minecraft background cfljc4haleghnajo

Minecraft Mod Nasıl Kurulur?

Minecraft açık kaynaklı bir oyundur ve oyuncuların bir miktar da olsa oyun içeriğine eklemeler yapmasına izin verilir. Bu sayede birçok tasarımcı ve yazılımcı tarafından çeşitli modifikasyonlar ve modlar geliştirilmiştir. Bu içeriğimizde ise sizlere Minecraft mod nasıl kurulur bunu göstereceğiz.

Minecraft Mod Nasıl Kurulur?

Öncelikle modların ne olduğunu ve hangilerine izin verildiğini bilmek gerekir. Uçma gibi oyunun başlangıcında olmayan nesne ya da güçlerin, sonradan çeşitli yazılımlar ya da paketler yardımı ile oyuna yüklenmesine oyun modu denir. Ne yazık ki Minecraft, oyunun kendisinde doğrudan Modların oluşturulmasına ve kurulmasına izin vermiyor.

Kurulumu gerçekleştirebilen Minecraft Forge adlı harici bir araç kullanmak gerekmektedir. Diğer taraftan mod üreten kişiler, oyunu değiştirmek için programlama bilmesi gerekir. Modlar yalnızca Minecraft’ın Java sürümüyle uyumludur. Konsollarda, mobil cihazlarda ve Windows 10’da yayınlanan Bedrock sürümündeki değişiklikleri kullanmak istiyorsanız, bunları oyunun kendi içindeki resmi mağazadan satın almanız, gerçek parayla ödeme yapmanız ve oradan indirmeniz gerekmektedir. Ayrıca Minecraft Forge’ın bir Microsoft veya Mojang’ın resmi aracı ve %100 güvenli olmadığını bilmeniz gerekmektedir.Minecraft Modlar Nasıl Kurulur?

Minecraft Modlar Nasıl Kurulur?

  • Oyun sürümünüzü kontrol edin: Minecraft’ı başlatın ve oyunun hangi sürümünü oynadığınızı kontrol edin. Bu bilgi mod kurulumu için oldukça önemlidir.
  • Minecraft Forge web sitesini ziyaret edin: Resmi Minecraft Forge web sitesini adreste ziyaret edin.
  • Minecraft Forge’u indirin: Cihazınız için doğru versiyonu indirin (Mac veya Windows). Oyununuza eşdeğer bir dosya indirmeniz de önemlidir. Minecraft Forge 1.18.2’yi indirirseniz oyununuz da aynı sürümde olmalıdır.
  • Kurulum işlemlerini tamamlayın: İndirilen dosyayı açın ve Minecraft Forge’ı yükleyin.
  • Oyunu açın: Oyunu normal bir şekilde başlatın ve oynamak istediğiniz oyunun sürümünü ayarlayın. Forge ile aynı olması önemlidir. Oyun, değiştirilmiş bir sürümü başlatmanın risklerini kabul edip etmediğinizi soracaktır. Devam etmek için onaylayın.
  • Modlar menüsünü açın: Oyuna başladıktan sonra ana menüde Modlar ile ilgili bir buton çıkacaktır. Bilgisayardaki Modlar klasörlerini seçmenize izin veren başka bir menüyü etkinleştirmek için üzerine tıklayın.
  • Mod seçimi yapın: İstediğiniz Mod klasörünü seçin ve etkinleştirin.

Minecraft için Modları Google üzerinde bulabilirsiniz, ancak bilgisayarınızdaki kötü amaçlı dosyalarla ilgili sorunlardan kaçınmak için bunları güvenli kaynaklardan indirmeyi unutmayın. Bir Modu indirmeyi bitirdiğinizde, Minecraft Forge tarafından tanınması için içeriği Minecraft klasörünün içine kaydedin. Bu sayede Minecraft mod kurulumu tamamlanmış olacaktır.

Minecraft mod nasıl kurulur?” rehberimiz ile kolayca modlarınızı kurabilirsiniz. Daha fazla minecraft içerikleri için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir