782781

Stardew Valley Taktikleri

Stardew Valley taktikleri merak ediliyor. Rahatlatıcı oyunlar arasında yer alan Stardew Valley oyunu, çoğu insanın favorisi. Yeni bir kasabaya taşınan ana karakterin yaşamına ayna tutan oyun, birçok eğlence faktörü içeriyor. Peki, bu oyun için önerilen taktikler neler?

Seyyar Tüccarı Ziyaret Edin

Her Cuma ve Pazar günleri, çiftliğin girişinin batı bölümünde konumlanan ormanda gezgin tüccar ve domuzu yer alıyor. Bu tüccar sabah altıdan akşam sekize kadar rastgele ürün sunuyor. Mağazasında genellikle topluluk merkezi için gereksinim duyulan ve ulaşılması zor olan materyaller yer alıyor.

Tohumları 3X3 Formunda Ekin

Stardew Valley Taktikleri

Stardew Valley taktikleri arasında bir diğeri de tohumlarla ilgili. Oyun, oyuncuların çiftlik düzeni üzerinde tam kontrole sahip olmasına olanak tanıyor. Bundan dolayı istediğiniz şekilde ekip biçme yapabilirsiniz. Ancak ekim sırasında kullanabileceğiniz bazı tüyolar var. Kabak, kavun ve karnabahar ekerken 3×3 biçiminde ekildiği zaman ve tam anlamıyla büyüdüklerinde dev bir mahsul ortaya çıkabiliyor.

Ekebildiğiniz Kadar Karnabahar Ekin

Karnabaharın olgunlaşması on iki gün sürüyor. Yavaş büyüyen bir bitki ve 80 altına satılıyor. Aynı mevsimin diğer ürünlerine oranla daha pahalı ancak buna değiyor. Çünkü alacağınız ödeme iki katını geçiyor.

Yumurta Festivalinde Çilek Tohumu Alın

Stardew Valley Taktikleri

Stardew Valley taktikleri listesinde bir diğeri de yumurta festivalinde çilek tohumu almak. Her bahar mevsiminin on üçüncü gününde yumurta festivali oluyor. Kasabanın şirin şekilde tasarlandığı son derece eğlenceli bir festival gerçekleştiriliyor. Bu aşamada ise asıl önemli olan şey çilek tohumlarının burada satılması. Çileklerin olgunlaşması sekiz gün sürüyor. Her hasatta çilek veriyor. Kar etme şansı da yüksek bir mahsul olarak öne çıkıyor.

Plajdaki Köprüyü Erkenden Tamir Edin

Sahilde kırık bir köprü var ve 300 parça odun ile tamir edilebiliyor. Karşısında da özel bileşenler barındıran bir bölge bulunuyor. Oradan toplayacağınız bileşenlerin pahalı olmasının yanı sıra yağmurlu ya da fırtınalı havalarda o alanda belirecek bir NPC aracılığı ile deniz kolyesi satın alabilirsiniz. Böylece on kalpli herhangi bir köy sakinine evlenme teklifi edebilirsiniz.

Önce Çiftçilik Sonra Toplayıcılık

Stardew Valley Taktikleri

Stardew Valley taktikleri devam ediyor. Enerjinizin bitmesi, hiçbir şey yapamamanıza yol açabilir. Kayaları kırmak, ağaçları kesmek, çimleri kesmek cazip görünebilir. Asıl odaklanılması gereken şey ise çiftçilik olmalı. Sabahki enerji ile ekinleri ekin, sulayın ve hasat edin. Bu tarz işlemleri gerçekleştirdikten sonra da toplayıcılık ile uğraşabilirsiniz.

Herkese Gelişigüzel Hediye Vermeyin

Çevrenize rastgele hediyeler dağıtmak köylülerin dostluğunu kazanmanızı zorlaştırabilir. Her köylünün sevdiği ve nefret ettiği şeyler olduğunu unutmayın. Birine hediye sunduğunuz zaman tercihleri ile beraber sosyal sekmede görünecektir. Buna mutlaka dikkat edin.

Meyve Ağacı Almadan Evvel Sera Açın

Stardew Valley Taktikleri

Oyunda meyve ağaçları oldukça pahalı. Bu nedenle binlerce altını bir araya toplamak için sabretmeniz gerekecek. Oyun içinde bir süre ilerleme kaydettikten sonra seraya erişim sağlayabileceksiniz. Sera içinde mevsim ne olursa olsun ürün ekip yetiştirme şansınız bulunuyor. Bu yüzden de meyve ağaçlarınızı dikmek için en iyi yer şüphesiz ki sera.

Kümes Yatırımlarını İyi Planlayın

Stardew Valley taktikleri söz konusu olduğunda kümes yatırımlarından da bahsetmek gerekir. oyun tarafından sunulan birkaç görevde bir kümes inşa etmeniz talep edilir. Bu, bir çiftlik için iyi bir başlangıç noktası gibi görünebilir. Esasen öyle değil. Bir kümes inşa etmek 300 odun, 4 bin altın ve 100 taşa mal olur. Her tavuk ise sekiz yüz altına mal olur. Bunlar büyük bir yatırımdır ve bundan ötürü iyi bir planlama yapmanız önemli.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir