hafiza kartina oyun nasil yuklenir

Hafıza Kartına Oyun Nasıl Yüklenir?

Hafıza kartına oyun nasıl yüklenir? Alan yetersizliği nedeniyle herhangi bir kullanıcı akıllı telefonunda bir uyarı görebilir. Uygulamalar, oyunlar, fotoğraflar ve 4K videoları depolamak için cihazın hafızası yetersiz kalabilir. Bu aşamada devreye giren hafıza kartlar olur. Peki, SD karta oyun ve uygulama yükleme nasıl yapılır?

Hafıza Kartına Oyun Nasıl Yüklenir? İşlem Adımları Neler?

hafiza kartina oyun nasil yuklenir 1nnSD kartlar, hem veri hem de yedeklemeler için dahili depolamayı genişletmenin ve bunlardan -Uygulamaları çalıştırmanın en iyi yoludur. Bellek kartları genellikle dahili depolamadan daha yavaştır, bu nedenle daha fazla kaynak gerektiren uygulamalarda biraz daha düşük performans fark edebilirsiniz. Tabii ki, tüm kartlar eşit yaratılmamıştır ve en yeni nesil microSD, kullanıcının günlük kullanımda yavaşlamaları fark etmeyeceği kadar yeterli performans sunar.nnHer zaman cep telefonumuzun destekleyebileceği en hızlı kartı satın almalıyız. Dikkate alınması gereken bir diğer nokta da, daha önce kurmuş olduğunuz bazı oyun ve uygulamalar için rootlamadan taşımanın mümkün olmadığı. Ek olarak bazı uygulamalar uyumlu olmayabilir ve yalnızca dahili bellekte çalışır. Ayrıca, yüklediğiniz Android sürümüne de bağlı olacaktır. Telefonunuz uyarlanabilir depolamayı desteklemiyorsa, uygulamaları bir microSD karta manuel olarak aktarmak hızlı ve kolaydır. Hafıza kartına oyun nasıl yüklenir diyorsanız aşağıdakilere odaklanabilirsiniz:n

    • Ayarlar sekmesinden sonra Uygulama Bilgileri kısmına gidin.
    • Listede taşımak istediğiniz uygulamayı bulun ve üzerine dokunun.
    • Depolama’yı seçin. Uygulama bir SD karta taşınmayı destekliyorsa bir geçiş düğmesi görürsünüz.
    • Depolama alanını değiştir yazan kısımdan SD kartı seçin. Ardından işlemi bitirmek için onaylayın.

SD Karta Oyun Yükleme Rootsuz

hafiza kartina oyun nasil yuklenir 2

Hafıza kartına oyun nasıl yüklenir diyenler için aşağıdaki adımları uygulamak yeterlidir:nnİlk olarak ayarlar kısmından uygulama yöneticisine gidin. Hafızaya almak istediğiniz oyunu seçin. Hafıza alanına tıklayın. Ardından depolama bölümüne gelin. Bu aşamada karşınıza iki farklı seçenek çıkacaktır. Bunlar SD kart ve cihaz hafızası. SD kart kısmını seçtikten sonra cihaz sizi biraz bekletecektir. Bu süreçte oyununuz SD karta taşınmış olacaktır.nnÖrneğin Gameloft gibi şirketlerin oyunları SD kartlara aktarılamamaktadır. Bu tarz büyük obb dosyalı oyunların taşınması için üçüncü parti uygulamaları kullanmak gerekmektedir. Aksi durumda oyunları taşımanız söz konusu olamamaktadır.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir