GXK30w

Hikayesiyle Büyüleyecek 5 Oyun Önerisi

Oyun önerisi arayanlar için iyi bir liste hazırladık! Derin hikayeler birçok oyunda mevcuttur. Red Dead Redemption 2 ve The Last of Us gibi ünlü oyunlarda ve ayrıca Life is Strange ve Spiritfarer gibi bağımsız oyunlarda bunu görebiliriz. Oynanıştan film müziğine kadar, bir oyunun halk tarafından heyecan verici olarak kabul edilmesi için belirleyici bir dizi faktörler vardır ve anlatı ana faktörlerden biridir. Genel olarak, daha karmaşık hikayeler sunan oyunlar bağımsız geliştiricilere atfedilir.Birinci şahıs oyunlardan macera RPG’sine kadar farklı oyun tarzlarından geçen aşağıdaki liste, oyuncularının kendilerini oyuna kaptırmalarını ve karakterlerle duygusallaşmalarını sağlayan derin ve yansıtıcı hikayelere sahip başlıklar içeriyor.

1. Hollow Knight

oyun önerisi

Hollow Knight, Team Cherry tarafından sunulan hem eleştirmenler hem de oyunculardan çok iyi yorumlar alan bir indie macera oyunudur. İçinde, oyuncular gizemli bir durumdan muzdarip bir kasabaya rastlayan küçük bir şövalye rolünü üstlenirler. Yüksek zorluğuyla tanınan ve maceranın geçtiği savaş, oynanış, hikaye ve zengin evren konusunda övülen Hollow Knight, Aralık 2020 itibariyle üç milyonun üzerinde kopya sattı.

Oyunun Metacritic’te eleştirmenler tarafından 85 puanlık bir incelemesi var. Oyun, bölgesel yarışmalarda bazı ödüller kazandı ve “Oyun endüstrisinin Oscarları” olarak bilinen The Game Awards 2017’de En İyi İlk Bağımsız Oyun kategorisinde finalistler arasında yer aldı. Mevcut DLC paketleri ve daha önceden onaylanmış bir devam oyunu ile Hollow Knight, PC’ler, PlayStation 4 (PS4), Xbox One ve Nintendo Switch için kullanılabilir.

2. Celeste

oyun önerisi

Oyun önerisi listemiz Celeste ile devam ediyor. Maddy Thorson tarafından tasarlanan ve Noel Berry ile birlikte programlanan Celeste, Madeline adında bir kızın bir dağa çıktığı yolculuğunu anlatan 2 boyutlu bir bağımsız macera oyunudur. Ancak bunun için şeytanlarıyla yüzleşmesi gerekiyor. 2018’in büyük başarısı olan oyun, birçok kişi tarafından yılın en iyileri listesine girdi ve zorlu oynanışı, müzikleri ve duygu dolu hikayesiyle bugüne kadar popülerliğini sürdürüyor.

3. Hades

oyun önerisi

Oyun önerisi listesinde yer alan Hades, 2020’de PC ve Nintendo Switch için ortaya çıkan Yunan mitolojisinden esinlenen bir oyundur. Ardından oyun PS4, PS5 ve Xbox One ve Xbox Series X / S platformları için sürüm kazandı. Oyunda oyuncu, yeraltı dünyasından kaçmak isteyen Zagreus rolünü üstleniyor ve bunun için Ölüm Tanrısı’na bizzat meydan okumak zorunda kalacak.

The Game Awards’da “Yılın Oyunu” kategorisinde yarışmacı olan Supergiant Games, 1 milyondan fazla kopya sattı. Hades, The Game Awards 2020’de “En İyi Bağımsız Yapımcı” ve “En İyi Aksiyon” kategorilerini kazandı. Metacritic’te oyunun toplam ortalamaları onu son on yılın en iyi oyunlarından biri arasına yerleştiriyor.

4. Cuphead

oyun onerisi 4

Studio MDHR tarafından yapılmış bir oyun olan Cuphead, PC’lere ve Xbox’a özel olarak piyasaya sürülmesinden bu yana, hala 2017’de kritik ve halka açık bir başarıdır. Klasik animasyonların izini geri getiren sanat yönetimi ve harika bir seviyede oyun oynamasıyla ünlüdür. Oyun Nintendo Switch, PS4, PS5 ve hatta Netflix’te bulunan bir animasyon serisine dayalı bir oyundur.

Oyunda oyuncular, şeytanla bahsi kaybeden ve ruhlarını kurtarması gereken Cuphead ve Mugman kardeşlerin maceralarını takip ediyor. Hassasiyet ve hafızayı ödüllendiren oynanışla benzersiz bir estetiğin karışımı, oyunu özel ve kıyaslanamaz bir hale getiriyor. Ödüller açısından, Cuphead yayınlandığı yılda 17 seçkin ödül kazandı.

5. Among Us

oyun onerisi 5

Oyun önerisi arasında yer alan Among Us, şu ana kadar listelenen oyunlarla karşılaştırıldığında farklı bir özelliği var: oyunun anında bir başarı haline gelmek yerine, yükselebilmesi için biraz zamana ihtiyacı vardı. Orijinal olarak Android, iPhone (iOS) ve PC’ler için yaratılmıştır. Basit grafiklere sahiptir. Her yaştan insana hitap eder. Çok oyunculu bir sosyal çıkarım oyunu olarak lanse edilir.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir