217099

Riot Games Hesabı Satın Almak Güvenli Mi?

Riot Games hesabı satın almak güvenli mi? Riot Games hesap satışı yasal mı gibi birçok soru, oyuncular tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Peki, Riot hesap satışı yasak mı? Konuyla alakalı merak edilenleri bu yazıda açıkladık.

Riot Games Hesabı Satın Almak Güvenli Mi? Yasal Mı?

riot games hesabi satin almak guvenli mi 1

Riot Games tarafından hesap alım satımı yasaklanmıştır. Bunun tespiti yapıldığı takdirde hesaplar kalıcı olarak oyundan uzaklaştırılıyor. Oyuncular emeklerinin boşa gitmemesi için hesaplarını satma yönünde kararlar alıyor. Bunun için güvenli satış platformları üzerinden ilan açıp alıcı bekliyorlar. Satılan ürün kısa zaman içinde alıcıya teslim oluyor. Bu platformları iyi yönde kullanmayan birçok üye mevcut.

Satın aldığınız hesabın ilk bilgilerine sahip olmadığınızdan herhangi bir sorunda hesabınızı geri almanız imkânsızdır. Riot Games’e hesap kurtarma adı altında atılan biletlerde çok derin sorular sorulmaktadır. Hesap sahibinin doğum tarihi, hesabın açıldığı tarihi, hesabın hangi isimlerle oyunda bulunduğunu ve hangi tarihte hangi kostüme sahip olduğunuz vb. birçok sorular sorulmaktadır. Bu sorulara alıcı yüksek ihtimalle cevap veremeyeceği için hesabını kurtarma işlemi yapamayacaktır.riot games hesabi satin almak guvenli mi 2

 

Riot Games hesabı satın almak güvenli mi diyenler için şu bilgilerden de söz etmekte fayda var: Kötü niyetli satıcılar, size hesabı sattıktan sonra Riot Games’e bilet atarak hesabının çalındığını bildirmektedir. Sorulara da net bir şekilde cevap verip, hesap sahibi olduklarını rahatça kanıtlayabiliyorlar. Böylelikle paranız ve hesabınız ellerinizden kayıp gitmiş oluyor. Peki, bunun önüne nasıl geçilir? Bunun önüne geçmeniz imkânsızdır ve satıcıyı yakından tanımıyorsanız hesap alımından uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer başınıza böyle bir durum gelir ve hesabı geri alamıyorsanız Riot Games’e bilet atıp hesabı satın aldığınızı kanıtlayın. Bu bilet incelendiğinde Riot Games hesabı kalıcı olarak oyundan uzaklaştırır ve satıcıya da oynama fırsatı vermez. Unutmayın hesap satış platformlarının amacı genellikle parayı alıcıdan satıcıya güvenli olarak ulaştırmaktır. Satış sonrasında satıcıyla aranızda yaşananlardan sorumlu tutulamaz. Riot Games hesabı satın almak güvenli mi değil mi açıkladık. Kısacası, oyun platformlarında hesapların aktarılması yasaktır. Valorant hesabı satın almak güvenli mi diye merak ediyorsanız; yazımızı inceleyebilirsiniz.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir