spor oyunlari

En Popüler Spor Oyunları 2022

En popüler spor oyunları hangileri? NBA 2K22, Rocket League ve Riders Republic gibi oyunlar, çok oyunculu deneyime odaklanır ve eğlenceli bir alternatif olarak öne çıkar. İşte en çok tercih edilen spor temalı oyunlar…nnSpor oyunları, her zevke ve modaliteye uygun çok sayıda başlık seçeneği ile oyun pazarında çok popülerdir. Bunlar arasında FIFA ve eFootball sadece futbolla uğraştıkları için değil, aynı zamanda her yıl yenilendikleri için öne çıkan seçimlerdir. En popüler spor oyunlarını aşağıdaki şekilde sıralanabiliriz:

Rocket League

spor oyunlari 0

Rocket League futbol maçlarını daha eğlenceli hale dönüştürüyor. Oyunun amacı oyuncuların arabalarını kaleye dev bir topa vurmak ve rakiplerinden daha fazla puan almak için kullanmalarıdır. Tek oyunculu bir moda sahip olmasına rağmen, oyunun odak noktası, özellikle rekabetçi senaryoda çok oyunculu maçlardır. Böylece hem profesyonel hem de amatör oyuncular etkinliklere katılabilir. Psyonix Studios tarafından geliştirilen Rocket League, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X / S ve PC üzerinden oynanabiliyor. Ayrıca oyunun Android ve iPhone için basitleştirilmiş bir versiyonu da bulunuyor.

Riders Republic

spor oyunlari 1nnSteep’in yaratıcılarından Riders Republic, Ubisoft’un dağ bisikleti, kayak, snowboard, wingsuit ve jet wingsuit gibi ekstrem doğa sporlarını oynamanıza izin veren bir oyunudur. Bu açık dünya oyunu, oyuncuların solo modda, Showdown arenasında veya 50 oyuncuya kadar etkinliklerde yarıştığı ABD genelinde dağlar ve kanyonlar arasında adrenalin pompalayan bir yolculuğa çıkarıyor.

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

spor oyunlari 2

Spor oyunları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, nostaljik paten serisinin ilk iki bölümünün yeniden düzenlenmiş versiyonunu içeriyor. Her iki oyun da ilk olarak 1990’ların sonunda PSOne, Nintendo 64, Dreamcast ve Game Boy Advance için piyasaya sürüldü.

Knockout City

spor oyunlari 3

Knockout City, Velan Studios tarafından geliştirilen ve yakan topun bir tür fütüristik versiyonunu 3×3 formatında sunan çok oyunculu bir oyundur. Amaç, rakibin saldırılarını atlatmak ve ardından onları nakavt etmek olduğundan, dinamikler gerçek spora benzer. Ancak burada yarışmacılar, atlama ve atılma mekaniğini süper güçlü özel top atışlarıyla birleştirmeli.

NBA 2K22

spor oyunlari 4

NBA 2K22, basketbol sahasının heyecanını, LeBron James, Kevin Durant ve Stephen Curry gibi yıldızların yanı sıra WNBA kadınlar liginden sporcuları kontrol ettiğiniz maçlarla süslüyor. Oyuncular, en önemlisi MyCareer olmak üzere yıllık serinin ayırt edici özelliği olan zorluklara erişebilir. Burada kendi yıldızlık yolculuğunuzu yaratırsınız. MyTeam modunda, FIFA serisinden FIFA Ultimate Team’de olduğu gibi farklı takımlardan yıldızlarla hayalinizdeki kadroyu kurabilirsiniz.

Golf it!

spor oyunlari 5

Gol İt! oyunu da sıklıkla tercih edilen spor oyunları arasında yer alır. Çok oyunculu deneyime odaklanan bir mini golf oyunudur. Sekiz adede kadar arkadaş, en az atışta 18 deliği kimin vurduğunu görmek için nişan alma ve isabetliliği test eder. Toplamda portallar, tüneller ve sıçrama tahtalarıyla dolu altı temalı alan var, ancak oyuncu düzenleme modunda tercihlere göre özel haritalar da oluşturabilir.

Mario Strikers: Battle League

spor oyunlari 6

Bu rekabetçi çok oyunculu oyunda Mario, Luigi ve Mushroom Kingdom’dan daha fazla arkadaş, futbola benzer bir spor olan Strike’ı uygulamak için bir araya geliyor. Beşe karşı beş formatındaki anlaşmazlıklarda, kaplumbağa kabukları, muz kabukları ve bob bombaları gibi rakibi silahsızlandırmak için herhangi bir eşya ve numara kullanmaya değer. Mario Strikers: Battle League, aynı konsolda sekiz adede kadar yarışmacı için çok oyunculu ve video oyunu başına iki kişiye kadar çevrimiçi savaşlar sunuyor.

Roller Champions

spor oyunlari 7

Yine Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen Roller Champions, Roller Derby pateni ve basketbol unsurlarını karıştıran bir spor oyunudur. Maçlar, üç kişilik iki takımın topu bir çemberden geçirerek gol atmaya çalıştığı oval kulvarlarda çevrimiçi olarak oynanır. Bir vuruşun değeri, takım tarafından sahadan önce tamamlanan her turda artar ve zamanlayıcı bittiğinde ilk beş puanı veya en yüksek puanı alan kazanır.

Madden NFL 22

spor oyunlari 8

Madden NFL 22, Electronic Arts’ın Amerikan futbolu serisinin en son bölümüdür. İçinde otantik stadyumlarda yakın maçlar oynayabilir, bir atlet olarak kariyerinizi yönetebilir ve hatta bir koç veya menajer olarak kendi kulübünüzü yönetebilirsiniz. Oyun, gerçekçi grafikleri ve gerçek hayatta sporcuların ve takımların davranışlarını taklit eden organik hareketleriyle dikkat çekiyor.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir