1299476

Harry Potter Oyunu Hakkında Merak Edilenler

Harry Potter oyunu, bu yapımın sıkı takipçisi olanlar için çok önemli bir yere sahip. Hogwarts Legacy, Harry Potter hayranlarının 20 yıldır hayalini kurduğu bir oyundur. İşte oyun hakkında merak edilenler…

Harry Potter Oyunu Nedir?

harry potter oyunu 1

Harry Potter oyunu, başta Harry Potter’ın hayranları olmak üzere çoğu oyuncunun ilgisini çeken bir yapım. Oyunda estetik olarak, Harry Potter filmlerinden tasarımları korumuşlar, ancak yalnızca JK Rowling’in kitaplarında veya filmlerinde bahsedilen, ancak bu ölçekte hiç görülmemiş başka yeni yerler de yaratmışlardır. Bu detay da Harry Potter tutkunlarını meraklandıran ve heyecanlandıran bir durum olarak öne çıkıyor.Hogwarts Legacy 19. yüzyılın sonlarında geçiyor. Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda yeni bir öğrenciyi oynuyorsunuz. Tam bir özgürlükle karakterimizi yarattıktan sonra yaptığımız ilk şey, bir Ev (Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw ve Hufflepuff) seçmek… Ve sanki başka bir öğrenciymişiz gibi yaşamak. Bu, bize temel bilgileri öğretecek olan İksirler veya Karanlık Sanatlara Karşı Savunma sınıfına gitmek anlamına gelir. Dahil olduğumuz sınıfta pek çok şey öğreniyoruz. Büyülerin nasıl kullanılacağı ve daha sonra nasıl geliştirileceği hakkında burada bilgiler ediniyoruz. Ancak bu basit bir öğretici değil, oyun boyunca devam edecek bir dizi görev olacak. Oyun, ateş atma, nesneleri veya düşmanları havaya kaldırma gibi farklı yeteneklere sahip üçüncü şahıs bir savaş sisteminde gerçekleşir. Bir aksiyon RPG’si olarak, en sevdiğiniz sihir tarzını desteklemek için beceri ve yetenekler seçebileceksiniz. Aynı şey ekipman ve iksirler için de geçerlidir.Harry Potter destanı bize bir şey öğrettiyse, o da arkadaşlığın gücünden daha güçlü bir şey olmadığıdır. Yani burada karakterlerle sosyalleşebilir ve onları refakatçi olarak seçebiliriz. Harry Potter oyunu ile Hogwarts Kalesi’ni keşfedebileceğiz, büyülü süpürgelerle uçabileceğiz, yakındaki Hogsmeade kasabasını keşfedebileceğiz ve mini oyunlara katılacağız.

Harry Potter Oyunu Taktikleri

Muazzam popülaritesine rağmen, bu oyunda keşfedilecek pek çok şey var. Harry Potter oyunu için şu taktiklere dikkat edilmelidir:

  • Düelloları kazanın: Düellolar oldukça önemli olacak. Bir yandan ilerlemeye devam etmek için onların üstesinden gelmemiz gerekeceğinden, diğer yandan iyi ödüller almamıza izin verecekler. Dövüşler oldukça sezgiseldir ve büyük ölçüde şansa bağlıdır. Bu sayede rakibimizin ne yapacağını tahmin etmek bize düşüyor. Onları tahmin edebilmek için yaptığı hareketleri hesaba katmak iyi bir taktik olabilir.
  • Nitelikleri iyileştirin: Oyunda ilerleyip seviyemizi yükseltmeyi başardığımızda karakterimizin istatistiklerini de yükseltiyoruz. Görevleri yerine getirerek ve bizi en çok ikna eden ödülü seçerek yapabileceğiz. Tüm alternatifler arasında bize değerli taşlar, enerji veya nitelikler için puanlar sunulacak. Bu son seçeneği seçerek becerilerimizi geliştirebileceğiz ve dolayısıyla karakterimizin rekabet gücünü artırabileceğiz. İlk başta mücevheri seçmek cazip gelsek de, mantıklı olmalı ve Hogwarts’taki maceramızı gerçekten iyileştiren ve kolaylaştıran şeyi seçmeliyiz.
  • Arkadaş edinin: Oyunun bize sunduğu zorluklardan bir diğeri de Hogwarts’ta arkadaş edinmek. Onu elde etmek hayati önem taşıyacaktır, çünkü tarihte ilerlememizi ve faydalı ödüller kazanmamızı sağlayacak olan şey bu olacaktır.
  • Arkadaş edinmek için paraya ihtiyacınız var: Bir arkadaşımızla her etkileşim kurmak istediğimizde, karşılığında para harcamak zorunda kalacağız. Bunları elde etmek çok zor değil ve etkinlikleri tamamlayarak elde edebiliriz. Bu durumda en önemli şey, onları boşa harcamamak ve onları mümkün olan en iyi şekilde yatırmak için rezerve etmektir.
  • Arkadaşlarınızın niteliğini dikkate alın: Çoğunuzun bildiği gibi, yolda karşılaştığımız her arkadaşın bir özelliği olacak. Bilgi, Empati veya Cesaret. Bu bilgiyi sol üst köşedeki kişinin fotoğrafına tıklayarak öğrenebiliriz. Cevaplarımızı bu özelliğe göre seçmemiz gerektiği için bunu dikkate almak önemlidir.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir