165484 esport 748x498 1

En İyi Mobil Espor Oyunları

Mobil espor oyunları çoğu insan tarafından merak ediliyor. 2010’larda Riot Games ve Blizzard gibi şirketler, espor endüstrisini anonimlikten yüksek güçlü ticari şöhrete taşıdı. 2020 ile beraber PC ve konsolların hakim olduğu sektör, yerini mobil e-spor oyunlarına bıraktı.nnÇok sayıda oyun telefonu ve tableti zaten piyasada dolaşmaya başladı. Ayrıca 5G internetin tanıtılması, mobil veri ile rekabetçi hızlarda oyun oynamayı mümkün kılarak, oyuncuların Wi-Fi olmadan daha etkin bir şekilde oyun oynamasını sağladı.

Düşük gecikmeli mobil ağla, mobil eşzamanlı oyun gerçek potansiyeline asla ulaşamayacak. İnsanlar artık toplu taşıma araçlarındayken, kırsal alanlardayken, wifi çalışmadığında vb. rekabete devam etme olanağına sahipler.nnApple ve Samsung, yeni 5G ağını destekleyen telefonlar çıkardı. Mobil oyun artık geleneksel PC veya konsol oyun endüstrilerinin toplamından daha fazla izleyici çekiyor ve daha fazla gelir sağlıyor. Peki, en iyi mobil espor oyunları hangileri?

Mobil Espor Oyunları

En iyi mobil espor oyunları şu şekilde sıralanabilir:

1. League of Legends: Wild Rift

Mobil Espor Oyunları

Popüler mobil Esports oyunlarından biri. Adil olmak gerekirse, Riot Games’in Wild Rift’i zorlu bir başlangıç ​​yaptı. Birkaç kez ertelendi. Piyasaya sürüldüğünde, dünya çapında mevcut olmak yerine yalnızca birkaç ülkede mevcuttu. Bazıları bunu kötü bir uygulama olarak görüyor. Riot Games, diğer bölgeler ve yeni şampiyonlar için çıkış tarihleri ​​de dahil olmak üzere oyunla ilgili haberler ve güncellemeler sağlama konusunda da tutarlıdır. Oyun Asya’da başladı ve Batı’ya doğru ilerledi. Günümüzde ise en iyi ve en popüler mobil espor oyunları arasında sayılıyor.

2. Hearthstone

Mobil Espor Oyunları

Diğer kart oyunları ana akıma girmiş olsa bile endüstri lideri statüsünü koruyor. Hiçbiri Hearthstone kadar uzun sürmedi ve güçlü bir performans göstermedi. Hearthstone, e-spor sahnesi için yeni bir format olan Hearthstone Masters’ı tanıttı. Master Qualifiers, Master Tour ve Grandmasters olarak adlandırılan üç seviyesi vardır.

3. Arena of Valor

Mobil Espor Oyunları

En iyi mobil espor oyunları arasında bir diğeri de Arena of Valor oluyor. Mobil olarak espor deneyimi yaşamak isteyenlere hitap eden oyun, son derece zevkli ve eğlenceli olmasıyla da dikkat çekiyor.

4. Brawl Stars

mobil espor oyunlari 5

2018 senesinde küresel olarak çıkan ve ücretsiz sunulan bir oyundur. Clash Royale ve Clash of Clans gibi sevilen oyunların yapımcısı Supercell tarafından çıkarılmıştır. Basit kontroller ve farklı oyun modları ile geniş bir kitleye hitap etmektedir.

5. Call of Duty Mobile

mobil espor oyunlari 6

En iyi mobil espor oyunları Call of Duty Mobile ile devam ediyor. Activision ve Tencent tarafından geliştirilen bir oyundur. Black Ops ve Warfare serileri de dahil olmak üzere pek çok unsura sahip olan FPS oyunudur.

6. Guns of Boom

mobil espor oyunlari 7

Oyunun spor turnuvaları ESL tarafından yönetilmektedir. Düzgün bir şekilde yapılandırılmış bir spor ligine sahip olan oyunlar arasında yer almaktadır.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir