steam oyun iade etme

Steam Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Steam üzerinden çevrimiçi oyun satın alan oyuncular, bazen aldıkları oyunu beğenmeyebiliyor ve bu oyunları iade edip verdikleri ücreti geri almak istiyor. Fakat oyuncuların çoğu bu konu hakkında bilgi sahibi olmadıkları için bunu yapamıyor. Çünkü Steam, oyuncularına aldıkları oyunları iade etmeleri için belirli şartlar sunuyor. İşte Steam oyun iade etme nasıl yapılır? Steam oyun iade şartları nedir gibi sorular bu yazımızda..

Steam Oyun İade Etme Nedir?

Steam üzerinizden bir oyun satın aldığınızda bu oyunun dijital lisansı, oyunu satın almış olduğunuz Steam hesabınıza işlenir ve siz resmi olarak o oyunu satın almış olursunuz. Steam platformu, aracılık yaparak oyun şirketi ve oyuncular arasında bir köprü görevi görür ve oyun satın alımından komisyon alır. Ülkemizde de gerek bölgesel fiyatlandırma sayesinde getirdiği uygun oyun oynama avantajı ve gerek popüler oyunları içinde barındırması gibi sebeplerden bir hayli kullanıcısı olan Steam platformu, hem ülkemiz hem de dünyada oyuncuların en çok tercih ettiği dijital oyun pazarı.nnBirçok oyuncu, gerek reklamlardan gerekse tavsiyelerden etkilenip oyun satın alabiliyor ve bazen hayal kırıklığına uğrayabiliyor. İşte bu tarz durumlarda Steam, bize güzel bir avantaj sunuyor. Çünkü eğer belirli şartları sağlıyorsanız Steam üzerinden aldığınız oyunları iade edebilirsiniz.nnOyunu iade ettikten sonra oyun Steam kütüphanenizden kaldırılır ve tekrar satın alana kadar oyuna erişemezsiniz.

steam

Steam Oyun İade Etme Şartları Neler?

Steam üzerinden aldığınız oyunu yalnızca belli şartları yerine getiriyorsanız iade edebilirsiniz. Örneğin bir oyunu alıp saatlerce oynadıktan sonra iade edemez veya oyunu aldıktan aylar sonra da iade edemezsiniz.nnSteam bu politikayla hem oyuncuları hem de oyun şirketlerini mağdur etmemeyi amaçlıyor ve hikayeli oyunları oynayıp bitiren ve sonrasında iade edip parasını geri almaya çalışan bazı oyuncuların önüne geçiyor.nnPeki ya bu iade şartları neler?nnÖncelikle oyunu satın aldıktan sonra maksimum 14 gün içinde iade talebi oluşturabilirsiniz. 14 gün yani 2 haftayı geçtikten sonra bir oyunu hiç oynamamış olsanız bile iade talebi oluşturamazsınız.nnİkinci olarak ise oyunu maksimum 2 saat oynamalısınız. Eğer oyunu oynayış süreniz 2 saati geçtiyse oyunu iade edemezsiniz. Çünkü bir oyunun nasıl olduğunu, size uyup uymadığını anlamak için 2 saat yeterli bir süre. Bir oyunu 2 saat deneyimledikten sonra eğer size uygun olmadığını düşünürseniz iade edebilirsiniz.

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak, https://help.steampowered.com/tr sayfasına gidin ve buradan giriş yapın.
  1. Ardından karşınıza gelen “Oyunlar, Yazılım vs.” bölümüne tıklayın.
  1. Buradan iade etmek istediğiniz oyunu seçin.
  1. Açılan kısımdan iade sebebinizi seçerek devam edin.
  1. İade talebinde bulunmak istiyorum butonuna tıklayın.
  1. Bu kısımda sizden iade sebebinize dair açıklama yapmanız istenecek. Sebebi belirtip açıklamayı yaptıktan sonra devam edin.
  1. Talebi gönder diyin ve işlemi onaylayın.

Tebrikler, iade talebimizi göndermiş olduk. Ufak bir inceleme sonucunda Steam size olumlu veya olumsuz geri dönüşü hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresi üzerinden yapacak ve iadenizi sağlayacak.

İade Steam Bakiyesi Olarak Mı Para Olarak Mı Yapılır?

Eğer oyun ödemesini Steam cüzdanınızdan yaptıysanız iade size Steam bakiyesi olarak yapılır. Fakat ödemeyi kredi kartınızdan yaptıysanız ödeme kredi kartınıza yüklenir. Kredi kartlarına yapılan iadelerde bankaya bağlı olarak ödemede bazı gecikmeler olabilir.nnSizler için hazırladığımız “Steam Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?” makalemiz ile Steam’in iade şartlarını ve politikasını öğrenebilirsiniz. Daha fazla benzer içerikler için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir