wp2897664

Half-Life 2 Sanal Gerçeklik Modu Geldi!

Half-Life 2 sanal gerçeklik modu geldi! Bir hayran ekibi tarafından, oyunun tamamen sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanmasını sağlayan bir mod geliştirildi. Bu mod ise oyunun orijinaline sahip olanlar için tam anlamıyla ücretsiz şekilde sunuluyor.nnHalf-Life serisi uzun senelerden beri oyun tutkunları tarafından tercih edilmektedir. Kesinlikle bir oyunun üçüncü serisini çıkarmayan Valve bu seriyi de ikide bırakmıştı ve ardından sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanan Half-Life: Alyx’i çıkarmıştı. Eğer ki Half-Life dünyasını sanal gerçeklik ile deneyimlemeyi sevdiyseniz tam da size göre bir mod ortaya çıkmış oldu. Source VR Mod Team isimli hayran ekibi tarafından çıkarılan yeni bir Half-Life 2 modu Steam koleksiyonunda ücretsiz olarak sunuluyor. Bu oyun modunun özelliği ise oyunu bilgisayar ekranından sanal gerçeklik gözlüklerine taşımasıdır. İşte Half-Life 2 sanal gerçeklik modu hakkında bilmeniz gerekenler…

Half-Life 2’de Yeni Oyun Modu!

Half-Life 2 Sanal Gerçeklik Modu

Half-Life 2 sanal gerçeklik modu çoğu oyun tutkununu sevindirdi. Bu yeni mod şu an açık betada bulunuyor. Bu sayede oyunun tek oyunculu modunu sanal gerçeklik ile keşfetmenizi mümkün hale getiriyor. Source VR Mod Team’in, Half-Life: Alyx’te bulunan birçok niteliği ile oyun daha da modernleşiyor. Mesela 2020 senesinde ortaya çıkan oyundaki ile aynı biçimde silah değiştirilebiliyor. Sanal gerçeklik ile beraber gelen bir başka yenilik ise opsiyonel lazer görüşü oluyor. Elle yeniden doldurma, omuz üstü cephane taşıma ve çift silah kullanma gibi özellikler de sunuluyor. Hatta bu oyun modu oda boyutunda hareket olanağı da sağlıyor. Geliştirici ekip ise daha geliştirme sürecinin sona ermediğini fakat bu durumun oyuncuların aldığı keyfi azaltmadığını açıkladı. Moda yapılan yorumlar ise son derece olumlu gözüküyor. Black Mesa gibi Half-Life 2: VR Mod da esasen çok uzun zamandır beklenen bir şeydi. İlk olarak 2017 senesinde duyurulan proje, günümüzde hayata geçirilmiş oldu.

Half-Life 2 VR Mod Nasıl İndirilir?

Half-Life 2 sanal gerçeklik modu nasıl aktif edilir? Modu kullanabilmek için ilk önce oyunun orijinal versiyonuna sahip olmanız ve oyunu yüklemeniz gerekmektedir. Ardından Steam sayfasından ilgili moda ulaşabilir ve yükleyebilirsiniz.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir