek gibi görünüyor, ancak 2026 tarihi oldukça cömert. “Ya da daha sonra” olması çok daha ihtimal dahilinde çünkü henüz erken gelişime girmiş demektir. Oyun geliştirme süreleri hızla arttığından (Starfield‘ın bitirmesi yedi yıldan fazla sürdü), 2030 gibi geç bir tarihte başlayabilir. Bekleyip görmemiz gerekecek. Sonuçlar ne olur bizler de merak içerisindeyiz.

Bu, bir sonraki Elder Scrolls oyununu oynamak için can atıyorsanız eğer, bir Xbox veya PC almak ya da boşluğu dolduracak başka bir fantastik RPG bulmak için bolca zamanınız olduğu anlamına gelir. İyi yönünden bakmak gerek.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir