maxresdefault 4

Infinite, Halo 3’ün Mirasını Kutlarken Halo Game Fuel Geri Dönüyor

Mountain Dew Game Fuel’in klasik Halo 3 tadı, Halo Infinite’in 2007’deki klasik nişancı oyununun mirasını kutlamasıyla geri dönüyor.

halo 3.large

Eskiden Yeniye Halo 3

Halo 3,” Bungie tarafından geliştirilen ve Microsoft Game Studios tarafından Xbox 360 için yayınlanan popüler bir bilim kurgu temalı birinci şahıs nişancı video oyunudur. Oyun, “Halo: Combat Evolved” ve “Halo 2” oyunlarının devamıdır ve “Halo” serisinin üçüncü ana oyunu olarak 2007 yılında piyasaya sürüldü. Oyun, Master Chief adlı süpersavaşçının galaksinin çeşitli bölgelerinde Covenant ve Flood gibi düşmanlara karşı verdiği mücadeleyi konu alır.

Halo 3, serinin önceki oyunları gibi çok oyunculu modlarına büyük vurgu yapar ve oyunculara zengin bir çok oyunculu deneyim sunar. Ayrıca, oyunun kampanya modu da heyecan verici bir hikaye sunar ve oyunculara farklı görevlerde savaşma fırsatı verir.

halo 3 utok

Oyun, eleştirmenlerden olumlu geri bildirimler aldı ve büyük bir ticari başarı elde etti. Ayrıca, oyuncular arasında popüler bir çok oyunculu deneyim sunan “Halo 3: Multiplayer” bileşeni sayesinde geniş bir oyuncu kitlesi kazandı. Halo 3, serinin klasik oyunlarından biri olarak kabul edilir ve Xbox platformunun en önemli oyunlarından biri olarak hatırlanır.

Halo hayranlarının, Mountain Dew’in Halo Game Fuel’inin Halo 3’ün mirasının kutlanmasına denk gelecek şekilde geri dönüş yapması nedeniyle heyecanlanmak için nedenleri var. Mountain Dew Game Fuel’in sınırlı süreli sürümü, 2007’de Halo 3 ile birlikte piyasaya sürüldü ve diğer oyunlar için geri döndü, ancak hayranlar yeni bir Halo sürümünü bekliyor. 343 Industries’in Halo Infinite için daha fazla planı var; bunlar arasında oyun içinde Mountain Dew’e göndermeler, Halo 3 haritalarından oluşan bir çalma listesi ve yeni içerikle Sezon 5‘in lansmanı da var.

Halo Game Fuel Geri Dönüyor

Mountain Dew içeceğinin Halo temasının geri dönmesi planlandığından, Halo Infinite hayranları Game Fuel’in özel bir versiyonunu incelemek için yeni bir şansa sahip olacak. Halo Infinite, Halo 3’ün mirasını kutlarken Halo Game Fuel’in yeniden tanıtımı yapılıyor. Mountain Dew Game Fuel’in Halo baskısı ilk olarak Halo 3 ile başladı.

06leOma1Z9YihyKkJ6u9dkg

2007’de piyasaya sürülen içeceğin bu versiyonu, ikonik oyunun lansmanıyla aynı zamana denk geldi ve Bungie’nin üçüncü Halo bölümü için heyecan yaratmaya yardımcı oldu. Maalesef bu Mountain Dew Game Fuel sürümünün yalnızca sınırlı bir süre için mevcut olması gerekiyordu. 2009’da World of Warcraft, 2011’de Call of Duty: Modern Warfare 3 ve hatta 2012’de Halo 4 gibi Game Fuel promosyon ürünleri birçok kez oyun sürümleri için geri dönerken, hayranlar başka bir Halo sürümünü yıllardır bekliyordu. Ancak bu durum değişmek üzere.

Twitter’daki bir gönderide resmi Halo hesabı, Mountain Dew’s Halo Game Fuel’in yeniden canlandırıldığını duyurdu. Gönderi, bu klasik lezzetin 6 Kasım’da geri döneceğini ortaya koydu ve geri dönüşünü öne çıkaran bir video paylaştı. Klip, birinin Master Chief ve Halo 3 logosunun resmiyle tamamlanan orijinal Halo Game Fuel kutusunu tutmasıyla başladı.

Birkaç dakika sonra meşrubat çalkalandı ve video, Mountain Dew sınırlı sayıda üretilen lezzetin yeni bir versiyonuna geçti. Yeni sanat eseri Citrus Cherry açıklamasını gösteriyordu ve Halo Infinite MJOLNIR zırhındaki John-117’nin ve Silah olarak bilinen yapay zekanın resimlerini içeriyordu. Kutunun üst kısmında Halo Infinite ve Xbox logoları da görülüyordu.

Paylaşım ise şu şekilde;

Halo 3 Haritalarından Oynatma Listesi

 

Halo 3’ün sınırlı sürüm versiyonunun ilk sürümünün popülerliği göz önüne alındığında, oyun topluluğunun pek çok üyesinin Halo Game Fuel’in yeniden canlandırılması konusunda heyecanlı olduğunu görmek sürpriz değil.

Haberin ardından pek çok nostaljik hayran, Twitter paylaşımının binlerce beğeni almasıyla birlikte onaylarını dile getirdi. Halo hesabından yapılan resmi duyuru, uzun süreli hayranlar için “Yine 2007 gibi hissettiriyor” diyerek bunun önemini fark etmiş görünüyordu. Halo Game Fuel’in geri dönüşüyle ​​ilgili bu haber, 343 Industries’in Halo Infinite için daha fazla planı olduğu için geliyor.

med gamescom 2014 halo 2 anniversary first person sanctuary realm of kings

Meşrubat aromasına ek olarak oyunda çeşitli kozmetik ürünleri ve marka temalı bir harita da dahil olmak üzere oyun içinde Mountain Dew’e göndermelerin yer alacağı bildiriliyor. Ayrıca geliştirici, nostaljik hayranların göz atması için Halo 3 haritalarından oluşan bir oynatma listesi ekliyor gibi görünüyor.

Bu Mountain Dew işbirliğinin ötesinde daha da Halo haberleri olduğunu belirtmekte fayda var. Halo Infinite’in 5. Sezonu 17 Ekim’de başlayacak ve yeni bir battle pass, daha fazla mod ve yeni haritalar getirmeyi vaat ediyor. Ayrıca yeni bir raporda 343 Industries’in dizi için yeni bir kampanya üzerinde çalışmaya başladığı ileri sürüldü. Ne yazık ki, bu yeni tek oyunculu deneyime ilişkin hiçbir şey geliştirici tarafından resmi olarak onaylanmadı. Ne olursa olsun Halo hayranlarının sabırsızlıkla bekleyeceği çok şey var gibi görünüyor.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir