gta 6 cikis tarihi belli oldu mu 1

GTA 6 Fiyatı Cep Yakacak

Rockstar Games’in 2 milyar dolar gibi bir bütçeyi GTA 6’ya ayırdığını söylemişti. Fazlasıyla yüksek bir fiyatla satışa sunacağı söylentileri kafamızda bir soru işareti bırakıyordu ki  Take-Two’nun patronu daha önce “geliştirme pahalılaşıyor” sözlerini Twitter üzerinden bizlerle paylaşmıştı. Sizce bu ürünün fiyat aralığını ne kadar olacak?

wp11705962

Rockstar Games’in merakla beklenen oyunu Grand Theft Auto 6‘nın 150 dolar gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip olabileceği paylaşıldı. Geçtiğimiz aylarda yapımcılardan oyuna 2 milyar dolar bütçe ayırdığı ve GTA 6’nın tüm zamanların en pahalı eğlence ürünü olacağı bildirilmişti. 2 milyar doları düşündüğümüz zaman oyun fiyatı ne olacak peki sorusunu sormadan geçemeyeceğimizi bir kez daha anlamış olduk. Geliştiriciler arasındaki konuşmaların internete sızdırılması, GTA 6’nın 2014’ten beri yapım aşamasında olduğunu ve şimdiye kadar çok fazla geliştirme parası harcandığını kanıtlamış oldu. Rockstar bu sızıntıları internetten kaldırmak için oldukça titiz bir çalışma yürüttü ve sızıntıyı yapan kişiye karşı yasal işlem başlatmıştı. Şirketin bu tepkisi sızdırılan bilgilerde doğruluk payı olabileceğini bizlere düşündürüyor.

GTA6 trailerRumor Gamesoul

Yüksek fiyat bütçe yatırımını telafi etmek için

Rockstar Games’in devasa bütçe yatırımını telafi etmek için oyunu 150 dolar olarak fiyatlandırmayı planladığı tahmin ediliyor. Geliştirme maliyetleri düşündüğümüz zaman aslında şaşırmamamız gerekiyor fakat bu kesinlikle böyle yüksek bir fiyat etiketini kabul edilebilir kılmayacaktır.

Atılan bir X(Twitter) paylaşımında;

Bu noktada GTA yayıncısı Take-Two’nun patronu Strauss Zelnick‘in “oyun başına 70 dolar normal” ve “geliştirme pahalılaşıyor” ifadelerini hatırlıyoruz. Görünüşe bakılırsa yapımcı bu geliştirilmelerden sonra oyun başına 150 dolar gibi bir fiyatını normal karşılıyor.

67153

Söylenen veya farkettiğimiz fiyatlar ile oyun karşımıza çıktığı zaman, oyuncular arasında olumsuz bir tepkiye neden olacağı bariz bir şekilde ortada. Rockstar Games’in son dönemde başka oyunlardaki fiyat artışlarıyla ilgili problemleri dile getiren oyuncular için canlarını biraz sıkacağını ön görmelidir.

Peki ya Türkiye şartlarında bu nasıl olacak? Bahsi geçen 150 dolar an itibariyle 4.000 TL civarında bir paraya denk geliyor. Ancak döviz kurları ve enflasyon artışı nedeniyle oyunun ülkemizdeki fiyatının daha da yüksek olacağı düşünülüyor. Tabii daha önce de belirttiğimiz gibi bu fiyatlandırma hayata geçirilirse ve biz taban fiyatını 150 dolar gibi bir durum olarak ele aldığımız zaman bunları konuşuyoruz. Çıkacak oyunun 200 dolar olması sadece yaşadığımız yer değil birçok ülkede tepkiye sebep olacak mı ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz..

 

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir