1323964

Steam’de En Çok Oynanan Oyunlar 2023

Steam‘in resmi web sitesine göre, platformda 2023 yılı itibarıyla 50 binden fazla oyun mevcut. Bu oyunlar arasında, çok çeşitli türlerden seçenekler mevcuttur. İşte Türkiye’nin en popüler oyun listesi sizlerin karşısında

Her hafta düzenli şekilde en fazla satan oyunları listeledi. Böylece en popüler yapımları görebilme imkanı ve tercih yaparken bir nebze de olsa bizlere kolaylık sağladığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda bu listenin ilk sırasında Red Dead Redemption 2 varken, Counter-Strike: Global Offensive 2. Sırada bulunuyordu. Popüler listemiz şu şekilde;

Counter-Strike: Global Offensive

desktop wallpaper cs go oyun dunyasi grafik csgo

Steam’in paylaştığı verilere göre Türkiye’nin en popüler oyunlarının başında Counter-Strike: Global Offensive oldu. Bir önceki hafta 2. sırada olan CS:GO oyunu, bu hafta listenin ilk sırasına oturmayı başardı. PFS türünde bulunan bu oyun bir süredir liderliğini zaten koruyordu. Counter-Strike 2 oyununun çıkmasıyla birlikte oyuncu sayısında artış meydana geldi ve en fazla oynanan oyunlar arasında birinci sıraya yükselmiştir. Üstelik Steam, bu oyunu tamamen ücretsiz olarak indirme ve oynama fırsatını bizlere sunduğunu söylemek isteriz.

Remnant 2

remnant 2 r7

Başlangıç modelleriyle oyunu sürükleyici hale getiren ve aksiyon, nişancı video oyunu olan Remnant 2, dünyanın en popüler oyunları arasına girdi. Remnant 2 ile birlikte tüm rakipler, oyuncularının karakterlerini kontrol edebiliyor ve böylece kendilerini bulma fırsatları elde ediyorlar. Bu yönden baktığımızda,  Steam’de en fazla tercih edilen oyunlar arasında yer aldığına aslında pek fazla şaşırmamak gerekiyor.

2023 yapım bu oyun, Türkiye pazarında önemli popülerlik elde etmiştir ve Türkiye’de en fazla oynanan oyunlar arasında yerini almıştır.

Baldur’s Gate 3

baldurs gate 3 wallpaper 3440x1440 5120x1440 v0 4zj7kctlaicb1

BioWare stüdyosu tarafından hazırlanan Baldur’s Gate 3, Türkiye oyun piyasasında aniden yükseliş yaşayan bu oyun serisinin üçüncü oyunudur. Oyun sürecinde kendi karakterinizi oluşturabiliyorsunuz ve bu zaman zarfında geliştirilmiş hikâye özellikleriyle ilerleme imkanı bulabilirsiniz. Türkçe dil desteği bulunan ve yeni nesil RPG Baldur’s Gate, resmi çıkışıyla beraber karakter oluşturma ve sağlam savaş sistemleriyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Senenin en iyi RPG oyunlarından biri olma iddiasında bulunmuşlardı ve şimdiye kadar birçok kişinin beklentisini karşılamaya devam ediyor. Söylediklerinde gerçekten haklılarmış.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir