sombra overwatch uhdpaper.com hd 176

Overwatch 2 – Sombra Kahraman Rehberi

Overwatch 2’nin elit kanat oyuncusu Sombra’nın 7. Sezondaki yeniden çalışmasının ardından nasıl oynanacağı aşağıda açıklanmıştır.

demon hunter sombra overwatch hd wallpaper uhdpaper.com 235@0@h

Sombra Virüs Yeteneği

Overwatch 2 Sezon 7: Rise of Darkness, Sombra’ya yeni bir çalışma getiriyor, onun tüm yeteneklerini değiştiriyor ve yeni bir yetenek getiriyor: Virüs yeteneği. Sombra hâlâ gizlilik odaklı bir kanat oyuncusu olsa da artık belaya girip çıkmak için biraz daha düşünmek gerekiyor. Bununla birlikte, bu yeniden çalışma Sombra’ya biraz zayıflatıyor ve artık hacklenen düşmanlara %40 daha fazla hasar vermediği için kısa patlamalarda verebileceği hasar miktarını azaltıyor.

Sombra’yı yeni yetenekleriyle oynamak hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda bulabilirsiniz. Overwatch 2 tank kademesi listemizde, DPS kademe listemizde ve destek kademesi listemizde bu da dahil olmak üzere tüm kahramanların nasıl bir araya geldiğini görebilirsiniz.

En sevdiğiniz ülke neredeydi?

Sombra’ya Genel Bakış

Overwatch 2’nin yerleşik bilgisayar korsanı, kısa etkili menzile sahip ancak kısa mesafelerde ölümcül olan, yüksek güçlü bir makineli tabanca ile donatılmıştır. Sombra kanat oyuncusu ve yıkıcı olacak şekilde tasarlandı. Gizlilik artık pasif bir yetenek; Sombra iki saniye boyunca çatışma dışında kaldıktan sonra gizliliğe giriyor. Yer değiştirici artık kısa menzilli bir ışınlanma işlevi görüyor; Sombra onu fırlatıyor ve kısa süre sonra ışınlanıyor.

Sombra’dan en iyi şekilde yararlanmak için, bölgeden kaçmak için Translocator‘ı fırlatmadan önce bir düşmana gizlice yaklaşmak, onları Hacklemek, Virüsle vurmak ve onları vurmak istiyorsunuz.

thumb 1920 765774

Sombra Yetenekler

Makineli Tabanca: Kısa menzilli otomatik silahtır.

Hack: Hacklemek için basılı tutun. Saldırıya uğrayan düşmanlar yeteneklerini birkaç saniye kullanamazlar ve duvarların arkasından görülebilirler. Saldırıya uğramış sağlık paketleri daha hızlı yeniden doğar ve düşman ekibi tarafından alınamaz. Hasar almak hack girişimini kesintiye uğratır.

Gizlilik: Görünmez olun ve daha hızlı hareket edin.

Translocator: Bir işaret ışığı atar ve 0,25 saniye sonra otomatik olarak ona ışınlanır. Gizli pasifin bekleme süresini azaltır.

EMP Ultimate: Yakındaki düşmanların sağlığının %30’una eşit hasar verir, onları hackler ve yakındaki tüm engelleri yok eder.

Virüs: Bir düşmana, çarpma anında 10 hasar veren bir mermi ateşleyin (saldırıya uğrarsa 20 hasar.) Virüs, 4 saniye boyunca 100 hasar verir (harekete geçirilirse 2 saniye).

Kafa Kafaya Dövüşen Biri Değil

Sombra oynarken, nadiren takımınızın geri kalanıyla birlikte baskı yapmalısınız. Sombra’nın yetenekleri, kafa kafaya dövüşmeye çalışırken etkili değildir, bu yüzden her zaman onların arka hattına gizlice girmek istersiniz. Düşmanınız muhtemelen sizi durduracak kadar hızlı bir şekilde sizi fark etmeyeceğinden, Hack yeteneğini hala gizliyken kullanmak isteyeceksiniz. Düşmanların yeteneklerinin yalnızca birkaç saniyeliğine devre dışı bırakıldığını, hacklemenin bundan daha uzun sürdüğünü ve onları duvarların arkasından görünür hale getirdiğini ve Virüs’e karşı zayıf hale getirdiğini unutmamak önemlidir.

Bir tankı kısa süreliğine yeteneklerini kullanamayacak şekilde hacklemek bazı durumlarda yararlı olabilir, öncelik kahramanlara destek olmak, ardından kahramanlara zarar vermek olmalıdır. Kime öncelik vermeniz gerektiğinden emin değilseniz, öldürme akışına ve puan tablosuna göz atın. Bu bilgiyi maçta en iyi performansı sergileyen kişiyi hedef almak ve hatta düşman takımın zayıf halkasına zorbalık yapmak için kullanabilirsiniz.

fa48bf3401d151747359d9d2c4933cfd

Translocator’ı Maksimuma Çıkarmanın En İyi Yolu

Sombra artık Translocator’ını sürekli olarak geri dönebileceği bir sağlık paketine kuramayacak. Artık bir dövüşten çıkmak istiyorsanız, 0,25 saniye sonra sizi otomatik olarak ona ışınlayacak olan Translocator’ınızı fırlatmanız gerekir. Bu değişiklikte hatırlamanız gereken önemli şey, çok uzağa gitmeyeceğinizdir çünkü Translocator ancak siz ona ışınlanana kadar bu kadar uzağa gidebilir.

Diğer bir husus ise, bir dövüşten çıkmak istediğinizde fırlatma animasyonunun tamamlanmasını beklemeniz gerekiyor, dolayısıyla artık anlık olmuyor. Işınlanma, gizlilik bekleme sürenizi azaltır, böylece Translocator’a ışınlandıktan kısa bir süre sonra tekrar gizliliğe gireceksiniz.

Düşmanlara Bulaşmak

Sombra’nın yeni yeteneği Virüs’tür; düşmanı alt etmek istiyorsanız onun üzerine inmeniz gerekecek. Saldırıya uğramış düşmanlara verilen %40’lık hasar artışı yerine, artık bu mermiyi indirmeniz gerekiyor; bu mermi, çarpma anında küçük bir miktar hasar verir ve ardından dört saniye boyunca veya düşman saldırıya uğrarsa iki saniye boyunca 100 hasar verir.

Bu, düşmanları öldürme stratejisinin onları hacklemek, virüsle vurmak ve işi bitirmek için tabancanızı kullanmak olduğu anlamına gelir. Akılda tutulması gereken bir şey, düşmanlar saldırıya uğradığında, düzensiz hareket etme eğiliminde oldukları ve bu da virüsün yere ulaşmasını zorlaştırdığıdır. Bazı durumlarda virüsün yayılması için bir veya iki dakika beklemek daha mantıklı olabilir.

EMP Patlaması

EMP patlaması, düşman ekibi hep birlikteyken, hedefi iterken veya ekibinizi durdurmaya çalışırken en iyi şekilde kullanılır. Tıpkı normal Hack’te olduğu gibi, yetenekleri de birkaç saniyeliğine kapatılacak ve takımınıza daha fazla zorlama şansı verilecek. Sombra, EMP’yi çekmeden önce Gizliliği kullanarak aksiyonun tam ortasına girebildiğinden, iyi bir fırsat beklemek kolaydır.

EMP’yi kullanmanın bir başka harika zamanı da, düşman ekibinin Soldier 76’nın veya Moria’nınki gibi devam eden bir nihai yetenek kullanmasıdır. EMP, bazı düşmanların nihai yeteneklerini kapatarak onları düşman ekibi için tamamen boşa harcayacaktır.

Diğer Sombra İpuçları

  • Sombra, sağlıkları düşük olduğunda düşmanları duvarların arkasından görebilir. Eğer bir düşmanın iyileşmek için geri çekildiğini görürseniz, onu ziyaret edin.
  • Sombra’nın normal hack yeteneği, düşmanın bazı nihai yeteneklerini de durdurabilir, ancak yeteneğin çalışması biraz zaman aldığından, bunu başarmak EMP’den daha zor olabilir. Ayrıca hangi ultileri iptal ettiğini, hangilerini iptal etmediğini de öğrenmeniz gerekecek.
  • Translocator’ınızı doğrudan havaya fırlatmak çok etkili olabilir çünkü Stealth pasifiniz siz yere çarpmadan önce devreye girecektir. Sağlık paketlerindeki hack sonsuza kadar sürmez, bu yüzden düzenli olarak tamamladığınızdan emin olun.
  • Stealth’te bir düşmana çok yaklaşırsanız açığa çıkarsınız ve kısa süreliğine görünür hale gelirsiniz, ancak size zarar vermedikçe bu Stealth’inizi bozmaz.
  • Her Hack’in ölümle sonuçlanması gerekmez; bazen düşman ekibinin sizinle ilgilenmek için geri dönmesini sağlamak, ekibiniz için bir fırsat yaratabilir.
  • Sombra, bir düşmanı hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için daha uygundur, bu nedenle diğer hasar veren kahramanınız kadar fazla hasar vermiyorsanız endişelenmeyin, önemli olan yok etmelerdir.

 

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir