MoonBreaker

Moonbreaker Nedir? Nasıl Oynanır?

Brandon Sanderson tarafından yaratılan Moonbreaker, oyun severlerini ilgisini çekiyor. Bir bilim kurgu evreninde geçen yapım, sıra tabanlı masaüstü strateji oyunudur. Özellikle de koleksiyon kart oyunlarını ve minyatür masaüstü oyunları sevenlere hitap eden oyun, Unknown Worlds tarafından oyunculara sunuldu. Bir RTS oyunundan çok daha fazlasını vadeden Moonbreaker oyunu, gerçek minyatür dünyası ile fark yaratıyor.

Moonbreaker Oynanışı Nasıl?

Moonbreaker 1

Oldukça zengin ve derin oynanışı ile öne çıkan Moonbreaker oyunu, her yaştan insana hitap ediyor. Her maç, ordunuzun yörüngedeki amiral geminizden savaş meydanına mevzilenmesi ile başlıyor. Bir kaptan, iki oyuncu ve on savaşa hazır birimden meydana gelen kadrolarla rastgele bir arena haritasında mücadele başlıyor.nnEkiplerin özel paletler, dijital boyama araçları ve ekip afişleri ile özelleştirilebilmesi mümkün. Erken erişimin başlangıcında sınırsız ekip kombinasyonu elde edebileceğiniz pek çok birim var. Birim mevcudiyeti üzerinde de bir kısıtlama yer almıyor. Elbette bunları oyun yoluyla açmanız gerek.nnOyuncular üç assists setinden bir tanesini tercih ederler. Bunlar maç esnasından geminizin birimlerinize sağlamış olduğu avantajlardır. Bu güçlendirmeler, ekstra savunma, doğrudan hasar ve iyileştirme gibi avantajlar sunabilir.nnHer tur sonrasında Cinder adlı bir para birimi elde edersiniz. Önceki her turda tek sefer bankaya yatırılabilen Cinder sayısı üç oluyor. Bunlar, daha çok kombinasyon hazırlamak, sahaya yeni birimler yerleştirmek ve özel birim yeteneklerini açmak için kullanılır. Ayrıca, maçı kazanmak için diğer oyuncunun kaptanını öldürmeniz lazım. Her tur on-on beş dakika kadar sürer. Bu da demek oluyor ki farklı taktikler keşfetmek ve saldırıya geçmek için yeteri kadar zamanınız var. Moonbreaker oyununda rekabet son derece tempolu ve canlı geçiyor. Aynı zamanda sunulan taktik esnekliği de oyuncuları etkiliyor.

Moonbreaker Para Kazanma ve Mikro İşlemler

Moonbreaker 2

Moonbreaker oyununda pay-to-win mekaniği yok. Yani kazanmanız için ödeme yapmanız gerekmez. Mikro ödeme sistemi, oyunda satın alabileceğiniz varlıklardan meydana gelir. Buna kostümler, çeşitli öğeler ve premium özellikler dahil olmaktadır. Oyun, ücretli boya şemaları, görünümler ve özelleştirmeler de sunuyor. Fakat bunları sadece oyunda kazandığınız Cinder ile alabilirsiniz.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir