3c8ad10b4321aa5debe4d55d6aaa8aed

Minecraft Oyuncusu Yararlı Redstone Asansörü İnşa Ediyor

Redstone konusunda bilgili bir Minecraft oyuncusu, varlıkları hareket ettirmek için su mekaniğini kullanan basit ve kompakt bir asansör tasarımı yaratıyor.

MTkyMzM5MjI0NzU2NzU3NzQ2

Minecraft’ta Bir Asansör!

Minecraft oyuncuları, yaratıcılıklarını ve yeniliklerini sergileyen inanılmaz ve akıllara durgunluk veren projeler oluşturmak için redstone’u kullanabilir. Yetenekli bir Minecraft oyuncusu, varlıkları dikey olarak taşımak için su ve tekne fiziğini kullanan, redstone ile çalışan bir asansör tasarladı. Asansör tasarımı Minecraft topluluğunun dikkatini çekti; bazıları bunun belirli çiftlik tasarımlarında çetelerin taşınmasında yararlı olabileceğini öne sürdü.

Redstone, Minecraft oyuncularının yıllar boyunca bazı dahice yaratımlar elde etmek için kullandığı bir araçtır ve oyunun bir hayranı, yapılarına dikey bir varlık taşıma sistemi eklemek isteyenlere yardımcı olmak için yararlı ve yapımı kolay bir asansör tasarımını paylaşıyor . Böyle bir tamirciye pek ihtiyaç duyulmuyor gibi görünse de Minecraft topluluğu, böyle bir teknolojinin projeleri için nasıl kullanışlı olabileceğine dair çeşitli örnekler önerdi.

479393

Minecraft, izin verdiği sınırsız olanaklarla ünlüdür; oyuncular kesinlikle hayal edebilecekleri her şeyi inşa edebilir ve yaratıcılıklarını sınırsız, prosedürel olarak oluşturulmuş dünyalarda kısıtlama olmadan ortaya çıkarabilirler. Ancak konu redstone’a gelince, bilgili oyuncular gerçekten akıllara durgunluk veren şeyler yaratabilirler. Sanal piksellerle tamamlanan dev oyun içi ekranlardan bir bilgisayar oyununun içindeki tam işlevli bilgisayarlara kadar, Minecraft oyuncuları yıllar boyunca sayısız inanılmaz projede redstone’u kullandı.

Oyuncuların dünyalarını, oyundaki başka hiçbir materyalin başaramayacağı şekilde manipüle etmelerine olanak tanır ve oyuncuların bugün hala yeni uygulamalar keşfetmeye devam ettiği bir kaynaktır.

Minecraft’taki her redstone projesinin bu kadar muhteşem bir ölçekte olması gerekmiyor, çünkü kapı aralıkları ve otomatik mahsul çiftlikleri gibi daha basit mekanizmalar oyuncuların dünyasında çok daha yaygın.

1217119

Reddit‘te Wibiz9000 olarak bilinen yetenekli bir redstone mühendisi, sadeliği göz önünde bulundurarak, varlıkları dikey bir mesafe boyunca hızlı bir şekilde taşımanın hızlı ve etkili bir yolunu sağlamak için su ve tekne fiziğinden yararlanan, redstone ile çalışan harika bir asansör tasarladı. Mekanizma, su kaynağı bloklarını ruh kumu bloğunun üzerine yerleştirerek çalışıyor; bu, tekneyi sabit bir asansör boşluğuna doğru iten bir kabarcık sütunu yaratıyor.

Yapıyı kopyalamak, kullanılan redstone mekaniğinin iyi bir şekilde anlaşılmasını gerektirebilir, ancak gösteri videosu ile yaratıcının paylaştığı yapı şemaları arasında, oyuncuların bu mekanizmayı kendi dünyalarına getirmekte çok az sorun yaşamaları gerekir.

I made this nifty little elevator. It’s very niche, but I think it’s nice. Also naturally infinitely expandable.
byu/Wibiz9000 inMinecraft

Yapının Java Sürümü‘nde bir araya getirildiğini belirtmek önemlidir ve Minecraft’ın Bedrock Sürümü‘nde uzun bir farklılıklar listesi olsa da benzer bir asansör tasarımının Bedrock sürümünde de mümkün kılınması mümkün görünmektedir.

720p minecraft background vm7wpn1tlci2k9o6

Minecraft topluluğunun bazı üyeleri tasarımın ilgisini çekti ve oyuncuları taşımanın kolay bir yolunu sunarken, çoğu kişi bunun belirli çiftlik tasarımlarında çetelerin taşınmasında daha da yararlı olabileceğine dikkat çekti. Minecraft daha fazla içerik güncellemesinden keyif alırken Redstone yeni özellikler almaya devam ediyor; geçen yılki Wild Güncellemesi, redstone sinyallerini ilk kez kablosuz olarak iletme aracını sunuyor.

Minecraft için devam eden güncellemeler, hayranların deneyebileceği daha fazla olasılık eklemeye devam ediyor ve bunun gibi daha yaratıcı projelerin temelini atıyor.

Minecraft mobil cihazlarda, PC‘de, PS4‘te, Switch‘te, Xbox One‘da ve çoğu eski platformda mevcuttur.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir