civilization civilization vi wallpaper preview

En İyi Strateji Oyunları 2022

Strateji oyunları başka bir zamanın eğlencesi gibi görünse de, Civilization ya da Age of Empires gibi destanlar bunların modasının geçmediğini göstermiştir. Günümüzde birçok farklı strateji oyunu piyasaya sürülmektedir. Peki, en iyi strateji oyunları hangileri?

Age of Empires II: The Age of Kings

En İyi Strateji Oyunları

Age of Empires II: The Age of Kings, bin yılı aşkın bir tarihsel döneme yayılan 18 uygarlığın olduğu bir gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Orijinali 1999 yılında Ensemble Studios tarafından geliştirilmiş olsa da, Age of Empires II: HD Edition 10 Nisan 2013’te piyasaya sürülmüştür. Hidden Path Entertainment, Skybox Labs ve Forgotten Empires tarafından geliştirilmiş yüksek çözünürlüklü bir sürümdür. Mevcut ve dengeli birçok uygarlığa sahiptir. Oyuncunun oyun tarzına ve savaş stratejisine karar verme gücü çok fazla.

Sid Meier’s Civilization VI

En İyi Strateji Oyunları 2022

En iyi strateji oyunları arasında bir diğeri de Sid Meier’s Civilization VI oluyor. Firaxis Games tarafından geliştirilen, 2K Games Aspyr Media Ver ve Take-Two Interactive tarafından yayınlanan sıra tabanlı bir strateji ve imparatorluk kurma video oyunudur. Oyuncular sıra tabanlı imparatorluklarını yaratırlar. Haritadaki altıgen karelerin izin verdiği ölçüde ilerlemeleri gerekir. Oyunda ilerledikçe farklı düşmanlarla yüzleşirler.

Strateji tutkunları, tarihin farklı dönemlerinden geçen ve büyük bir ordu oluşturan bu seriyi yıllardır keyifle oynuyorlar. Civilization VI, diğer medeniyetlere karşı farklı bölgelere hükmetmek için harika bir taktik bileşene sahip bir oyundur. Bu nedenle kaynak yönetimi, güçlü bir imparatorluk yaratmak için harita keşfi önemlidir.

Xcom 2

En İyi Strateji Oyunları 2022

Firaxis Games tarafından geliştirilen ve 2K Games tarafından dağıtılan sıra tabanlı bir strateji video oyunudur. Bu oyun geniş bir oyuncu topluluğuna sahiptir. Bu seri, orijinal oyuna göre birçok iyileştirme içermektedir. Bu yüzden artık görevleri farklı şekillerde geliştirmek mümkün.

StarCraft II

en iyi strateji oyunlari 4

En iyi strateji oyunları StarCraft II ile devam ediyor. Blizzard tarafından geliştirilen ve yayınlanan gerçek zamanlı bir strateji video oyunudur. Stratejinin her şey olduğu bilimkurgu türünde bir referans oyunudur diyebiliriz. Belki Starcraft diğer oyunlar kadar çok medeniyete sahip değildir, ancak her birinin güçlü ve zayıf yönleri vardır. Ve hepsinden öte, çok özgün bir olay örgüsü içermektedir.

Commandos 2: Men Of Courage

en iyi strateji oyunlari 5

Popüler bir strateji oyunudur. Pyro Studios tarafından geliştirilen ve Eidos Interactive tarafından yayınlanan gerçek zamanlı bir taktik video oyunudur. Commandos: Beyond The Call Of Duty’nin devamı niteliğinde olan hikaye, 1941’den 1945’e kadar, önce Batı Cephesinde Alman ordusuna karşı, sonra da Japonları durdurmak için Pasifik Okyanusunda geçiyor. Commandos 2: Men Of Courage, klasik karakterleri ve seviyeleri geçmek için büyük önem taşıyacak bazı yeni karakterleri kontrol etmeniz gereken ikincil olanlar da dahil olmak üzere toplam 21 göreve sahiptir.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir