desktop wallpaper sky children of the light review the next logical leap sky children of the light

En İyi Mantıksal Oyunlar 2022

En iyi mantıksal oyunlar hangileri? Video oyunları kendi içinde çeşitli zorluklar barındırabilir. Ancak bazıları mantıksal beceriler gerektirir. Diğerleri bilişsel yeteneklere odaklanır. Mantık oyunları özellikle çocuklara ve gençlere tavsiye edilir. İşte en popüler mantıksal oyunlar…

1. The Witness

En İyi Mantıksal Oyunlar

Thekla Inc. tarafından geliştirilen ve dağıtılan bir bulmaca video oyunudur. Oyuncu, ana amacı 10 parçaya bölünmüş bir adanın zorluklarını aşmak olan bir karakteri kontrol eder. Toplam 650 bulmaca içerir. Bu bağımsız yapım, birbirine çok benzeyen düzinelerce bulmaca ile çok iyi tasarlanmış bir açık dünyada geçiyor.

2. Braid

en iyi mantıksal oyunlar

Braid, resimsel bir tarza sahip bir bulmaca platform oyunudur. Bir prensesi kurtarmak için birkaç dünyadan geçmemiz gerekiyor. Dünyaların her birinde, zaman aynı şekilde davranmadığı için farklı bir güç kullanmanız gerekir. Örneğin, bir dünyada geriye sarabilirken, diğerinde paralel gerçeklikler vardır. En iyi mantıksal oyunlar arasında yer almaktadır.

3. Portal 2

En İyi Mantıksal Oyunlar

Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtılan, strateji ve mantık unsurlarına sahip bir nişancı oyunudur. Bu devam oyununun hikayesi, son oyunun olaylarından hemen sonra konumlandırılmıştır. Bir arkadaşla oynamak için çok oyunculu seçenekler ve aynı konsepte dayalı çok çeşitli bulmacalar sunuyor. Oyun, nesnelerin fiziğine ve ulaşılamayan yerlere ulaşmak veya seviyeleri tamamlamak için bağlanan portalların oluşturulmasına odaklanır.

4. Tetris Effect

En İyi Mantıksal Oyunlar

En iyi mantıksal oyunlar listesi Tetris Effect ile devam ediyor. Tetris Effect, klasik oyuna dayanan, ancak bir sanal gerçeklik deneyimi olarak geliştirilen bir arcade ve bulmaca video oyunudur. 30’dan fazla seviyeye sahiptir. Oyunun temel mekaniklerini ve çizgileri ortadan kaldırmak için en sembolik parçaları koruyarak teknolojiye uygun üç boyutlu bir estetik sunar. Her seviye, onu çok ilgi çekici ve zorlu bir oyun haline getiren göz alıcı ses ve görsel efektlerle dolu benzersiz bir tasarıma sahiptir.

5. The Room

En İyi Mantıksal Oyunlar

En iyi mantıksal oyunlar arasında bulunan The Room adlı oyun da oldukça popüler. The Room, Fireproof Games tarafından geliştirilen bir bulmaca video oyunudur. Oyun 3D grafiklere ve oyuncunun bir evin odasında bulunan gizemli bir kutudan gelen harfleri saydığı kısa bir hikayeye sahiptir. Kahraman, kutunun oluşturduğu bulmacaları çözdükçe, hikaye ve yazar hakkında daha fazla ayrıntı keşfedecek. Ayrıca kutunun bölmelerinde bulabileceğiniz anahtarları ve diğer eşyaları saklamak için bir envanteri vardır. Bu kutu, oyunun gelişimi için önemli olan “Null” adlı eterik bir malzemeden yapılmıştır.

6. Relicta

en iyi mantiksal oyunlar 6

Mighty Polygon tarafından geliştirilen, Ravenscourt ve Koch Media tarafından dağıtılan macera unsurlarına sahip bir bulmaca video oyunudur. Hikaye, bir ay üssünde kapana kısılan ve Chandra Üssü’nün sırlarını keşfederken oradan bir çıkış yolu bulmayı amaçlayan bir bilim insanına odaklanıyor.

7. The Turing Test

en iyi mantiksal oyunlar 7

Bulkhead Interactive tarafından geliştirilen The Turing Test, Europa, ay ve Jüpiter’de geçen birinci şahıs bir bulmaca oyunudur. Bulmacaları çözmek için bir enerji manipülasyon aracımız (EMT) var, enerjiyi bir nesneden diğerine aktarmak için kullanılıyor. Bulmacaları çözmek için çeşitli bakış açıları arasında geçiş yapmalıyız.

8. Puyo Puyo Tetris 2

en iyi mantiksal oyunlar 8

Puyo Puyo Tetris 2 adlı oyun da en iyi mantıksal oyunlar arasındadır. SEGA tarafından geliştirilen Puyo Puyo Tetris 2, ilk bölüme göre yeni karakterler ve teknikler içeren bir bulmaca oyunudur. Farklı şekillerde parçaları olan klasik bir yapboz olan Tetris’i herkes biliyor olsa da, Puyo Puyo farklı, daha güncel bir versiyonudur. Bu sürümde, her iki oyunu da ayrı ayrı oynayabilir veya ekranın önünde saatler geçirmek için birleştirebilirsiniz. Hiç şüphesiz şimdiye kadar yaratılmış en bağımlılık yapan oyunlardan biridir ve oyuncular en iyi puanı almak için yarışabilir.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir