Forza Motorsport Detaylı İnceleme – Zirveye Ulaşmak

Forza Motorsport, simülasyon yarış serisi için muzaffer bir geri dönüş ve hiç bu kadar yaklaşılabilir veya ödüllendirici olmamıştı.

1 forzam

Forza Motorsport Genel Bakış

Forza Motorsport, neredeyse Xbox markasının kendisi kadar eski, ancak 2017’deki son girişinden bu yana şaşırtıcı derecede uzun bir süre yok oldu. Onun yerine, teknik özellikleri sunmamasına rağmen daha az simülasyon odaklı, açık dünya Forza Horizon serisi gelişti. Serinin çekirdek serisinin bir zamanlar başarılı olduğu pist yarışları. Forza Motorsport, pistten uzakta geçirilen zamanın göz kamaştırıcı yarışını geliştirmek ve ilerleme sistemine ince ayar yapmak için kullanıldığı serinin bir nevi sıfırlanmasıdır.

Sonuç, tüm odağını pistteki aksiyona odaklayan, herhangi bir platformda bulabileceğiniz en heyecan verici yarış deneyimlerinden birini sunan modern bir simülasyon yarışçısıdır. Forza Motorsport, sizi serinin en eski kurgusal pistine bir geri dönüş olan Maple Valley Yarış Pisti’nin asfaltında, 2024 Corvette E-Ray adlı kapak arabasının direksiyonuna atarak sizi piste çıkarmak için hiç vakit kaybetmiyor. Sunum açısından Forza Horizon’daki açılışlara benzer olan bu kısa gösterim, Forza Motorsport’un görsellerine ne kadar emek verildiğini hemen ortaya koyuyor.

Pist etrafındaki altın rengi gün batımı aydınlatması ve sonbahar renkleri, parmak uçlarınızdaki kükreyen hiper otomobilin parıldayan mavi metaliyle güzel bir kontrast oluşturuyor; Japonya’da kiraz çiçekleri yüklü bir pistte yapılan sonraki yarış, düzinelerce cilalı görünüm etrafta dolaşırken muhteşem gece aydınlatmasını sergiliyor. köşeler.

Forza Motorsport’un aslına sadık kalınarak yeniden yaratılan arabalarının her biri, pistteyken görülmeye değer bir keyif verirken, karmaşık bir şekilde yeniden yaratılmış iç mekanlarını araştırmaya zaman ayırdığınızda da aynı şekilde incelemelere karşı dayanıklıdır. Olağanüstü otomotiv mühendisliğinin ince ayrıntılarına takıntılıysanız Forza Motorsport, bu türdeki diğer oyunlardan bekleyebileceğiniz şeyler için çıtayı yükseltiyor.

forza motorsport inceleme puanlari zNQUSm5b

Hem showroom’da hem de pistte Forza Motorsport, oyunun en iyi görünümüyle keyfini çıkarmak için taviz verme hissini azaltmak amacıyla oyunun performans modlarından birinde bile yer alan çekici bir ışın izleme uygulamasıyla vurgulanıyor. Aşırı hızlarda doğru yansımaları takdir etmek zor olsa da, kolektif etki, her arabanın piste topraklanmasına yardımcı oluyor ve bu da önceki yinelemelerin biraz tuhaf görünmesine neden oluyor.

Kusursuz bir uygulama değil yağmurda ıslanan koşullarda ışın izleme etkinleştirildiğinde yansımaların rutin olarak bozulduğu çok sayıda örnek vardı ancak bunun Forza Motorsport’un sunumunu görsel açıdan hoş yeni boyutlara yükselten dönüştürücü bir değişiklik olduğuna şüphe yok. Forza Motorsport’un kalbinde, serideki eski oyunlardan öğeler alan ve bunu sizinle seçtiğiniz otomobiller arasında daha derin bir bağ kurmak için tasarlanmış yeni mekaniklerle harmanlayan yenilenmiş bir kariyer modu yer alıyor.

Forza Motorsport Etkinlikler

İnşaatçı Kupası, temaya özel etkinlikler ve farklı vitrin etkinlikleri içeren bir şampiyonalar koleksiyonudur. Her biri otomotiv endüstrisinin güzelliğini kendi temasının merceğinden kutluyor ve araç seçiminizi belirli bir zaman dilimine, bölgeye özgü üreticilerden oluşan bir koleksiyona veya belirli bir tüketici otomobil sınıfına göre sınırlandırıyor.

Her etkinlik (genellikle birkaç yarıştan oluşur) genellikle mevcut koleksiyonunuzdan veya Forza Motorsport’ta geçirdiğiniz süre boyunca satın alabileceğiniz 500’den fazla araç arasından yeni bir araba gerektirir. Yeni araçlar arasında geçiş yapmak size yalnızca yeni, hızlı bir makinenin sınırlarını öğrenmenin tanıdık, ödüllendirici hissini vermekle kalmıyor, aynı zamanda artık her arabayı, onunla geçirdiğiniz süreye göre özelleştirmenize de olanak tanıyor.

Bir etkinlikte seçilen bir araba ile yaptığınız her eylem, kendi seviyesine katkıda bulunur; geliştirici Turn 10, geleneksel ilerlemenin üstüne bir tür hafif rol yapma sistemi yerleştirir. Arabanız seviye atladıkça, yükseltmeler için yeni kategorilerin kilidini açarsınız ve biriken “Araba Puanlarını” en yüksek hız, hızlanma, yol tutuşu ve daha fazlası gibi özellikleri etkileyen yükseltmeleri yüklemek için harcamanıza olanak tanır.

f83fb32c c53d 4e7c b5ae 27e69a3d8838

Harcamanız gereken toplam puan miktarı aynı zamanda belirli bir aracı ne kadar kullandığınıza göre belirlenir ve ayarlarınızı tamamen farklı bir yöne çekmek istiyorsanız herhangi bir noktada telafi edilebilir. Forza Motorsport’taki ilerlemenizin bu kritik kısmının arayüzü harika bir şekilde tasarlanmış olup, mevcut seçimlerinizin aracınızı nasıl etkileyeceğine dair net bir görüş sunarken, size dengenin önemini dikkatle hatırlatır. Tüm bu yükseltmelerin yarışlar arasında otomatik olarak uygulanmasını sağlamak daha da kolay; sistem, hoş bir konfigürasyon bulma konusunda son derece iyi bir iş çıkarıyor. Bu özelleştirme yalnızca Builder’s Cup’ta değil, aynı zamanda çok oyunculu yarış kariyerinizde de çok önemlidir; tüm değişiklikleriniz, yeni değişikliklerin ödüllendirici doğasını gerçekten güçlendirmek için daha zorlu çevrimiçi etkinliklere de taşınır.

İlerleme tarzı, simülasyon yarışının en temel ilkelerini yeniden canlandırıyor. Bir tur süresinde saniyenin onda biri kadar bir süreyi kısaltmanın ödülü çoğu oyuncu için hala yeterince ödüllendirici olabilir, ancak buna aracınız için yeni parçaların somut ödülü ve dolayısıyla daha hızlı tur süreleri yayınlama fırsatı da eklendiğinde, geri çekilmesi zor olan sürükleyici bir geri bildirim döngüsü yaratır. Yarışlardan önceki antrenman seansları artık sadece pist düzenini öğrenmekten ibaret değil; bir sonraki yarış için yeteneklerini geliştirirken arabanız hakkında daha fazla bilgi edinmenize olanak tanıyan, rekabetçi etkinlikler arasındaki kritik ara geçişlerdir.

Her sektörde yarışırken, ne kadar iyi tamamladığınıza bağlı olarak XP ile ödüllendirileceksiniz; bu, sizi her virajı en iyi şekilde yapmaya iten 10 üzerinden bir puanla kolayca gösterilir. Bazıları minyatür zamana karşı yarışlar gibi davranarak performansınızı her turda ölçmenize ve her sektörü mükemmel bir şekilde birbirine bağladıktan sonra mükemmel olanın tadını çıkarmanıza olanak tanır.

Bunların hepsi simülasyon yarışının meraklıların bu türü sevmesinin temelinde yer alan yönleridir, ancak Forza Motorsport’un onu tamamen yeni bir oyuncu kitlesi için aynı derecede ilgi çekici hale getirecek şekilde bağlamsallaştırdığını görmek çok güzel.

Forza Motorsport Yarışlar

Tüketiciye yönelik bir hatchback ile lüks bir spor otomobil arasındaki özelliklerin onlara farklı şekilde yaklaşmanızı gerektirdiği göz önüne alındığında, satın aldığınız her yeni arabayı ayrı ayrı geliştirmek, her biriyle farklı bir ilişki kurmanıza da olanak tanır. Satın aldığınız her araba, onu pistte ilk kez deneyimlediğinizde tamamen stokta bulunur, ardından onu beğeninize göre özelleştirdikten sonra her zirveye saldırmak için kullanabileceğiniz hassas bir silaha hızla dönüşür. Bu evrim çok zahmetli bir süreç değil, eylemlerin sizi ödüllendirdiği cömert miktardaki deneyim sayesinde sadece bir avuç yarışta her yeni arabada önemli bir değişiklik yapmanıza izin veriyor, dolayısıyla yeni araçlar arasında gerekli atlamayı zor bir hale getirmiyor. zorlanmak.

4200863 forzamotorsport10 3 202310 47 48pm

Bunun yerine, bir arabanın sizinle tıkırdamaya başladığı ana eşlik eden telaşın sık sık hatırlatılmasına olanak tanır, size arabanın sınırlarını zorlamak ve birkaç yarış öncesine göre kilometrelerce daha hızlı bir şekilde pistlerde dolaşmak için gereken güveni verir. Arabanızı yükseltmeye yönelik bu modern sistem, bir simülasyon yarışçısından bekleyebileceğiniz incelikli seçeneklerden de ödün vermez. Parça seçiminin ötesinde, her bir aracın en küçük ayrıntılarına daha önce olduğu gibi ince ayar yapabilir, fren ön ayarınızdan dişli oranlarına ve daha fazlasına kadar her şeyi değiştirebilirsiniz. Bunlar, daha önce de olduğu gibi, otomobiller hakkında derinlemesine bilgi sahibi olanlara ve direksiyon başında doğru sürücünün olduğu en küçük değişikliklerin pist üzerinde nasıl büyük bir etki yaratabileceğine tamamen uygundur.

Forza Motorsport’un çeşitli zorluk seçenekleriyle, çoğu sürüş asistanıyla oynamayı ve çevrimiçi ortamda potansiyel olarak daha hızlı rakipleri bir kenara bırakarak kendinizi en yüksek seviyedeki AI sürücülerle karşı karşıya getirmeyi planlıyorsanız, bu ayarları hayati hale getirme fırsatı vardır. Builder’s Cup’ın dışında Forza Motorsport’ta çeşitli seri standart modlar bulunur. Bazı hızlı ön ayarlarla bir yarış ayarlayabileceğiniz veya kişiselleştiricinin derinliklerine dalabileceğiniz ve yarış sırasında oluşabilecek farklı hava koşullarından ve günün hızına kadar inanılmaz ayrıntılara sahip bir etkinlik oluşturabileceğiniz bir serbest yarış seçeneği var.

Gece döngüsü, kavramayı belirlemek için yarış çizgisine ne kadar kauçuğun döşendiğine bağlı olarak gerçekleşir. Satın aldığınız arabaların tümü burada da kullanılabilir, bu da size ilgili seviyelerini artırmak için bir şans daha verir, ancak aynı zamanda ücretsiz bir araba kiralamayı (ve bunun için XP tahakkuk ettirmemeyi) de seçebilirsiniz, ki bu güzel bir şey Sadece hızlı bir test sürüşü arıyorsanız dokunun.

Forza Motorsport Modları

Forza Motorsport’taki rekabetçi çok oyunculu mod, lobileri gerçek zamanlı yarış hafta sonları halinde paketleyen Öne Çıkan Çok Oyunculu modda büyük ölçüde birleştirilmiştir. Her etkinlik dünyanın her yerinde aynı anda gerçekleşir ve özellik yarışı başlamadan önce ne kadar zamanınızın kaldığını gösterir. Ancak bunun gerçekleşmesi için ne kadar çok zamanınız varsa o kadar iyidir, çünkü iki yarış öncesi seansın yarıştaki genel performansınız üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.

forza motorsport is now available for pre load with a huge f bkzu

Birincisi, yarışacağınız parkurda mücadele edebileceğiniz ve diğer oyuncuların sürelerini inceleyerek grubun neresine yerleşebileceğinize dair iyi bir fikir edinebileceğiniz sınırsız bir antrenman seansıdır. Sıralamalar bu pratiği teste tabi tutar ve size en hızlı sürenizi belirlemeniz ve sıralamada başlangıç ​​pozisyonunuzu belirlemeniz için sadece üç tur verir. Özellik yarışı, daha önce harcadığınız zamanın lobideki herkese karşı kullanıldığı, önlerindeki saha konusunda çok daha bilgili bir grup oyuncuyla bitişe kadar heyecan verici ve son derece rekabetçi sprintlerin elde edildiği yerdir. başından itibaren bir yarışa dönüştü. Bu, yarışı değiştiren çarpışmaların artık meydana gelmediği anlamına gelmiyor ancak Forza Motorsport, yarış içi cezalara yaklaşımında oldukça katı davranıyor.

Diğer oyuncularla gereksiz yere çarpışmak, hem söz konusu diğer arabaya hem de yarıştaki yeni konumlarına göre, darbenin nedeni ile orantılı bir zaman cezası dağıtma konusunda nispeten iyi bir iş çıkaran bir ceza hesaplayıcıyı çağıracaktır. Köşeleri kesmek gibi diğer ihlaller de cezalandırılır; tüm yarışçıların güzel bir tablolu görünümü ve sizi döngünün içinde tutmak için yarış sırasında gösterilen bekleme süresi cezaları gösterilir.

Bazen yarış içi ceza yeterli olmayabilir ve bu noktada genel oyuncu güvenliği derecelendirmesi devreye girer. Bu değer, temiz bir şekilde yarışma yeteneğinize (veya beceriksizliğinize) bağlı olarak yükselir ve düşer ve buna göre diğer oyuncularla eşleştirmeyi belirler. Sık sık çarpışma suçu işleyenler sonunda kendilerini benzer davranış sergileyen diğer yarışçılarla birlikte lobilerde bulacaklar ve bu da çoğu zaman nazik olanların başkalarının arkadaşlığından daha sık keyif almasına olanak tanıyacak.

Çok oyunculu etkinlikler de bulundukları kategoriye göre, özellikle de Spec Racing veya Open Racing‘e göre değişiklik gösterir.

Spec yarışları, herkese yarışmak için aynı arabanın verildiği, oyun alanının eşitlendiği ve ham becerinin galibi belirlemesine izin veren etkinlikler içerir.

Açık Yarış neredeyse tam tersidir; hâlâ belirli bir araç sınıfıyla sınırlısınız ancak koleksiyonunuzdan önceden yükseltilmiş araçları kullanıp kullanmadığınız da dahil olmak üzere hangisini seçeceğiniz tamamen size kalmış. Çok oyunculu etkinliklerin çok aşamalı yönleri ve zamana duyarlı doğası, ister zorlu bir galibiyetin tatmini, ister son anlarda tamamen ters giden bir yarış hafta sonunun hayal kırıklığı olsun, kalıcı bir izlenim bırakıyor.

forza motorsporttan yeni oynanis videosu sizdi

Bahsi geçen Rivals moduyla birleşen bu çeşitlilik, geliştirici Turn10‘un yeni içerikle genişletmeye karar vermesine kadar uzun süre keyfini çıkarabileceğiniz zengin bir çok oyunculu temel oluşturuyor.

Daha Az Pist Dikkat Çekiyor

Yapılacak bu kadar çok yarış varken, Forza Motorsport’un beklediğinizden daha az sayıda piste sahip olduğu hemen anlaşılıyor. Bazı pistlerdeki alternatif düzenleri hesaba kattığınızda, 20 geçerli devre ile yalnızca 14 pist vardır.

Japonya’daki Suzuka’da 130R civarında yarışmak veya Spa’da ayağınızı gaza basarak Eau Rouge’a tırmanmak gibi tanıdık öne çıkan pistlerin yanı sıra Güney Afrika’daki Kyalami gibi yeni pistler de var. Ancak Abu Dabi’deki Yas Marina Pisti veya iki İtalyan Formula 1 pistinden biri gibi tüm bölgelerden şaşırtıcı bir temsil eksikliği de var.

Forza Motorsport, Turn 10’un gelecekte güncellemeyi planladığı bir platform olarak konumlandırılıyor ancak bu, Forza Motorsport 7’nin sahip olduğu devrelerin yarısından azına sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Forza Motorsport uzun süredir ortalıkta yok, ancak Turn 10’un bu zamanı formülünü yeniden değerlendirmek ve meraklılar için simülasyon yarışlarına yönelik yeni bir tutkuyu ateşleyecek ve yeni oyuncular getirecek bazı çarpıcı değişiklikleri uygulamak için kullandığı aşikar. Arabaya özel ilerlemenin dahil edilmesi, sizinle garajınızdaki her araba arasında daha güçlü bir ilişki yaratır ve her birinin seviyesini yükseltme yöntemleri, sizi yarış teknenizi serinin şimdiye kadar sunduğu en ödüllendirici şekilde geliştirmeye iter.

Forza Motorsport tüm bunları mirasını unutmadan yapıyor; asfaltta güvenilir ve tatmin edici bir his verirken, çarpıcı görünen ve ses veren olağanüstü bir simülasyon yarış deneyimi sunuyor. Forza Motorsport’un geniş kapsamlı araç içeriğinin keyfini çıkarabileceğim daha fazla konuma sahip olmak güzel olurdu, ancak tamamladığım her turda yüzümde kocaman bir gülümseme olmadığını söylemek yalan olur.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir