fIzUIp6fy0qgp0 0JfVNSQ

Sony’den, PS Plus Hakkında Açıklama Geldi!

PlayStation kıdemli başkan yardımcısı Eric Lempel, son PS Plus fiyat artışına ve birinci taraf oyunların neden ilk günde eklenmediğine ilişkin düşüncelerini aktarıyor.

PlayStation Plus, abonelerine aylık oyunlar, çevrimiçi çok oyunculu oyunlar, indirimler ve özel içeriklerin yanı sıra PS5, PS4 ve klasik PlayStation kitaplıklarından yüzlerce oyuna erişim sunuyor. Son zamanlarda fiyat arttı. Sony, geçen yıl hizmeti üç katman içerecek şekilde yeniledi: Essential, Extra ve Premium. Ekstra ve Premium aboneler PS5, PS4 ve klasik oyunları indirebilir. Ancak Xbox Game Pass’in aksine PlayStation, AAA birinci taraf oyunlarını lansman sırasında sunmuyor.

PlayStation kıdemli başkan yardımcısı Eric Lempel, fiyat artışını savundu ve tüketicilerin kademeli abonelik modelinden memnun olduklarını belirtti. Ayrıca PlayStation Plus ile Xbox Game Pass arasındaki farka da değindi.

juyEZn yD0mbU5Ng09q2XQ

Sony, PS Plus Fiyat Artışı ve Oyunlarının Neden İlk Günde Eklenmediği Hakkında Yorum Yaptı

PlayStation kıdemli başkan yardımcısı Eric Lempel, son dönemde PS Plus fiyat artışına ve şirketin birinci taraf oyunlarının rakibi Xbox Game Pass gibi neden ilk günde dahil edilmediğine ilişkin düşüncelerini paylaştı. PS Plus abonelik hizmeti şu anda oyunculara aylık olarak alabilecekleri ve indirebilecekleri oyunlar, çevrimiçi çok oyunculu oyunlara erişim, indirimler ve diğer özel içerikler sunuyor. Aboneler, seviyeye bağlı olarak PS5, PS4 ve klasik PlayStation kütüphanelerindeki yüzlerce oyuna da erişim elde ediyor. Ayrıca seviyeye bağlı olarak hizmet artık birkaç ay öncesine göre yıllık 20 ila 40 dolar daha pahalı.

Sony, geçen yıl hizmetlerini ek abonelik seçenekleri içerecek şekilde yeniledi. PS Plus‘ın üç katmanı Essential, Extra ve Premium olarak adlandırılıyor.

Essential katmanı, orijinal PS Plus aboneliğiyle aşağı yukarı aynıdır; çok oyunculu, aylık oyunlar, indirimler ve bir dizi başka avantaj sunar. Ancak Ekstra ve Premium düzeyler indirilebilir oyunların kataloglarını sunar. Ekstra aboneler, dahil olan PS5 ve PS4 oyunlarını indirebilirken, Premium kullanıcılar ayrıca PlayStation’ın klasik oyun kitaplığından da oyunlar oynayabilir. Bu, Xbox’ın popüler Game Pass hizmetine benzer, ancak PlayStation, rakipleri gibi AAA birinci taraf oyunlarını platformda lansman sırasında sunmuyor.

Barron’s ile yakın zamanda yapılan bir röportajda PlayStation kıdemli başkan yardımcısı Eric Lempel’e, son PS Plus fiyat artışı ve şirketin birinci taraf oyunlarının neden lansmana dahil edilmediği soruldu. Fiyat artışını az çok savundu ve tüketicilerin PlayStation’ın geçen yıl sunmaya başladığı yeni kademeli abonelik modelinden memnun göründüğünü öne sürdü. İlginç bir bilgi olarak, PS Plus kullanıcılarının üçte birinin iki üst kademeden birine abone olduğunu ekledi.

src 340x1912xbir turk 27 yillik playstation plus aboneligi a cemh

Birçok nedenden dolayı mükemmel bir karşılaştırma olmadığını belirtmekte fayda var. Bahsetmeye bile gerek yok, PlayStation’ın yaklaşımı onlar için oldukça işe yarayacak gibi görünüyor. PlayStation’ın en iyi birinci taraf oyunları, piyasadaki en yüksek puan alan ve en çok satan oyunlardan bazılarıdır. Durum böyle olduğu sürece oyuncuların PS Plus’ta AAA birinci taraf oyunları görmesi pek olası değil.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir