Starfield 01 Aufmacher 2

Starfield Oyuncuları Oyuna Elden Ring Özelliğinin Eklenmesini İstiyor

Bazı Starfield oyuncuları, daha fazla meydan okuma için Elden Ring‘den ilham alan bir özelliğin oyuna eklenmesini talep ediyor.

0

NPC Hatası İlham Oldu

Starfield oyuncuları, gök cisimlerinde kaza bölgelerine neden olan gemileri yok etmek gibi gizli özellikleri ve ilginç ayrıntıları keşfettiler. Starfield’daki bir NPC hatası, oyunculara PvP tarzı istilalar ve oyuna bir ödül sistemi eklenmesini isteme konusunda ilham verdi. Pek çok hayran, Starfield’ın çok oyunculu mekanikleri dahil etme ve PvP ve PvE seçenekleriyle bilgisini genişletme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Elden Ring Özelliğinin Eklenmesini İstiyorlar

Starfield oyuncuları, bir NPC ile şans eseri karşılaşma sonrasında Elden Ring özelliğinin eklenmesini istedi. Starfield’ın iyi satışlarıyla birlikte pek çok hayran geniş dünyanın ve içinde bulunacak hazinelerin tadını çıkarıyor. İster yeni bir keşif, ister komik bir aksaklık, benzersiz bir koleksiyon, hatta beklenmedik bir karşılaşma olsun, birçok oyuncunun tercihi için oyunu eğlenceli hale getirecek pek çok içerik var.

Hatta bazı özellikler birçok oyuncuya Bethesda‘nın sonraki güncellemelerinde dikkate alabileceği fikir verici fikirler üretme konusunda ilham verdi. Keskin gözlü bir oyuncu, Starfield gemilerini yok etmenin ilginç bir etkisi olduğunu keşfetti.

Diğer gemilerin yok edilmesinin, uzay aracının yörüngesinde bulunduğu en yakın gök cismi üzerinde bir çarpışma alanı oluşturduğu ortaya çıktı. Bu, Bethesda’nın en küçük ayrıntılara bile ne kadar özen gösterdiğini gösteren birçok şeyden sadece bir tanesi. Bu keşifler, hayranların oyunda karşılaşabilecekleri daha fazla gizli özellik olup olmadığını öğrenmek istemesine neden oluyor. Ancak ilginç bir aksaklık, birkaç oyuncunun Starfield’ın yeni bir çok oyunculu oyun mekaniği eklemeyi araştırıp keşfedemeyeceğini sormasına yol açtı.

Reddit kullanıcısı MLieBennett, Starfield NPC’sinin uzay gemisinden çıkışına ilişkin deneyimlerini paylaştı. Kullanıcı daha sonra söz konusu NPC’ye saldırmaya başladı ve NPC’nin farklı bir yere uçtuğunu gördü. Şaşırtıcı bir şekilde, Starborn Traveler NPC hayatta kaldı ve oyuncuya tek atış yapmaya başladı. Bu onlara, Bethesda’ya Elden Ring’den esinlenilen PvP tarzı istilaları eklemenin zamanının gelip gelmediğini sorma konusunda ilham verdi.

Bu fikrin kendisi çok cazip, özellikle de Dark Souls tarzı oyunlardaki pek çok modern RPG bu konsepti benimsemiş olduğundan. İlginç bir şekilde, diğer birçok oyuncu bu öneriye katıldı, hatta belki bir ödül sisteminin de getirilebileceğini ima etti.

Invasion: Okay, which one of you decided to invade my game?
byu/MLieBennett inStarfield

Piyasaya sürülmeden önce bile birçok oyuncunun Starfield’ın çok oyunculu oyunu tanıtabileceği veya dahil edebileceği konusunda büyük umutları vardı. Oyun dünyası, işbirlikçi ve rekabetçi bir düzenden fayda sağlayacak seçenekleri sunma konusunda büyük bir potansiyele sahipti. Kuşkusuz, oyunun No Man’s Sky rotasına veya Fallout 76 rotasına gitmesi akıllıca olmayacaktır çünkü bu oyunlar büyük ölçüde çok oyunculu yönüne dayanmaktadır.

Starfield LargeHero FullDirect

Yine de, takas mekaniği veya hafif bir ortak oyun bile RPG’ye daha fazla lezzet katmaya yardımcı olabilir. Starfield’ın devasa dünyası, eğer tanıtılırsa, çok oyunculu mekaniğin enjeksiyonundan muhtemelen faydalanabilir. Pek çok hayran henüz erken olduğunu ve Bethesda’nın Starfield bilgisini daha da genişletmeye yardımcı olmak için PvP ve PvE’yi hâlâ içerebileceğini düşünüyor.

Umarım Bethesda, galaksiyi arkadaşlarla veya oyuncu tarafından kontrol edilen bir arkadaşla keşfetmenin faydası olduğu için önerilerin çoğunu dikkate alır.

Starfield artık PC ve Xbox Series X/S‘de mevcut.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir