logitech

Logitech Taşınabilir Oyun Konsolu Tanıtıldı

Logitech’in Tencent ile iş birliği içinde bir el konsolu geliştirdiğine dair haberler doğru çıktı. Logitech taşınabilir oyun konsolu tanıtıldı! Logitech G Cloud olarak bilinen bu cihaz, oyun dünyasında büyük yankı uyandırdı. Bu yeni video konsolu bulut oyunları için tasarlandı ve Xbox ve Nvidia iş birliğine sahip. Bu yüzden ondan çok iyi şeyler bekleyebiliriz.nnLogitech çevre birimi markası ve mobil oyun geliştiricisi Tencent tarafından ortaklaşa geliştirilen ilk oyuncu konsolu, Twitch kanalından yayınlanan Logi Play etkinliğinde sunuldu. Logitech taşınabilir oyun konsolu hakkında diğer detaylara göz atalım…

Logitech Taşınabilir Oyun Konsolu Özellikleri Nelerdir?

Logitech Taşınabilir Oyun Konsolu

Logitech’in avuç içi konsolu bir Android işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve 17 Ekim’de Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Şu anda fiyatının 349,99 $ olacağını bilmemize rağmen, diğer ülkelere gelişiyle ilgili daha fazla bilgimiz henüz yok. Logitech taşınabilir oyun konsolu özellikleri ile dikkat çekiyor. Ürünün öne çıkan özellikleri şu şekilde açıklanabilir:

  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 720G, 8 çekirdekli 2.3 GHz CPU
  • RAM: 4GB LPDDR4X
  • Depolama: 64GB
  • Ekran: IPS LCD, 7”, çözünürlük 1920 x 1080 FHD, yenileme hızı 60 Hz
  • Pil: 6000 mAh, 12 saate kadar bulutta oyun oynama
  • Ağırlık: 463 gram

Logitech G Cloud, Bulut Oyunları İçin Geliştirildi

Logitech taşınabilir oyun konsolu, bulut oyunlar için tasarlandı. Logitech ve Tencent, yeni taşınabilir konsollarının oluşturulmasında bulut oyunlarına yöneldiler. Bu nedenle oynamak için bir Wi-Fi ağında kalıcı bir bağlantıya sahip olmak gerekli olacak. Peki oyunları nereden alacağız? Logitech taşınabilir oyun konsolu birçok oyun şirketi ile uyumlu olarak geliştirildi. Bu durumda konsol hem Xbox Cloud Gaming hem de Nvidia GeForce Now ile uyumlu olacak. Ancak hepsi bu kadar da değil. Cihazda Android işletim sistemine sahip olduğumuz için Google Play’e ve hatta Stadia kataloğuna da erişebiliyoruz. Bu hizmetlerin ücreti ayrı olarak ödenecek olsa da erişilebilecek oyun sayısı inanılmaz. Logitech G Cloud’un Nintendo Switch veya Steam Deck gibi konsollarla rekabet etme ve bulut oyun dünyasında devrim yaratma konusunda çok güçlü olduğu açık.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir