wp1872895

Logitech G Pro X Superlight 2 Karşınızda

Logitech, yeni kablosuz oyuncu mouse‘unu tanıttı. Daha önce G Pro Superlight modeline baktığımız zaman çok çarpıcı bir hafiflik vardı. Ee zaten temel amaç da buydu. Hibrit optik mekanik anahtarlara sahip Logitech G Pro X Superlight 2 modeli, 95 saat pil ömrü sunuyor. Bu da diğer mouse’lar ile karşılaştırdığımız zaman farkın çok fazla açıldığını görebiliyoruz.

Picture1

Logitech G Pro X Superlight, 2020’de çıkışından bu yana profesyonel e-spor oyuncularının tercihleri arasında olmuştur ve bunu daha fazla geliştirerek Logitech, birkaç önemli güncellemeyle sevilen oyun mouse’unu yenilemiş oldu.

Logitech G Pro X Superlight 2 fiyatı

Logitech G Pro X Superlight 2, tasarım yönünden önceki modelle büyük farklılıklar içermiyor. Hatta neredeyse aynı diyebiliriz. Superlight modelinde yaşanan yaşanan tüm sorunların çoğunu ortadan kaldırıyor.  160 dolar fiyat etiketiyle satılan yeni Logitech kablosuz oyun mouse’u özelliklerine şöyle bir göz atalım.

Logitech, yeni modelde micro USB bağlantı noktasını bırakıp daha modern ve kullanışlı bir bağlantı türü olan USB-C’ye geçiş yapmış bulunmakta. USB-C bağlantı türü arasındaki fark en belirgin olarak veri hızı karşılaştırmasında ortaya çıkmaktadır.

Yeni mouse, tamamen mekanik anahtarlar yerine Lightforce olarak adlandırılan hibrit optik-mekanik anahtarları kullanıyor. Lightforce anahtarları, mekanik anahtarların hissini optik anahtarların hız ve dayanıklılığıyla birleştiren hibrit bir tasarım olarak karşımızda. Bu tasarımda istenmeyen çift tıklamaların önüne geçerek daha az tıklamamıza olanak sağlıyor.

logitech g pro x superlight 2 ve logitech g pro x tkl lightspeed tanitildi 3 copy

Logitech G Pro X Superlight modeliyle karşılaştırdığımız zaman tek şarjla 70 saat kullanıma izin veriyordu. Bu yeni model 95 saat pil ömrü sunuyor. Bu fark tercih etmek için tek bir neden olarak bile hiç düşünmeden karar vermemize sebep olabilir. Bu model ayrıca Logitech daha önce daha iyi izleme performansı sunduğunu söylediği yeni Hero 2 sensörüne sahip bir ürün. Bu sensör, 500 IPS ve 32.000 DPI’a kadar izleme yapabiliyor. Fare, hareket ettirildiğinde izleme doğruluğunu artırmaya yardımcı olan çift dizili bir tasarıma sahip buna kolaylıkla erişim sağlayabiliyorsunuz.

Son olarak polling rate; 2000 Hz. Bir önceki modelde yani Superlight modelimizde ise bu oran 1000 Hz idi.

 

Hazırladıkları bir video ise şu şekilde;

 

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir