iPhone 14 wallpapers

iPhone 14 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

iPhone 14 çıkış tarihi çoğu Apple tutkunu tarafından merak ediliyor. iPhone 14’ün lansmanı yaklaşıyor. Bu nedenle yeni Apple cep telefonunun özellikleri ve işlevleriyle ilgili sızıntılar ve söylentiler artmaya devam ediyor. En yeni iPhone modeli hakkında resmi bilgi bekleyen Apple hayranları, Apple firmasının en iyi ürünlerini sunacağı Eylül ayındaki açılış etkinliğinde akıllı telefonun tanıtımı için şimdiden geri sayıma başladı. Peki, iPhone 14 özellikleri nasıl?

iPhone 14 Çıkış Tarihi Nedir?

iPhone 14 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

iPhone 14 ile ilgili keşfedilen ilk yenilik, bu modelin iPhone işletim sisteminin yeni versiyonu olan iOS 16’yı içermesi. iPhone 14 çıkış tarihi hakkında şunları söyleyebiliriz: Apple, 7 Eylül’de yeni iPhone 14’ü duyuracağını doğruladı. Teknoloji şirketi, Apple Park’tan yeni nesil iPhone cep telefonlarının sunumunu yayınlayacağını duyurdu. Ürünlerin ülkemizde satışa sunulacağı tarih ise henüz kesin değil.

iPhone 14 Modelleri Nelerdir?

iPhone 14 çıkış tarihi ve ürünlerin modelleri merak ediliyor. Çıkış tarihinin 7 Eylül olduğunu söyledik. Peki, iPhone 14 modelleri nelerdir? Apple son yılların formülüyle devam ederse, şu dört modeli sunacaktır: iPhone 14 mini, iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max.nnAncak bu, 2022’de değişebilir, çünkü farklı söylentiler var. Çeşitli haberler Apple’ın iPhone Mini’yi bir kenara bırakacağını ve 6.7 inçlik büyük ekranlı iki modelin yanı sıra diğer iki standart 6.1 inçlik modeli piyasaya sürmeye meyilli olacağını gösteriyor.

iPhone 14 Özellikleri Nelerdir?

iPhone 14 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

iPhone 14 çıkış tarihi ve modeller hakkında bilgi verdikten sonra yeni Apple telefon serisinin özelliklerinden bahsedelim:

iPhone 14 Tasarım

iPhone 14’ün tasarımında ekrandan çentiğin kaldırılması en çok güç kazanan söylentilerin başında geliyor. Bunun yerine, kamera ve Face ID sensörleri için ekranda çift delik olacak. Bu değişiklikler üst düzey sürümlerde görülebilir. Ek olarak, kullanıcının ekrandan tam olarak yararlanabilmesi için daha ince çerçeveler eklenecektir. Öte yandan, satışa sunulacak renkler hakkında henüz daha fazla detay yok ancak titanyum renginin bu yeni iPhone’da bulunacağı tahmin ediliyor.

iPhone 14 Ekran

Ekran boyutuyla ilgili ilk söylentiler, Apple’ın 6.1 ve 6.7 inç boyutlarını koruyacağını gösteriyor. Ek olarak, tüm aralık için 120 Hz’den ve Her Zaman Açık işlevinden bahsediliyor. Bu cihazın iPhone 12’ye benzer bir görünüme sahip olacağı düşünülüyor. Açılı köşeleri özellikle bunu destekliyor.

iPhone 14 İşlemci

nYeni iPhone 14 işlemcisinin A15 Bionic’ten daha güçlü olması muhtemel ve A16 Bionic olarak adlandırılabilir. Bu 4 nanometrelik çip daha iyi performans ve daha yüksek hız sunacaktır. Aynı zamanda bu özellik Pro ve Pro Max sürümlerinde mevcut olacak, standart modeller ise iPhone 13’lerin mevcut serisindeki çip olan A15 Bionic ile devam edecektir.

iPhone 14 Kamera

nYeni Apple iPhone’un kamera bölümüne gelince, ana sensörlerin daha büyük olacağı ve böylece 8K video kaydını mümkün kılacak 48 megapiksel lense sahip olacağı konuşuluyor. Ayrıca 12 MP gece fotoğrafları mükemmel kalite sunacaktır.n

iPhone 14 RAM Bellek

Bazı söylentiler iPhone 14’ün 6 GB RAM’e sahip olacağını belirtirken, bazıları da 2022 beklenen cep telefonunun 8 GB RAM’e sahip olacağını ifade ediyor. Depolama konusunda Pro veya Pro Max modellerinin 2 TB olacağı tahmin ediliyor.

iPhone 14 Fiyatları

iPhone 14 çıkış tarihi konusunda bilgi almak isteyenler iPhone 14 fiyatlarını da bilmek istiyor:

    • iPhone 14: 799 dolar.
    • iPhone 14 Max: 899 dolar.
    • iPhone 14 Pro: 1.099 dolar.
    • iPhone 14 Pro Max: 1,199 dolar.

Devamını Oku

Post navigation

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir