Minecraft Elytra

Minecraft Elytra Nasıl Yapılır?

Minecraft bizlere özgür bir dünya sunuyor. Bu özgür dünyasında istediğimiz şeyleri yapabilir, hayalimizdeki evi inşa edebilir, istersek günlerce bir mağarada kalabiliriz. Hatta istersek kuşlar gibi havada süzülebiliriz.nnİşte Minecraft’ta kuşlar gibi uçmamızı, havada süzülmemizi sağlayan bir giysi var. Elytra. Elytrayı bulması zor olsa da kullanımı çok keyifli ve bir o kadar da işe yarar. Bu yazımızda sizlere Minecraft elytra nasıl yapılır? Elytra nasıl bulunur? gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Minecraft Elytra

Elytra Nedir?nnElytra, Minecraft oyuncularının vazgeçemediği eşyalardan birisi. Çünkü hem oyuncuların işlerini kolaylaştırıyor ve istedikleri yere hızlıca ulaşmalarını, yaratıklardan kaçmalarını sağlıyor hem de boş vakitlerimizde bizleri eğlendiriyor.nnÇok oyunculu sunucularda arkadaşlarınızla birlikte yaptığınız Elytra maçları veya indirebileceğiniz Elytra haritaları sayesinde siz de hem eğlenebilir hem de bu harika eşyanın kullanımını öğrenebilirsiniz.nnElytra bir o kadar eğlenceli ve işe yarar olmasının yanı sıra bulması da bir o kadar zor olan bir eşya. Elytrayı bulmak için ilk önce end portalını bulmalı ve end dünyasına gitmelisiniz.

Minecraft End

Minecraft End’e Nasıl Gidilir?nnMinecraft’ta ende gitmek için bize ilk olarak ender incisi ve blaze çubuğu gerekmekte. Ender incilerini, Enderman adlı yaratıkları öldürerek toplayabiliriz. Her ne kadar düşmesi zor bir eşya olsa da yaklaşık 15 adet ender incisine ihtiyacımız var.nnArdından Nether’a gidip blaze adlı yaratıklardan kesmeliyiz. Blazeleri kestikçe düşen blaze çubuklarından en az 6 taneye ihtiyacımız var.nnBlaze çubuklarını topladıktan sonra karıştırma masasında blaze tozuna dönüştürmeliyiz. Dönüştürdükten sonra yine çalışma masasında alt kısma blaze tozu üstüne ender incisi gelecek şekilde yerleştirerek bir adet ender gözü elde edeceğiz. 12-15 adet ender gözü yaptıktan sonra end için yola koyulabiliriz.nnEnder gözlerini havaya doğru fırlatıp gözün gittiği yönü takip etmeliyiz. Ender gözleri end portalına geldiğimizde artık ileriye gitmeyecek ve attığımız anda aşağı düşecektir. İşte bu olduğunda end portalına gelmiş bulunmaktayız.nnEnder gözünün düştüğü yeri kazarak end portalına ulaşabiliriz. Ardından portalın kenarlarını ender gözleri ile dolduracağız.nn12 haneye de gözleri koyduktan sonra end için giriş kapısı bize açılacak.

Elytra Nasıl Bulunur?nnElytrayı bulmak için ende gittikten sonra ejderhayı öldürmeliyiz. Ejderhayı kolay yoldan öldürmek için obsidyen kulelerinin üstünde bulunan end kristallerini kırmalıyız. Biz kırdıkça ejderha yeni can alamayacak ve onu öldürmemiz kolaylaşacak.nnEnd kristallerini kırdıktan sonra ejderhayı kolayca öldürebiliriz. Ejderhayı öldürdüğümüz zaman karşımıza katman kayalarından oluşan yeni bir portal çıkacak. Bu portala ender incisi atarak girdikten sonra end diyarına ışınlanmış olacağız.  End diyarındaki binaların içinden Elytrayı bulabilirsiniz.nnElytra Nasıl Kullanılır?

Elytrayı giydikten sonra kullanmak için 2 yolumuz var. İlki yaklaşık 4 metre yukarıdan atladıktan sonra süzülmek. Süzülmeye başladıktan sonra yukarı çıkmak için başınızı yukarı kaldırabilir, aşağı inmek içinse aşağı indirebilirsiniz.nnDiğer bir yol için havai fişek gerekli. Yerdeyken 2 kere zıplayarak havai fişeği kullanırsanız Elytra ile uçabilirsiniz.nnMinecraft Elytra Nasıl Yapılır? gibi daha fazla Minecraft rehberleri için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir