starfield pvuq8jqs3z1dzalb

Starfield Türkçe Yama Çıktı!

Starfield, Bethesda Game Studios tarafından geliştirilmekte olan uzay temalı bir aksiyon rol yapma oyunudur. 2018 yılında gerçekleşen E3 oyun fuarında bu oyun duyurulmuştu. 6 Eylül 2023’te Microsoft Windows ve Xbox Series X/S’e özel olarak çıkması planlandığı söylenildi. Starfield maceramız bir maden ocağında başlıyor ve daha ilk işimizde ne olduğunu bilmediğimiz metalik bir eser buluyoruz. Dokunduğumuz gibi bize şatafatlı bir gösteri gösterdikten sonra bayıltıyor. Uyandığımızda da artık çok klasik bir hale gelen “Adın bu muydu? Buradaki veriler tanıdık geliyor mu?” sorularını yanıtladıktan sonra karakter yaratma kısmına geçiyoruz.

Starfield IntoTheStarfield Wallpaper 5654x2763 01

Bu ay çıkması beklenen Starfield hakkında yeni bir haber geldi. Oyun daha önce Korece ve Arapça gibi dillerie sahipti ancak  Türkçe dil desteğinin olmaması bir ses yankılatacak düzeyde olmuştu. Hatta konu hakkında oyun yayını yapan kişiler özel bir çağrıda bulunmuşluğu da vardır.

TAMAMEN SUNULMADI AMA YİNE DE TÜRKÇE DE ARTIK VAR

Oyun 1 Eylül’de erken erişime açıldı. 6 Eylül’de Xbox Game Pass kullanıcılarına da ulaşması bekleniyor. Oyunda pek çok dilin yanında yankılanan sesten dolayı dikkat çekmiş olacak ki artık Türkçe dil desteği de geldi. NexusMods üzerinden yayımlanan Türkçe yama modu sayesinde oyunu Türkçe oynamak mümkün olacak. Fakat tam anlamıyla söylemek gerekirse çeviri doğal çeviri değil. Yapay zeka ile çeviriler yapıldığını söylemek isteriz. Yani Baldur’s Gate gibi popüler oyunlarda yer alan Türkçe altyazı desteği gibi olmayacak. Oyunun Türkçe dil desteği olması pek çok oyuncu için sevindirici olacağı yönünde.

Oyunde resmi olarak İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Japonca, Lehçe, Portekizce ve Çince gibi diller destekleniyor.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir