Starfield 01 Aufmacher 2 1

Starfield Oyuncuları Yemeklerdeki Soruna Dikkat Çekiyor

Starfield‘daki yiyecekler güzel görünebilir, ancak çoğu oyuncu Gastronomi sisteminin henüz tam potansiyeline ulaşmadığını düşünüyor. Starfield’ın sarf malzemeleri, özellikle de gıda maddeleri, oyuncular tarafından geçmiş Bethesda oyunlarına kıyasla gereksiz oldukları için eleştirildi, çünkü çoğunlukla az miktarda sağlığı geri kazandırıyor ve benzersiz güçlendirmelerden yoksunlar. Starfield’daki Gastronomi becerisi, yiyeceklerin oyunda bir şifa kaynağı olarak sınırlı kullanışlılığı nedeniyle göz ardı edilebilir ve yeterince kullanılmadığı düşünülüyor.

starfield moon plah net

Oyuncular sağlıklarının yenilenmesi için Sağlık Paketlerine ve Travma Paketlerine daha fazla güveniyorlar. Yaklaşan bir Starfield güncellemesi, bu soruna yardımcı olmak için bir yeme/içme düğmesi eklemeyi planlıyor. Modlar ayrıca oyuncuların durumunu iyileştirmeye de yardımcı olabilir.

Starfield’ın güzel tasarlanmış geniş bir sarf malzemesi yelpazesi var, ancak oyuncuların geçmiş Bethesda oyunlarıyla karşılaştırıldığında ne kadar gereksiz olduklarını belirtmeden edemiyorlar. Skyrim’deki bazı gıda maddeleri, özellikle Hearthfire genişletmesinde tanıtılanlar, farklı güçlendirmeler sunarken, Starfield’daki gıda maddeleri çoğunlukla çok az miktarda sağlığı onarır. Tüketildiğinde Taşıma Kapasitesini artıran Jemison Wellington gibi dikkate değer istisnalar vardır, ancak Starfield oyuncuları sağlıkları azaldığında büyük ölçüde Sağlık Paketlerine ve Travma Paketlerine güvenirler.

src 340x1912xstarfield incelemelerinden ilk ayrinti geldi bug yok 1

Starfield Oyuncuları Yemeklerdeki Sorunu Dile Getirdi!

Bir oyunda yemeğin ana şifa kaynağı olması gerçekçi olmasa da, Gastronomi’yi bir beceri olarak göz ardı edilebilir ve yeterince kullanılmayan bir beceri haline getiriyor. Oyuncular zaten Starfield’ın avantaj sistemiyle ilgili sorunlar yaşıyor, çünkü oyunun gemi inşası ve kilit açma gibi temel mekaniğinin çoğu, beceri puanlarının harcanmasına tamamen kilitlenmiş durumda ve bu da daha sonra Marksman gibi savaş avantajlarında uzmanlaşmayı ortadan kaldırıyor. Topluluk, sistemin nasıl geliştirilebileceği konusunda bölünmüş olsa da önerilerden biri, ayrıcalıkların iki kategoriye bölünmesini gerektiriyor.

Ancak OldCorkonian’ın resmi Starfield alt dizisinde belirttiği gibi, yiyecek maddeleri şu anda oyunda daha da büyük bir soru işareti gibi görünüyor. Bir sarf malzemesini almadan önce içmenin veya yemenin kolay bir yolu olmadığı ve ortalama olarak yalnızca 5 can puanını yeniledikleri gerçeğiyle birleştiğinde, Starfield’daki yiyecek maddeleri dekoratif amaçlar dışında büyük ölçüde değersiz hale geliyor.

Are food items which restore 3-10 health just useless?
byu/OldCorkonian inStarfield

 

3-10 arası sağlığı geri kazandıran yiyecekler işe yaramaz mı? başlığı altında paylaşılan gönderinin devamında ise bir soru sordu ve soru ise şu şekilde;

‘Başlığın dediği gibi: 3-10 arası sağlık kazandıran tüm bu gıda maddelerinin ne anlamı var? Çatışma sırasında sağlıklarını kısmen iyileştirmek için sadece ilaç paketleri kullanmak yerine gerçekten 20’ye yakın sandviç yiyen insanlar var mı? Yoksa bariz bir şeyi mi kaçırıyorum? Kargo ambarım artık savaşta hiçbir işe yaramayan, aldığım yiyecek maddeleri ve yemek paketleriyle DOLU. Bazılarının fena değil, aslında gerekli olmayan güçlendirmeleri var ama şu ana kadar ilaç paketlerinden başka hiçbir şeye ihtiyacım olmadığını gördüm.’ deniliyor.

starfield update 1736 out now heres what it does 27gz 1

Neyse ki Bethesda, yaklaşan Starfield güncellemesinde oyuna bir yeme/içme düğmesi ekleyeceğini belirtti ve bazı Starfield modları, PC oyuncuları için bu sorunu çözmeye çalıştı. Starfield’daki yiyecek maddelerini büyük ölçüde iyileştirebilecek bir diğer değişiklik, bunları Med Paketleri ve Travma Paketleri gibi yüzdeye dayalı hale getirmek olacaktır. Bu onların oyuncunun seviyesine göre ölçeklenmesine olanak tanıyacak ve oyun sonu senaryolarında bile onları faydalı kılacaktır.

Gastronomi ve genel olarak gıda maddelerini genişletmenin bir başka belirgin yolu, Starfield’a yalnızca sıvı alımı, uyku ve yemek yeme gibi kavramları normal oyuna dahil etmekle kalmayıp aynı zamanda gezegensel tehlikelere daha fazla odaklanmayı yeniden getiren isteğe bağlı bir Hayatta Kalma Modu eklemek olacaktır. Starfield’ın geliştirme sırasında sahip olduğu. Shattered Space’in yakın gelecekte Starfield’ı nasıl geliştireceği henüz belli olmasa da, Creation Kit 2024’ün başlarında oyun için piyasaya sürüldüğünde modlama topluluğu neredeyse kesinlikle oldukça meşgul olacak.

Starfield oyunu şu an bu gelecek güncellemede bu konuya dikkat çeker mi bilmiyoruz fakat PC, Xbox Series X, Xbox Series S için kullanıma uygun bir oyun. Henüz Playstation için çıkmadı ve önümüzdeki günlerde de bunun gündemde olduğunu maalesef üzülerek belirtmek istiyoruz ki göremiyoruz..

 

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir