istockphoto 935065526 612x612 1

Kablosuz Kulaklık Seçimi Nasıl Yapılır?

Oyun oynamak, açık havada ders çalışmak, müzik dinlemek ve spor yapmak gibi pek çok etkinlikte kablosuz kulaklık kullanımı oldukça yaygındır. İhtiyaçlarınıza uygun kulaklık arıyorsanız, öncelikli olarak kulaklık türlerini bilmeli ve ardından size hitap eden ürünü satın almalısınız. Kulaklık seçimini doğru şekilde yapmak adına yazımıza göz atabilirsiniz.

Neden Kablosuz Kulaklık Almalısınız?

Kablosuz Kulaklık

İsminden de anlaşılacağı üzere kablosuz kulaklıkların en önemli özelliği kablosuz olmalarıdır. Bu modeller oldukça rahattır ve özgürce hareket etmemizi sağlar. Her türlü sporu yapmak veya sokakta kablolara dolanma endişesi duymadan yürümek için idealdirler. Tek dezavantajı, çalışması için bir pile bağlı olmaları ve güç bittiğinde cihazın yeniden şarj olmasını beklememiz gerektiğidir.

Tasarımlarına Göre Kablosuz Kulaklık Seçimi

Kablosuz Kulaklık

Önceliklerinizi belirledikten sonra piyasadaki kulaklık türlerini incelemeye ve size en uygun olanı seçmeye hazırsınız demektir. Bu kategoride yer alan ürün modelleri şunları içerir:

  • Kulak üstü kulaklıklar: Son derece popüler olan kulak üstü kulaklıklar büyüktür ve kulakları tamamen kaplar. Daha büyük olduklarından, diğer seçeneklerden daha iyi ses kalitesi ve tanım sağlayan daha büyük hoparlörlere sahiptirler. Daha ağır olmalarına rağmen ağırlıkları baş boyunca dağıldığı için rahattırlar.
  • Kulak içi kulaklıklar: Bu kulaklıklar küçüktür ve kulaklara takılırlar, genellikle ortam gürültüsünden paraziti önleyen bir tür bileşenleri vardır. Ayrıca boyutları nedeniyle taşımaları da kolaydır. Çok rahattırlar, ancak bazı insanlar kulaklıkların kulaklarının içine yerleştirilmesini rahatsız edici bulmaktadır.

Kullanımlarına Göre Kulaklık Çeşitleri

Kablosuz Kulaklık

Kablosuz kulaklık modelleri kullanım amaçlarına göre de farklı şekillerde tasarlanır:

  • Koşu için kulaklıklar: Koşarken sürekli hareket halindeyiz. Koşu esnasında küçük ve hafif kulaklıklar kullanmanız önerilir. Ayrıca bluetooth kulaklıklar, kollarınızı kablolara dolamadan özgürce hareket etmenizi sağladığı için size daha iyi bir deneyim sunar.
  • Yüzme için kulaklıklar: Yüzmek için ideal olan şey dahili hafızalı kablosuz kulaklık almaktır, çünkü sudayken kablolu veya bluetooth’lu olanı kullanamazsınız. Öte yandan bu kulaklıklar, boyun arkasına yerleştirilen bir tür bant ile bir araya getirilme özelliğine sahiptir.
  • Arama yapmak için kulaklıklar: Bu durumda kablosuz kulaklıklar kullanılabilir. Bu cihazlar sokakta yürürken telefonda konuşmak veya cep telefonundan müzik dinlemek için oldukça pratik ve kullanışlıdır.
  • Oyun kulaklıkları: Video oyunları için aynı anda hem işlevsel hem de rahat bir aksesuara ihtiyacımız var. Genellikle çevrimiçi oyuncular oyun deneyimini tamamlamak adına dahil edilen mikrofonlu kulak üstü kulaklığı seçerler. Bununla beraber bu oyuncu kulaklıkları, bizi oyunun aksiyonunun içine çeken harika bir ses kalitesine sahiptir. Bu tür kulaklıklar oyuncu aksesuarları arasında önemlidir.

İşlevlerine Göre Kulaklık Türleri

kablosuz kulaklik 5

Her işlev için özellikle üretilen modeller vardır. Kablosuz kulaklıklar işlevlerine göre de farklı modellerde tasarlanır:

  • Gürültü önleyici kulaklıklar: Gürültü engelleme işlevi daha saf bir müzik sesinin keyfini çıkarmanızı sağlamak amacıyla harici sesleri azaltan bir teknoloji kullanır. Bu, mikrofonlar aracılığıyla ortam seslerini yakalayan ve çaldığınız müziğe ait olmayan sesleri ortadan kaldıran bir gürültü sensörü sayesinde mümkündür. Tüm bu süreç, size benzersiz bir dinleme deneyimi sunmak için gerçek zamanlı olarak yapılır.
  • 1 sesli kulaklık: 7.1 ses özelliği, size sürükleyici bir müzik deneyimi sunmak ve şarkılarınızı canlı bir konserde veya kayıt stüdyosundaymış gibi dinlemek için geliştirilmiş yeni bir nesne tabanlı uzamsal ses teknolojisidir. Bu teknoloji ile diğerlerinin yanı sıra vokal sesler, piyanolar, gitarlar ve baslar 360° küresel bir alandan yansıtılır. Tüm bunlar size farklı yönlerden gelen sesleri sanki odanın farklı köşelerinden geliyormuş gibi algılama fırsatı vererek, kendinizi sürükleyici bir ses alanına kaptırmanıza olanak tanır.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir