6401889b98f80b2768154989c3247ba6

Hollow Knight Oyununun Devamı PS4 ve PS5’e Geliyor!

2017 senesindeki çıkışının sonrasında, bağımsız geliştirici tarafından tasarlanan oyunların yükselişini başlatan Hollow Knight devam oyunu, PS4 ve PS5’e de geliyor!

Oyun sektörü özellikle 2015 senesinden sonra hızlı bir şekilde gelişme kaydetti. Büyük stüdyolar yavaş yavaş birbirini tekrar eden oyunlar geliştirmeye başlamışken, bağımsız geliştiricilerse düşük grafikli olmasına karşın oynanışı ve hikayesi ile kendine hayran bırakan tasarımlar yapmaya başlamıştı.Bu yeni furyanın en büyük temsilcilerinden biri de şüphesiz ki Hollow Knight oldu. 2017 senesindeki çıkışının sonrasında çok konuşuldu ve milyonlarca oyuncunun favorisi olmayı başardı. Bu oyun, gerçekçi 3D grafiklerin her şey olmadığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Çok beğenilen ilk serinin ardından geliştiriciler 2019 senesinin başında serinin devam oyunu olan Hollow Knight: Silksong’un haberini vermişti.

Hollow Knight Devam Oyunu Playstation 4 ve 5’e Geliyor

Hollow Knight

Solan Dirtmouth kasabasının altında geniş, eski bir krallık uyur. Birçoğu yüzeyin altına çekilir, zenginlik, şan ya da eski sırlara cevaplar arar. Hollow Knight, dünyada popüler olan bir oyundur. İlk serinin eğlenceli ve akıcı özelliklerinin üzerine çok şey ekleyeceklerini açıklayan ekip, oyunu ilk önce Nintendo Switch, Xbox ve PC duyurdu. Adından geçtiğimiz aylarda Xbox etkinliğinde oyunun çıkış yaptığı gün Xbox Game Pass’e de dahil edileceği söylendi. Bütün bu heyecanın ve sevincin içinde PlayStation kullanıcıları hüsrana uğramıştı.

PlayStation kullanıcılarının mutsuz olmasına dayanamayan Team Cherry stüdyosu, bugün yapmış olduğu duyuru ile oyunun PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcılarına sunulacağının müjdesini verdi. Serinin birinci oyunu Hollow Knight: Voidheart Edition ismi ile hem PlayStation Store’da yer almış hem de bu sene tanıtılan PlayStation Plus’a eklenerek abone kullanıcılara ücretsiz biçimde sunulmuştu.

Dünya çapında büyük bir hayran kitlesi bulunan Hollow Knight devam oyununun kesin çıkış tarihi ise henüz bilinmiyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan Xbox etkinliğinde ekip, yeni oyunun 2023 senesi Haziran ayından evvel çıkış yapacağını söylemişti. Oyun şu an Nintendo Store, Steam, PlayStation Store ve Xbox Store’da istek listesine eklenebilir durumda.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir