gamer koltuk

Oyuncu Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyuncu koltuğu oyuncuların temel materyallerinden biri. Video oyunlarını seviyorsanız, bilgisayar monitörünüzün önünde saatler geçirmeniz çok olasıdır. Bu nedenle becerilerinizi test etmek için en iyi koltuğu seçmeniz önemlidir. En iyi stratejileri geliştirmek ve takımlarınızı zafere taşımak için en iyi operasyon merkezine sahip olmalısınız ve sırtınıza tam oturan ergonomik tasarıma sahip bir oyun koltuğu size ihtiyacınız olan rahatlığı sağlayacaktır. Ancak dikkate almanız gereken tek şey ergonomi değildir. Bu yüzden oyun koltuğu satın alırken bazı önemli noktalar aşağıda belirtilmiştir.

Oyuncu Koltuğu Alırken Bunları Unutmayın

Oyuncu Koltuğu

Estetiğin ötesinde, bir oyuncu koltuğu, oturacağımız uzun oyun günlerinde iyi bir duruş sağlamak için rahatlık ve ergonomi sağlamalı ve böylece fiziksel ya da psikolojik sorunları önlemelidir. İyi bir oyuncu koltuğu sadece yaralanma riskini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda video oyunundaki performansımızı da arttırıyor. Peki, oyun koltuğu alırken nelere odaklanmanız lazım? İşte detaylar…

Koltuğun Malzemesi ve Kalitesi

Bir oyuncu koltuğunda uzun saatler geçirmeyi planlıyorsanız, kaliteli bir sentetik deri döşeme kumaş çok daha uzun süre dayanır çünkü giysilerimizle sürtünmeyi daha iyi destekler. Ayrıca 90 Kg’dan daha ağırsanız, plastik tabanlı oyuncu koltuklarından kaçınmanızı ve size daha fazla güç ve dayanıklılık sağlayacak çelik taban ürünleri tercih etmenizi öneririz.

Koltuğun Yüksekliği ve Sırtlık

Bir oyun koltuğundaki yükseklik çok önemlidir. Boyunuza göre ideal bedeni seçmelisiniz. Gerekli dinlenmeyi sağlamak adına koltuk, sırtınız için yeterli bir desteklemeye sahip olmalıdır. Bununla beraber koltuktayken başınız boyun seviyesinde kalmalıdır. Bu şekilde bel veya boyun problemlerinden kaçınacaksınız.

Oyuncu Koltuğu

Sırtlığın Özellikleri

Sırtlığın yatırılma özelliği, oyun koltuğunu otururken duruşunuza göre ayarlayabilmeniz için çok önemlidir. 180 ° yatırmak da gerekli değildir, ancak kendinizi rahat hissetmeniz ve uzun oyun günlerinde rahatlamak için koltuğunuzu dilediğiniz gibi yatırabilmelisiniz.

Yüzeye Uygun Tekerlekler

Odanızın zemini parke veya ahşap ise ağırlığı ve sert plastik tekerlekler zemini çizebilir veya yıpratabilir. Bu tip bir yüzey için zemine zarar vermemek amacıyla kauçuk tekerlekli bir oyuncu koltuğu seçmelisiniz.

Oyuncu Koltuğu Aksesuarları

Oyun deneyiminden tam anlamıyla zevk almak istiyorsanız, diğerlerinin yanı sıra dizüstü bilgisayarı veya fareyi desteklemek için sandalyeyi bazı aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Tek dezavantajı, tüm sandalyelerin uyumlu olmaması ve istediğiniz aksesuarlar için belirli bir model aramanız gerektiğidir.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir