indir

iPhone 15 Serisi Sorunları Bitmiyor!

 iPhone 15 ön sipariş satışları 15 Eylül tarihinde başladı. Yeni iPhone 15 modelleri 22 Eylül‘de Apple Store ve yetkili mağazalarda satışa sunuldu. iPhone 15’i diğerlerinden ayıran titanyum kasa ilk başlarda kullanıcıları heyecanlandırsa da sorunları beraberinde getirmişti.

iphone 15 pro wallpaper 2

iPhone 15 Yeni Bir Sorun İle Karşı Karşıya

Apple’ın iPhone 15 serisinin piyasaya sürülmesi büyük ilgi ve tartışma yarattı. Şirket, son dönemde son serilerde aşırı ısınma sorunlarıyla ilgili endişelerle karşılaşıyordu. Ayrıca bazı iPhone cihazlarının beklenmedik bir şekilde kapandığını belirten raporlar ortaya çıktı; bunun iOS 17 güncellemesinden kaynaklanan bir hatanın sonucu olduğuna inanılıyor.

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız makalelerde iPhone 15’in sorunlarından bahsetmiştik. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, bir iPhone’da ilk kez güçlü ve hafif titanyum tasarımla geliştirildi. Akıllara ilk gelen soru şu oldu ‘Bu fiyata bu telefon değer mi?’

Fiyatları bu şekildeydi.  Birçok sorunla karşı karşıya kalan iPhone 15, ekran yanması gibi bazı sorunlarla karşı karşıya.

Bu endişelere ek olarak, internette iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max kullanıcılarının yepyeni cihazlarında yaşadığı ekran yanması sorunlarına ışık tutan yeni bir rapor ortaya çıktı. Twitter’da @tarunvats33 olarak bilinen ve önde gelen teknoloji meraklısı ve ihbarcı olarak tanınan Tarun Vats’ın paylaştığı bilgilere göre, iPhone 15 Pro Max’in ekran yanması sorunlarıyla karşılaştığı bildiriliyor.

Yakın zamanda attığı bir tweet’te iPhone Pro Max’teki ekran yanması sorunlarını gösteren görseller paylaştı ve şu yorumu yaptı: “Apple’ın iPhone 15 Pro Max’te ekran yanması sorunları yaşadığı bildiriliyor ve bu da şirketin bu yıl artan zorluklar listesine katkıda bulunuyor.”

Benzer şekilde, bir PiunikaWeb raporu, hem iPhone 15 Pro hem de iPhone 15 Pro Max’in aşırı ısınma ve pilin hızlı tükenmesi ile ilgili endişelerin yanı sıra ekran yanması sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu belirtti. Apple’ın iPhone 15 Pro serisinde bildirilen ekran yanması sorunlarıyla ilgili resmi bir açıklama yayınlamadığını vurgulamakta fayda var. Yayında ayrıca kullanıcıların bu sorunu nasıl çözebileceğinden de bahsedildi.

Rapora göre, genellikle görüntü tutulmasıyla ilgili sorunlar, bir ekran koruyucunun düzenli kullanımıyla çözülebilir. Bu uygulama piksellerin yenilenmesine yardımcı olur ve aynı metni veya görüntüleri ekranda uzun süre boyunca tutarlı bir şekilde görüntülemelerini engeller. Rapor alternatif olarak bu tür sorunlardan kaçınmak için aşağıdaki adımları önermektedir. Apple menüsüne gidin, Sistem Tercihleri’ni seçin ve Masaüstü ve Ekran Koruyucu’ya tıklayarak ilerleyin.

iphone 15 1536x806 1

Ekran Koruyucu sekmesine erişin ve tercih ettiğiniz ekran koruyucuyu seçin. Sistem Tercihleri’nde bulunan Enerji Tasarrufu ayarlarında ekran uyku ve bilgisayar uyku için yapılandırdığınızdan daha kısa bir zaman aralığı seçmek için “Şu süreden sonra başla” menüsünü ayarlayın.

Kalıcı görüntüleri etkili bir şekilde kaldırmak için ekran koruyucunun, görüntünün ilk görüntülendiği zamana benzer bir süre boyunca çalıştığından emin olun.

Bu şekilde bir yol izlenilmesi gerekiyor ama bu tür hatalar kabul edilebilir mi sizlere kalmış bir şey

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir