RoboCop: Rogue City Demosu

Teyon tarafından geliştirilen ve Nacon tarafından yayınlanan, yakında çıkacak bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun, RoboCop filmlerine dayanan orijinal bir hikayeye sahiptir. Hem 30GB indirme azalmış durumda hem de saatlerce süren teklifler açısından faydalı bir makale sizleri bekliyor.

130445340b8a30c59fbea73e9470acd6

RoboCop: Rogue City Kaç GB?

RoboCop: Rogue City‘nin 160 GB’lık demosunu oynamak için yola çıktığımda (o zamandan bu yana 30 GB’a küçülmüş gibi görünüyor, bu da belki de başlangıçta oyunun tamamının yüklenmiş olduğunu gösteriyor olabilir), Steam bana ilk önce şunun yapılması gerektiğini bildirdi: Hızlı bir 34 GB yama ekleyin. Her ne kadar bu muazzam demoyu birkaç saat oynadıktan sonra buna değdiğinden tam olarak emin olamadım.

RoboCop 2 ve 3’ün olayları arasında geçen RoboCop: Rogue City, seçtiği ortam itibariyle oldukça rezil bir his veriyor. Orijinal 1987 filmi, tüm zamanların klasik bir hiciv eseridir; Polis vahşetinin donuk ve aşırı şiddetli tasviri, kendi devam filmleri de dahil olmak üzere son 35 yıldır ne yazık ki yanlış anlaşılmıştır. Bu nedenle, birinci şahıs nişancı RPG’si endişe verici bir ihtimal, özellikle de yönetmen Paul Verhoeven’in diğer usta hicvi Starship Troopers’ı uyarlayan benzer oyun girişimlerinden sonra.

Ancak bu son derece tuhaf oyunu oynarken, hangi yöne eğildiğinden hala tam olarak emin değilim. Titizlikle detaylandırılmış kirli sokakları, yansıtıcı su birikintileri ve çok parlak bir Robo kaskıyla görsel olarak hemen etkileyicidir. Daha sonra, diğer karakterlerdeki düşük poli yüzler ve sonsuza kadar gördüğüm en düz oyunculukla birleşen kesinlikle korkunç dudak senkronizasyonu ile hemen çelişiyor. Ve evet, bu oyunda adı geçen metal subayını seslendirmek için beklenmedik bir şekilde geri dönen Peter Weller da buna dahil.

Şu anda 76 yaşında olan oyuncu, telefonda alışveriş listesi okuyan bir adam gibi birçok repliği söylüyor ve tüm olaya çok esrarengiz bir his veriyor. Bu doğru ses gibi gözüküyor ama doğru ses bizce bu değil. Bu olmamalı.

eef0e0685efa9d3610381d09a4808593

Demo kesinlikle muazzam çünkü demo oyununda neredeyse demo olmayacak kadar uzun görevler mevcut. Aynı zamanda tam olarak iyi değil. Hiç de korkunç değil ve bir tetikçi olarak tatmin edici silahlarla serserilerin kafalarını uçurmak için ayaklarınızı yere basabilirsiniz fakat aynı zamanda etkileyici olan tek bir şey de yok.

Siz onları vurduğunuzda düşmanlar hareketsiz duruyor, ara sıra üzerinize yorucu el bombaları atıyor, bu da her şeye özellikle kin dolu bir hedef menzili hissi veriyor. RoboCop, mermilerin üzerinden sektiği bir ara sahne olmadığı sürece hasar alır; ancak sihirli bir şekilde iyileşmek için istediğiniz zaman H tuşuna basabilirsiniz. Ve hepsinden önemlisi, tamamen açıklanamayan nedenlerden dolayı kötüler, bu robota özel uzman, ısmarlama şarj ünitelerini uyuşturucu depolarının etrafında tutuyorlar ki bu da oldukça cömert.

RoboCop: Rogue City Demosu Yanlış Mı Yüklendi?

Demo size bir açılış görevi veriyor, ardından sizi yarı açık dünyasına sokmadan önce kelimenin tam anlamıyla Polis Merkezinde evrak işlerini halletmenizi sağlıyor. Burada size takip etmeniz gereken bir ana görev veriliyor, ancak şaşırtıcı sayıda yan görev ortaya çıkıyor; biri şehrin çeşitli bölgelerini ziyaret ederek bir cinayeti çözmeyi, diğeri çalıntı bir arabayı kurtarmayı içeriyor; her biri sesli karakterler ve mini hikayeler içeriyor.

Elbette bir demo için çok fazla oyun var. Ana olay örgüsü, uyuşturucu satıcıları ve belki de kayıp bir polis hakkında hantal ve dolambaçlı bir hikaye; hepsi de şehre taşınan yeni, elebaşı benzeri bir karaktere gönderme yapıyor. Ancak sonuçta tüm bu görevler, haritadaki bir sonraki işarete yürümek, konuşmaları izlemek ve ardından 80’lerin saç kesimlerinde daha fazla kötü adamı vurmak ile bitiyor.

9283c4bcf9f63750930fcbd8c60b2933

Çok fazla ölçeğe sahip ancak çok fazla kapsamı olmayan bir oyun öneriyor. Tanıdık Detroit’teki her türden tanınabilir karakterle oldukça RoboCop, ancak bir şey söylemeye çalışıp çalışmadığı konusunda oldukça tutarsız.

Serinin ACAB temalı yeniden incelenmesi için bundan daha uygun bir an olamazdı, ancak demo şu ana kadar bu temaları önermiyor: sadece 80’lerin polis filmi kinayelerinin yıpranmış derin izlerini sürmek.

Ancak internetiniz sınırlıysa, bunun için neredeyse 150 gigabayt israf etmeyin demek oldukça güvenlidir. Bunun yerine her zaman geliştirici Teyon’un önceki oyunu Terminator: Resistance‘ı oynayabilirsiniz.

Oyun dün gece kesinlikle 160 GB‘tı. Sanırım şöyle bir olay olmuş olabilir, sabah 34 GB‘lık bir güncelleme, oyunun tamamını yanlışlıkla yükleyip bugün daha demo boyutlu bir sürüme geçirmeleriydi. Oyun 2 Kasım 2023 tarihinde çıkacak.

Bu oyunun yaklaşık 3 hafta sonra erişime açılması planlanmış

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir