6402981a 9446 46d8 8289 e370f3158746

Red Dead Redemption Hayranından İlginç Yorum

Red Dead Redemption 2 oyunlarının bir hayranı, Rahibe Calderón ve onun Rockstar Games oyunlarındaki varlığı hakkında ilginç bir gerçeği paylaşıyor. Sister Calderón, Red Dead Redemption serisinde tekrar eden önemli bir karakterdir ve hem Red Dead Redemption hem de Red Dead Redemption 2’de yer almaktadır.

red dead redemption 2 review 1540465569009

Rahibe Calderon’un görünümü önemli ve unutulmaz çünkü üç oynanabilir karakterle de etkileşime giren tek kişi o. Sadece Arthur Morgan ve John Marston’la değil, yetişkin olduktan sonra Jack Marston’la da sohbet ediyor. Yirmi yıl boyunca onun varlığı, oyunculara eylemleri üzerinde düşünmeleri için bir hatırlatma görevi görüyor ve oyunun ahlakını vurguluyor.

Red Dead Redemption Hayranı Rahibe Calderon Hakkında İlginç Gözlem Yaptı

Red Dead Redemption oyunlarının bir hayranı, Rahibe Calderon’un dahil olduğu ilginç bir keşifte bulundu ve oyuncu, onun üç kahramanla da tanıştığını fark etti. Red Dead Redemption ile devamı arasında bu kadar geniş bir zaman farkı olduğundan, iyi kalpli bir NPC birden çok kez ortaya çıksa da, tanıdık karakterlerle karşılaşmak pek sık olmuyor.

red dead redemption 2 review feature header

Oyuncular Red Dead Redemption 2’yi oynadıklarında, Rockstar Games’in 2010 tarihli orijinal oyununun duygusal bir öncüsü olan bir oyunu deneyimlemiş olarak oradan ayrıldılar. İki oyun arasındaki zaman atlamasından dolayı yalnızca bir avuç karakter Amerika’nın vahşi batı günlerine geri dönecekti. Bu tür tanıdık yüzler arasında Dutch Van der Linde, Bill Williamson, Javier Escuella ve John Marston ile daha genç Jack Marston yer alıyor. Ancak her iki oyunda da karşımıza çıkacak bir karakter daha var ve bu karakterin John Marston, Red Dead Redemption 2’nin kahramanı Arthur Morgan ve hatta Jack Marston ile önemli etkileşimleri var.

Reddit kullanıcısı ChemicalElection2661, Red Dead Redemption ve devamını oynayarak Rahibe Calderon hakkında ilginç bir gerçeği yakalamayı başardı. Kutsal Meryem Ana Kilisesi’ne hizmet eden küçük bir karakter olan Rahibe Calderon, 1899’dan 1914’e, oyuncuların Jack Marston rolünü üstlendiği zamana kadar çeşitli noktalarda oyuncularla etkileşime giriyor.

1982

Oyunların etkinlikleri sırasında Rahibe Calderon, hem John ve Jack Marston’a hem de Arthur Morgan’a yardımcı olarak hayati bir rol oynuyor. Özellikle Red Dead Redemption 2 hayranları, Arthur olarak oynarken onunla bir tren istasyonunda buluştuklarını hatırlayacaktır çünkü sohbetleri son derece etkiliydi. Red Dead oyunlarındaki olaylar sırasında statüsü Baş Rahibe Calderon’a yükseltildi.

Fun Fact: Sister Calderón can meet all Red Dead Redemption Protagonists
byu/ChemicalElection2661 inreddeadredemption

Red Dead Redemption serisinin doğasının ne kadar acımasız olduğu göz önüne alındığında, geri dönen karakterlerle karşılaşmak nadir görülen bir manzaradır. Arthur Morgan’ın, John Marston’un, arkadaşlarının ve hatta düşmanlarının hayatlarını anlatan duygusal yolculuklar sunan oyunlar ile her iki oyunun da anlatımı affetmez.

Orijinal Red Dead Redemption sona erdiğinde herkes ya hayatına devam etmiş ya da vurularak öldürülmüştür; Van der Linde çetesinin trajedisi unutulmazdır. İki oyunun geçtiği 1899 ve 1911 yılları arasında Amerika’nın manzarası değişti ve yalnızca birkaç karakterin birden fazla kez sahneye çıkmasına izin verildi. Bonnie MacFarlane, her iki oyunda da NPC olarak görünen bir karakterdir ve Rahibe Calderon’un bu kategoride bir arkadaşa sahip olmasını sağlar.

red dead redemption 03 22oct18 b

Red Dead Redemption oyunlarının hayranları ölüm kavramına aşinadır. Çoğunlukla kahramanlar için oynanan acımasız anlatılar nedeniyle her yerde mevcut bir güçtür. Ahlak ve karakter yansıması üzerine kurulu bir seride Rahibe Calderón’un varlığı, oyunculara eylemleri hakkında düşünmeleri konusunda sürekli bir hatırlatmadır. Pek çok NPC’nin John Marston, Jack Marston ve Arthur Morgan ile tanışamaması Rahibe Calderon’u unutulmayacak bir karakter haline getiriyor.

Red Dead Redemption 2 şu anda PC, PlayStation 4 ve Xbox One için mevcut.

 

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir