wp6204950 scaled

Roblox Playstation’a Geliyor

Roblox, oyun geliştiricisi çeşitli yerlerden sonra uzun sürenin ardından Playstation’a geleeğini duyurdu. Yapılan görüşmelerde ve konferanslarda, oyunun ekim ayında PS platformu için yayınlanacağı duyuruldu.
desktop wallpaper roblox top roblox background roblox black

Roblox aynı zamanda oyun geliştirme, yayınlama ve oynama platformudur. Bir hayli uzun bir sürenin ardından Playstation versiyonuna kavuşacağımızı duyurdu. Roblox Corporation, bu playstation için olan yapımın ekim ayında Playstation için bir çıkış yapacağını söyledi.

Roblox ekim ayında PS4 ve PS5 için yayınlanacak

Windows, macOS, iOS, Android ve Xbox platformlarında uzun süredir var olan Roblox için tek eksik playstation platformuydu. Beklenen haber ise duyuruldu, Roblox PS4 ve PS5 platformları için hazırlık sürecine girdi. Ekim ayında yayınlanacak olan yapım, Roblox’un diğer platformlarda bulunan tüm deneyimlerine erişim sağlayacak. Yine aynı şekilde gelecek olan yapımın PS4 ve PS5 platformunda da ücretsiz olacağını söylemekte fayda var.

Geçtiğimiz aylardan hatırlayacağınız üzere Sony Roblox’un çocuklar için uygun olmadığını düşünerek Playstation platformu için yayınlanmaması taraftarıydı ve bunu belirtmişti. Sony’nin bu tutumundan sonra güvenlik problemleri veya kaygıları artık nasıl adlandırılmak istenirse, nasıl vazgeçtiği bilinmiyor. Bunun dışında firma, Roblox’un yakında Meta Quest için çıkış yapacağını da belirtti. Roblox’un yeni platformlara gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir