technology twitch wallpaper preview

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Birçok insan vaktinin büyük çoğunluğunu bilgisayar başında geçiriyor ve günümüz video oyunlarına büyük bir ilgi duyuyor. Bu ilgisi hobi seviyesinde olanlardan ziyade büyük bir kısım da bu ilgiyi profesyonel düzeye çekip bundan para kazanmak istiyor. Peki ya siz de bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerinizden oyun oynayarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Hem de sevdiğiniz oyunları oynayarak! Eğer oyun oynayarak para kazanma fikri hoşunuza gittiyse ve oyun oynayarak nasıl para kazanılır sorusunun yanıtını arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Oyun oynayarak para kazanabileceğiniz birçok yöntemi sizler için derledik.youtube

1- Video Yükleme Sitelerinde Oyun Videoları Paylaşın

Birçok oyuncu, oyun oynarken çektiği videoları, popüler video yükleme servislerine yükleyerek para kazanıyor. Çünkü birçok insan oyun oynamak yerine bu oyunların videolarını izliyor ve bu da oyun videolarını dünyanın en çok izlenen video türleri arasına sokuyor.nnÖrnek vermek gerekirse, sevdiğiniz bir oyunu oynarken bunun videosunu çekin ve video içinde sohbet edip oyun hakkında konuşarak izleyicilerinize oyun hakkında bilgiler verin. Ardından bunu YouTube gibi bir video yükleme servisine yükleyin. Düzenli olarak yaptığınızda izlenme ve abonelerinizin arttığını görecek ve para kazanmaya başlayacaksınız.nnHem de bunun için tek ihtiyacınız olan, bir ekran kayıt programı, mikrofon ve bir internet bağlantısı!

twitch

2- Oyun Oynarken Canlı Yayın Açın

Oyunculardan bazıları, oyun oynarken canlı bir şekilde kendini ifade etmeyi daha çok seviyor ve bunun için oyun oynarken streaming servislerinde canlı yayınlar açıyor. Bu sayede hem abonelerden para kazanıyor hem de izleyicilerinin onları desteklemek için attığı bağışlar ile de güzel bir gelir elde ediyor. Siz de Twitch, DLive, Youtube Gaming gibi platformlarda canlı yayınlar açarak, sohbetiniz ve oynayışınızla izleyicileri etkileyebilir ve kısa zamanda güzel paralar kazanabilirsiniz.

3-  E-Spor Turnuvalarına Katılın

Günümüzün yeni spor dalı E-Spor, birçok kişinin hayali ve birçok insan daha küçük yaşlardan E-Spor dalında profesyonelleşmeye çalışıyor.nnE-Spor turnuvalarına katılmanız için oynadığınız oyunda gerçekten aranan ve iyi bir oyuncu olmanız ilk şart. Aynı zamanda size ve oynayışınıza uygun bir takım bularak alıştırmalar yapmalı ve birbirinize uyum sağlamalısınız.nnEğer takımınızı kurup, oynayacağınız oyunda profesyonel denebilecek düzeye geldiyseniz gerisi kolay. Tek yapmanız gereken turnuvalara başvurmak. Özellikle popüler oyunlarda dereceye girerseniz bundan milyon dolarlar bile kazanabilirsiniz!nnEn çok kazandıran ve en popüler E-Spor oyunları ise şu şekilde;

    • League of Legends
    • VALORANT
    • Counter Strike: Global Offensive
    • Dota 2
    • PUBG: Battelgrounds

4- Oyunlardan Kazandığınız Eşyaları Satın

Popüler dijital oyun alma servisi Steam, tüm oyuncularına çevrimiçi bir pazar sunuyor ve oyuncuların oyun oynayarak kazandıkları eşyaları satarak para kazanmasını sağlıyor.nnÖrneğin CS:GO oyununda eğer maçta belli bir seviyenin üzerindeyseniz size skin adı verilen silah kaplamaları ve kasalar düşüyor. Silah kaplamalarını markette nadirliklerine göre belirlenen fiyatlara satabilirsiniz.

Aynı zamanda kasaları da isterseniz kasanıza uygun anahtar satın alarak açabilir ve içinden şansınıza göre eşya düşmesini bekleyebilir veya direkt kasaları satabilirsiniz. Birçok kişinin ek gelir yöntemi olan bu sistem de oyunculara güzel para kazandıran yöntemler arasında.nnSizler için hazırladığımız “Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?” rehberimiz ile 4 farklı yöntem ile oyunlardan nasıl gelir elde edebileceğinizi anlattık.

Daha fazla benzer içerikler için GamerKafa.com‘u takip etmeyi unutmayın.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir