Screenshot 2019 06 25 at 07.59.05 e1561445999229

Nintendo Switch 2 İçin Geri Sayım

RedGamingTech yakında çıkacak olan Nintendo Switch 2’nin işlemcisi hakkında yeni detayları piyasaya sızdırdı

resize

2017‘de çıkan Nintendo Switch, 129 milyondan fazla sattı ve bu rakam tarihin en çok satan oyun konsollarından birisi konumunda yerini aldı. Çıkan bu Switch’in OLED ve Lite sürümü ise geliştirilerek satışa çıktı. Bu sürümlerle beraber başarı getirmesi aşikar bir durumdu. Fakat, yaklaşık 7 yıllık donanıma sahip olması nedeniyle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom gibi yeni oyunlarda bir takım problemler yaşamaya başladı. Bu nedenle bir süredir Nintendo Switch 2 ile ilgili haberler görüyoruz. Son ortaya çıkan yeni bir rapor yaklaşan el konsolunun işlemcisiyle ilgili kritik detayları ortaya çıkardı.

Nintendo Switch 2 işlemcisi için Tegra T239 iddiası boşa çıktı

Sektörde sızıntılarıyla bilinen RedGamingTech yaklaşan Nintendo Switch 2’nin işlemcisi hakkında yeni detayları gözler önüne serdi. Buna göre el konsolu 2x Cortex-A4, 2x Cortex-A720 ve 4x Cortex-A520 çekirdeklerine ev sahipliği yapan bir MediaTek işlemciden güç alacak.

nintendo switch 2 launch date

Daha önce önce konsolda kullanılacak işlemcinin ‘Nvidia Tegra T239 “Drake’ olacağı şeklinde söylentiler vardı fakat gelen son haberlere göre Xbox Series S ve PlayStation 5‘e yakın bir oyun performansı sunulayacağı söylendi.. Bu da 2018 yılında Tegra Orin işlemci grubunun bir parçası olarak çıkış yapan yaklaşık 6 senelik olan T239 ile olmayacağı aşikar.

Ayrıca söylenenlere göre konsoldaki GPU’nun Ada Lovelace mikro mimarisini temel alan 12 ila 16 akışlı çoklu işlemciye (SM) sahip olabileceğini de iddia ediyor. Konsolun güçlü donanımının yanı sıra 12 ila 16 GB RAM ve Tegra X1 ile geriye dönük uyumluluğa sahip olacağı da söyleniyor. Nintendo, Switch 2 konsolunda da bir önceki model ile benzer bir yol izleyecek.Son raporlarda modelin kullanıcılara, OLED panel beklentilerinin aksine LCD panelle geleceğini iddia ediyor. Bütün bu varsayımlara bakıldığında ise ürün çıkış yaptıktan birkaç yıl sonra OLED sürümünü görmemiz mümkün.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir