913125

Fortnite’ın Orijinal Haritası Geri Geldi!

Fortnite‘ın orijinal haritasının geri dönüşü, battle royale adasına rekor kıran 6 milyon eşzamanlı oyuncuyu getiriyor. Kültürel bir fenomen olarak zirvede olan Fortnite’ın sahip olduğundan daha fazla oyuncu var.

Fornite, düzenli olarak güncellenen ve değişen haritalara sahip bir battle royale oyunudur. Oyunun haritaları zaman içinde çeşitli mevsimlere, temalara ve etkinliklere göre değişir. İşte Fornite’ın önemli haritalarından bazıları

pngtree fortnite wallpaper free for picture image 2775926

Ada Haritası (Chapter 1):

Fornite, başlangıçta “Ada” adı verilen bir harita ile başladı. Bu harita, Chapter 1 boyunca birçok güncelleme aldı. Ada haritası, çeşitli bölgeleri, kasabaları ve yapıları içeriyordu.

Ada Haritası (Chapter 2):

Chapter 2 ile birlikte oyunun haritası tamamen yeniden tasarlandı. Bu harita, birçok yeni yerleşim yeri, göl, nehir ve mekân içeriyordu. Chapter 2 boyunca harita zaman içinde güncellendi ve yeni özellikler eklenmeye devam etti.

Yeni Haritalar:

Fornite, her yeni sezon ve etkinlikle birlikte sık sık harita değişiklikleri yapar. Örneğin, kış temasına sahip bir harita, korku temasına sahip bir harita veya süper kahraman temalı bir harita gibi çeşitli temalara sahip haritalar görülebilir.

İşbirliği Modları:

Fornite, özel işbirliği modları ve yarış pistleri gibi farklı harita türlerini de sunar. Bu modlar, oyunun ana savaş royale modundan farklı oyun deneyimleri sunar.

Haritaların sürekli olarak değiştiği ve güncellendiği Fornite, oyunculara her sezon yeni bölgeler ve oyun mekânları keşfetme fırsatı sunar. Epic Games, oyuna sürekli olarak yeni içerik eklemekte ve oyunun evrenini geliştirmektedir, bu nedenle Fornite haritaları sürekli olarak evrilmeye devam ediyor.  Oyun içi değişiklikleri ve güncellemeleri takip etmek için resmi Fornite web sitesi ve topluluk kanallarını izleyebilirsiniz.

fortnite map wallpaper 71891 74389 hd wallpapers

Fortnite’da Rekor Oyuncu!

Fortnite, tracker fortnite.gg’in 4 Kasım 2023‘te oyunun tüm zamanların en yüksek rakamı olarak 6,1 milyon eşzamanlı oyuncuyu rapor etmesiyle tüm zamanların yeni bir eşzamanlı oyuncu rekorunu kırdı. Aynı anda çevrimiçi olan bu yeni toplam 6.172.463 kişi, Fortnite’ın 2018’deki başarısının baş döndürücü günlerinden kalma orijinal ada ve silahların yanı sıra bazı eski aygıtları geri getiren Fortnite Bölüm 4 sürümü, Fortnite OG. Yazının yayınlanma tarihi itibarıyla Fortnite’ın 5,5 milyonun biraz üzerinde oyuncusu bulunuyor.

O halde Fortnite’ın OG sezonu açıkça pek çok olumlu anıyı barındırıyor. Ana mod Battle Royale, dün 3,1 milyon oyuncuya ulaşarak zirveye ulaştı. Sırasıyla Sıralamalı Battle Royale ve Zero Build Battle Royale modlarını oynayan yaklaşık bir milyon kişi vardı. Orijinal, sıralanmamış Fortnite deneyimi için çok fazla istek var ama ne olabileceğine dair biraz meraktan fazlası var; 2018’de oyunun kesinlikle dereceli modu yoktu.

fortnite map desktop wallpaper 71937 74450 hd wallpapers

“Sadece beş yıl öncesine ait nostaljinin Fortnite’ın popülaritesinde yeniden canlanmaya neden olduğunu düşünmek biraz komik, ama bunun mantıksız olduğunu düşünmüyorum. Fortnite’ın izleyici kitlesi daha genç oluyor ve beş yıl bir çocuk için sonsuzluk gibi bir şey (ve pek çok şey).

Fortnite Cuma günü Twitch’in zirvesine çıktığında PC Gamer’dan Tyler Wilde, “İnsanlar, çocuklar olsun ya da olmasın, son beş yılın çok uzun hissettirdiğini söyleyebilir” dedi.

Fortnite’ın bu başarısına, Fortnite’ın ilk büyük kişiliği yayıncı Tyler “Ninja” Blevins‘in izleyici sayısında da orantılı bir artış eşlik etti. Ninja, son birkaç gün içinde Fortnite OG’yi 40 saatten fazla yayınlayarak ani trendden yararlandı.

Fortnite Rehberi Nasil Oynanir

Popülerlik, resmi Fortnite Durum hesabının oyunculara giriş yapmak için kısa kuyrukların olasılığı konusunda bir uyarı yayınlaması için yeterliydi.

“Fortnite OG sezonunun başlamasının ardından sunucu sağlığını ve kapasitesini izlemeye devam ediyoruz ve oyuncular giriş yapmadan önce kısa bir kuyrukla karşılaşabilirler” dedi.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir